Když krize postihne i manželství Katherine a George, obrátí se s prosbou o pomoc na svou dceru Ellen. Ta je úspěšná novinářka v New Yorku a rozhodně nechce řešit problémy svých rodičů tím, že se rozhodne pro jednoho z nich. (oficiálny text distribútora)

Michelle75

Pěkné to bylo. Něčím mi ten film připomněl Cenu za něžnost, snad trochu komplikovaným vztahem mezi matkou a dcerou, možná také osudem jedné z nich. Každý se s těžkostmi vyrovnává po svém, někdo jim čelí přímo, jiný zase oklikou a tady je to docela srozumitelně zobrazeno. Renéé se mi hodně líbila, myslím, že ji tahle role sedla úplně skvěle.Celkově mě obsazení hodně potěšilo, původně jsem Jedinou správnou věc chtěla vidět díky Willamu Hurtovi, ale teď jsem ráda za všechny. ()

Lacike

S rozbiehajúcou sa novinárskou kariérou zaneprázdnenej Ellen (Renée Zellweger) ochorela matka (Meryl Streep) na rakovinu a tak ju jej otec (William Hurt) požiada, aby sa o ňu starala kým sa z toho nedostane. Kedže on to nedokáže/nechce, lebo ho zaujíma len jeho snaha nakopnúť svoju dávnu spisovateľskú kariéru. A tak sledujeme jak sa s tým Ellen postupne napriek svojej nechuti popasuje. Čakal som, že sa film bude venovať hlavne zblíženiu matky a dcéry, ale viac je zameraný na vzťah dcéry a otca, ktorý poriadne nevidí čo sa deje, keďže si to nechce priznať a naďalej sa správa jak keby sa niť nezmenilo. Téma je to zaujímavá a v určitých aspektoch mi je aj blízka, keďže som niečo podobné ako hlavná hrdinka zažil, ale je to podané strašne nudne. Film držia na hladine priemeru hlavne herecké výkony Renée a nepodareného otca Hurta. Škoda že tu nebolo viac vypjatejších scén ako ich hádka v reštaurácii. Ale aj z nej sa dalo vyťažiť oveľa viac emócií. Meryl okrem jedného prejavu nič extra nepredvedie. Len postupne chátra. Chcelo to viac smutných scén ako bola tá vo vani. Línia s Eckhouseom, ktorému Renée celý príbeh rozpráva mi pripadala úplne zbytočná. Takže pôvodne som chcel napísať, že je to film určený pre ženy a preto mi príliš nesadol, ale nakoniec si myslím, že sa tá téma dala podať oveľa lepšie, ale Franklin nie je dobrý režisér. 5/10. PS: Ten oficiálny text distribútora je úplne od veci. ()

moviefilm

Pekný filmček o živote, škoda, že trochu dlhý, že až nudí. Pravdupovediac z hlbín (pod)priemeru ho vyzdvihujú iba prvotriedne herecké výkony (hlavne) Renne Zellweger a na OSCARa nominovanej Meryl Streep, aj keď nechápem prečo za herecký výkon v hlavnej úlohe. Veď hlavná úloha bola Renee. Meryl pre mňa zostala len vedľajšia postava, okolo ktorej sa točí hlavný dej. Ale hrala ozaj bravúrne, zaslúžila by si toho OSCARa. Avšak ohľadom podobnej témy ma viac zaujal film z toho istého roku Druhá alebo prvá... ()

Aleee89

Sledovat tento film pro mě byla povinnost. Jsem ráda, že v televizi konečně dali nějaký film s Meryl, když třeba naprosto opomněli její šedesátileté výročí... Jsem taky ráda, že to byla zrovna Jediná správní věc, která je prostě nesehnatelná, ač není nijak starým filmem, a v televizi doposud opomíjená. Zrovna tento film jsem dlouho chtěla vidět, protože už anotace naznačí, že to bude silný film o smutném tématu, kde Meryl prostě nemůže být jiná než skvělá. A taky že jo. Dodnes jsem nepochopila Oscara pro Gwyneth Paltrow a po zhlédnutí Jediné správné věci ho chápu ještě méně. Meryl podává opět skvělý výkon a film stojí na ní, ač hlavní roli měla vlastně hrát Renée Zellweger. Smutný děj a příběh má vždycky tendenci sklouznout k patosu,ale tady to vždycky nějak vybalancovali. William Hurt jako manžel Meryl a dokonce i ta Renée, kterou jinak nemusím, zde nebyli špatní. Film vás nutí zamyslet se a přemýšlet, a to je jen dobře. Hodně dojemné byly scény, kdy Meryl jako Kate sedí v křesle o Vánocích na náměstí a ona, ostatní i vy jako diváci tušíte, že jsou to její poslední Vánoce. To je hrozná představa. Nebo když dávala dceři rady ohledně svatby, když jí říkala svá přání, a taky věděla, že toho už se nikdy nedočká... Pro mě zkrátka silný film s báječnou Meryl, u kterého mi i slzička ukápla. ()

Aknah

Lehké drama s hvězdným obsazením, to jsem musela vidět... Film je podán velice přirozeně, jen popisuje život s trošku vážnějším tématem a rodinnými problémy. Meryl Streep jako vždy dodává filmu tu pravou upřímnost a vyrovnanost. A i tentokrát se své role zhostila na výbornou. Postava ji seděla a zahrála to s velkým nasazením, ale také lehkostí, kterou do toho vždy dává. Pořád se udivuju nad tím, s jakým citem dokáže odehrát tak těžkou roli. Byla dokonalá máma. Také musím zmínit Renné Zellweger, která rozhodně nebyla zastíněna. Opravdu velmi slibně na mě zapůsobila, jak hrála velmi silnou, ale přitom citlivou povahu. Celý film je hlavně o vztazích, což je vždycky oblíbené téma, ale tady nebyla idylka, jako všude, a že by tu platil happy end... to ani náhodou. Právě proto mi místama přišlo, že to snad ani není americký snímek, jak přirozeně se do toho herci vložili a film působil zcela opravdově. Dýchala z toho rodinná atmosféra, ale taková trochu jiná. Holt vážnější... Některé momenty byly velice smutné, ale o to víc mi přišel konec reálný, upřímný a dojemný. A taky pochopitelný - takový život prostě je. Menší role jako Lauren Graham nebo William Hurt jen dotvářeli přirozenost příběhu. Opravdu se mi to líbilo a Renné to nejen zahrála skvěle, ale myslím si, že to byla prostě role, psaná jí přímo na tělo. Příjemný zážitek :) ()

• Příběh se odehrává v roce 1988, ale mnoho účesů a automobilů je stylu až let devadesátých. (jezurka42)
  • Postava Kate Gulden (Meryl Streep) je založena na Prudence Pantano Quindlen, matce Anny Quindlen, autorky knihy, která položila základy ke scénáři filmu. Prudence Quindlen zemřela v roce 1972 na rakovinu vaječníků. (jezurka42)