Skupinka amerických studentů natáčí dokument o ilegálních přistěhovalcích do Spojených států. Vyhledají převaděče z Mexika a společně s několika rodinami projdou tajným tunelem, ve kterém se do USA pašují drogy. Do Států projdou celkem bez problémů. Jakmile se ale všichni naskládají do náklaďáku, přepadnou jejich transport neznámí maskovaní muži. Brzy se prokáže, že tito únosci patří k nemilosrdné sektě, která se přiklání k patriotismu a všechny přistěhovalce brutálně likviduje. Nastává krvavé peklo, a protože sekta si hodlá natočit vlastní dokument, jediná záchrana mladé skupiny jsou jejich kamery. (montel)

dubinak

Undocumented je ve svém oboru docela zajímavou alternativou a určitě je dobře zapamatovatelný stejně jako jeho vrstevní film Territories, který byl natočen dokonce ve stejném roce. Rozhodně se mi zde líbila myšlenka a nápad s uprchlíky, protože, kdyby byli týrání samotní Američané, spadalo by to spíše do méně záživného materiálu. Zde bezmocní Američané musí pouze přihlížet, protože hlavní záporáci vyvolávají svými podivnými postupy opravdu špatný pocit. Dokonce mi ani nevadila střídací se kamera a v podstatě můžu říct, že si zhruba vybavím, o co tam šlo, pokud by se mě na Undocumented za rok někdo zeptal. Potěšilo i osvěžující finále. ()

TommyLeeJape

Slušný nápad, ve výsledku ale celkem tuctovka. Banda cápků ve filmu, která filtruje vstup levné pracovní síly do své domoviny mě na jednu stranu oslovila svým zapálením pro věc (sice nevím jestli se někdy zamysleli nad tím kdo jim bude čistit bazény nebo kdo jim udělá taco, hmmm?), na druhou stranu však zklamala svým laxním přístupem ke skupince idiotů nudících se tak moc, že se rozhodnou nelegálním způsobem dostat do své vlastní země. Ve filmu se nám navíc opět objeví celkem rozšířený fenomén: AUTO PROSTĚ NESTARTUJE! To mě dokáže tak nasrááát. Abych to shrnul, Undocumented pracuje s originálním nápadem vcelku originálním způsobem (střídá se nám klasická kamera s found footage), bohužel však končí naprosto neoriginálně, když se navíc nedokáže vyvarovat ani tomu nejstupidnějšímu filmovému klišé. ()

Fr

,,AMERIKA JE MOŽNÁ ZEMÍ PŘISTĚHOVALCŮ, ALE NENÍ TO SKLÁDKA. DEJTE NÁM SVŮJ UNAVENÝ, SVŮJ CHUDÝ, SVŮJ ZMATENÝ LID TOUŽÍCÍ VOLNĚ DÝCHAT. A MY VÁM JE VRÁTÍME PO KOUSKÁCH.....“ /// Tak tady máme další pseudodokument. Tentokrát o ilegálních přechodech (jednom přechodu ) do USA. Z Mexika (což chápe i debil). Zajímavý téma (stejně jako exorcismus). Jenže tady se mi zdá, že ze mě tahle partička nechce dělat kreténa, debila a vola. Pojala to jako investigativní novinařinu a sám su překvapenej, že se mi to líbí. Takže ilegálové.... dětská představa o návštěvě Disneylandu dostává brzy trhliny a filmaři poznávaj rozdíl, mezi mrtvým a živým rozhovorem. A může za to (sympatická????) skupinka vlastenců. Ideová reality show. TO SE MI LÍBÍ! Idea vs. realita. Roztřesená kamera vs. neroztřesená. Rasismus vs. patriotismus. (Kurva, někdy je lepší bejt Čech než Mexikánec!). ,,CHCETE DOMŮ? Jasan, jen musíte bejt poslušný (neraduj se, platí jen pro Američany). Tohle má někdo pevně v rukách! (asi nějakej vlastenec). Sadisticko – vlastenecký pošušňáníčko, s věrohodnou dávkou idiotismu. Máte rádi Nachos? (jestli ne, tak dáte asi hvězd víc....) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nemám rád přistěhovalce (vlastně tohle úplně stačí....). 2.) Mám rád filmy, kde neumře ani jedno zvíře. 3.) Thx za titule ,,Joseph“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *** ()

Khalesi

Myslím, že tu sa niekto celkom posnažil. Film má myšlienku aj posolstvo a je aj po hereckej a režisérskej stránke dosť kvalitne zvládnutý. Nefandím príliš kamere v štýle Blair witch, ale sem sa perfektne hodila. Nechýbalo napatie a ani hororové scény neboli hnané do extrému, len presne tak, ako mi to vyhovuje aby som sa v noci nebudila s krikom:) Znova nechápem prečo má na čsfd len 67%. ()

heyda

No kurva! Tohle není film pro každého. Nechápu, že jsem ho roky přehlížel. Bez diskuzí jeden z nejlepší exploitů vůbec navíc s natolik zajímavým a zvráceným obsahem, že nemůžu hodnotit jinak než maximálně. Líbí se mi, že tvůrci nestojí ani na jedné straně barikády, pouze poněkud svérázným způsobem upozorňují na jeden z velkých problémů USA. Předem upozorňuju, že slabší povahy by to neměli sledovat a už vůbec by to neměli hodnotit !!! 90% ()

• Tetovanie "mom" ktoré počas celého filmu môžeme vidieť Klausovi (Noah Segan) na ruke, je skutočne jeho. (metal.storm)