Pohádkový příběh, ve kterém nechybí humor ani napětí, začíná v městečku, kde probíhají přípravy na divadelní představení. Hra O pokladu vypráví místní pověst o obrovském bohatství skrytém hluboko v zemi. Mnozí ho touží najít, ale kdo se pro něj vypraví, už se nikdy nevrátí. V představení vystupují i dvě sestry, Kačenka a Barborka, a také muzikant Jakub, Barborčin žárlivý milý. Téma hry přiláká i lakomého zámeckého pána Bořivoje Hájka z Hájku, s ním přijíždí i jeho bratr Ignác, výstřední vynálezce a badatel. A kdesi v podzemí, u skutečného pokladu, sedí jeho tři strašidelní strážci a krátí si čas vymýšlením všelijakých kratochvílí, ze kterých Vládce podzemí nemá žádnou radost. Jeho trpělivost přeteče v okamžiku, kdy nudící se strážci zasáhnou do lidských osudů – kvůli sázce, jak dopadne láska Jakuba a Barborky. Řada nešťastných i komických nedorozumění vyvrcholí nebezpečnou výpravou tří hledačů pokladu: Barborky, Jakuba a pana Bořivoje. Každý z nich má jiný důvod, každého čekají cestou jiné zkoušky a nástrahy… (Česká televize)

TV spot

Sandiego

Podmanivý vizuál a docela fungující sepjetí se steampunkovou estetikou se zde sráží s problémy většiny televizních pohádek - naprosto přímočarý příběh postrádá jakoukoli inovaci a rozpadá se na řadu neoriginálních scén s chudou spojovací linkou pro níž je slovo napětí a gradace zcela cizí, postavy jsou jako vystřižené z papíru a charakterizuje je ve většině případů jen karikaturní pitvoření. Navíc herecká stylizace je značně nevyrovnaná a zcela ignoruje celek. Škoda. Ambiciozní až revoluční počin v režijní a vizuální složce silně narazil na nemohoucnost a konvenčnost slabého scénáře. Ovšem právě vzniklá disproporce je největší slabinou, jelikož kvůli ní ještě více vystupují zmíněné nedostatky. Snad Karas konečně dostane do ruky pořádnou látku a scénář a nebude omezován jen televizním rozpočtem, i přes tento počin pro mě zůstává velmi zajímavým tvůrcem (a těším se až se ČT uráčí uvést jeho sci-fi Běžci). ()

sallyann

Taková milá a ztřeštěná pohádka. Karel Heřmánek jako strážce pokladu potěšil. Adam Kraus je kupodivu charismatičtější než jeho starší bratr, ale hlas má jak po letech chlastu a cigaret :) plus se mi zdál trošku prkenný. Duo nešiků - Dyk Frosslová bylo krásně roztomilé...asi zavzpomínali na staré časy. Ovšem nejlepší byla trojice Polášek-Liška-Budař. Já ty divné chlapce skutečně miluju. Kór Budař jako vodní víla :D :D :D Plus po dlouhé době pohádka s parádním využití přírody a historických míst. Úžasné. ()

marhoul

Koukám chvíli a opět mi vadí, že je pohádka příliš ukřičená. :-( Proč? Proč musí být většina nových pohádek tak uširvoucích??? Výprava a lokality skutečně nádherné! Bylo se na co koukat. Příběh slabší, ale neurazil. Osobně nikdy nemusím ňadratou Pidrmanovou a ani zde mi neseděla. Ale vydržela jsem až do konce, takže dobrý (za tři). ()

Eleanor05

O hodně milejší, než letošní souputníci 12 měsíčků a Šťastný smolař... ;) Příjemná, místy vtipná pohádka s dobrým obsazením, dobrými hereckými výkony i dobrou hudbou. Krásná Jana Pidrmanová (konečně nemusí hlavní ženskou roli hrát Slovenka s do očí bijícím přízvukem) a roztomile naivní Vojta Dyk. V malé roličce navíc potěšil Jan Vondráček, coby pan učitel :P S odstupem času jsem přidala ještě jednu hvězdu. Přece jen se od té doby v rovině pohádek nic lepšího nenatočilo. ()

RockChick

Chce se mi brečet. Nepamatuju, kdy jsem naposledy viděla tak krásně natočený český (!) film. Ale co ten nesmyslný příběh...!? :' ( Ale dobrá. Pokusím se na to dívat hlavně z té první, lepší stránky a budu s napětím očekávat, co dalšího si pro nás Karas připraví. Příště tedy jen toho lepšího scenáristu (kontakt na mě je v profilu ;)) ()

• Natáčení začalo 25. září 2011 v Kutné Hoře, pokračovalo ve skalách v okolí Hrubé Skály a v okolí Mumlavského vodopádu. Dále se filmovalo v Doksanech a v Praze, kde bylo natáčeno například v Arcibiskupském paláci. Poté štáb zamířil na Moravu na zámky Valtice, Lysice, Boskovice a na Sychrov. Dále se filmovalo v Koněpruských jeskyních v okrese Beroun, v zámeckých parcích na Konopišti, v Lednickovaltickém areálu a objeví se také paláce arcibiskupa pražského a šlechtického rodu Colloredo-Mansfeld u Karlova mostu. (SedmikraskaL)
  • Vojtěch Dyk, představitel Ignáce, a Markéta Frösslová, která ztvárnila Kačenku, byli v minulosti skutečnými partnery. (Stupet)
  • Scéna je dílem architekta Martina Kurela, který měl zkušenosti s natáčením v Doksanech a lokaci režisérovi (Vít Karas) doporučil. (SONY_)