Queen: Dni nášho života

(TV film)
  • Česko Queen: These Are Days Of Our Live (viac)

Príbeh hudobnej skupiny Queen, ktorej sláva sa skončila predčasnou smrťou speváka Freddieho Mercuryho, vyrozprávaný v dvoch častiach. V prvej sa tvorcovia filmu zaoberajú pôsobením skupiny v 70-tych rokoch a v druhej časti sa venujú jej slávnemu obdobiu v 80-tych rokoch 20.storočia. (RTVS)

Maynard.

Už je to snad přes měsíc,co mě postihla Queenová mánie a pořád se mě drží a nějak se nechce pustit. Tohle byl teda pro mě hodně poučnej dokument. Dozvěděl sem se hodně o jejich albech, vůbec sem netušil, že jich maj tolik (snad 11), taky o manažerech a problémech. Všichni zúčastněný mají obrovský charisma jak v dobových záběrech, tak i v těch současných. Asi největší sympoš je pro mě bubeník, kterýmu se nelíbila disko vlna, na který se chtěl Freddie vozit :o). Jako na konci, když už se schylovalo k nevyhnutelnýmu sem brečel jako malej kluk, a to to je dokument... Do poslední chvíle co žil, se snažil zpívat dělat novou a novou muziku, ze který by měli lidi radost. Konec asi musel bejt hodně smutnej pro člověka, kterej si život užíval plnými doušky. Dělal si co chtěl a ačkoli byl buzna, tak mu celej Svět ležel u nohou. Jo, tohle by měl vidět každej fanda. Aspoň je vidět, kde se odchyluje krásnej film Bohemian Rhapsody od skutečnosti (což mě vůbec nevadí). ()

rockwoman

"Freddie Mercury - milovník života - zpěvák. Bezpochyby žil naplno a pokud jde o jeho odkaz, byl to štědrý, laskavý člověk, možná někdy netrpělivý, ale každopádně horlivý zastánce toho, co považoval za důležité - muziky." - Brian May ...Když se dívám na nějaký dokument o Freďoušovi, tak si vždycky říkám, že na jeho konci nebudu smutná a stejně to nikdy nedodržím. Freddie Mercury = nezapomenutelný, neúnavný, nenahraditelný, nesmrtelný. Díky za další nádherný dokument! ()

Gemini

Dvouhodinovka v zásadě tradiční dokumentární podívané, která ale tentokrát nenaslouchá jen (pozůstalým) členům kapely, ale dává prostor i dalším lidem, takže se najdou i momenty, kdy je některá věc několika mluvčími popisována naprosto odlišně. Je to vynikající podívaná, která docela solidně narušuje (pochopitelnou) zažitou představu, že Queen byla okamžitě top světová skupina, jejíž členové se topili ve slávě a penězích, a vydrželo jim to několik dekád zalitých sluncem. Záběr filmu od vzniku skupiny až po Tribute ve Wembley po Freddieho smrti (a práce na Made In Heaven) je obdivuhodný. Otázkou je, nakolik bude ten příliv informací stravitelný pro někoho, kdo není takový nadšenec jako já. I když, mojí ženu to taky udrželo u obrazovky po celou dobu, takže 90 % :) ()

Rozjimatel

Veľmi kvalitný dokument, v  ktorom mi ani moc nevadilo obvyklé urezávanie skladieb po krátkom čase, hoci mi to zvyčajne veľmi vadí. A to z dvoch dôvodov. Jednak to urezávanie bolo spravené veľmi citlivo a profesionálne a jednak pesničky Queen poznám naspamäť odpredu aj odzadu, takže v tomto prípade nepotrebujem dostatočne dlhé hudobné vzorky, aby som si vedel utvoriť obraz. K samotnému dokumentu ešte dodám, že je informačne veľmi hutný, všetky informácie sú k veci, dokument sa netočí zbytočne okolo nejakých nepodstatných somarín. Tým je dokument zrejme najlepší z toho množstva dokumentov o Queen, nevŕta sa zbytočne v súkromí členov skupiny, ale venuje sa podstatným informáciám o skupine, teda predovšetkým hudbe. Snáď len pár drobných vidiek smerom k chýbajúcim informáciám. Najmä to, že niektoré slávne koncerty v dokumente neboli ani spomenuté (Odeon). ()

Stegman

Bylo to hezké, bylo toho hodně, ale ne dost. :) Chyběla mi zmínka o Barceloně (Freddieho společném albu s operní zpěvačkou Montserrat Caballe), chyběla mi zmínka o účasti na soundtracích filmů Flash Gordon a Highlander. O klipech a MTV se také zrovna nerozhovořili, což je velké mínus dokumentu vzhledem k tomu, co jejich videa pro celý žánr znamenala. A chybí i další drobnosti, jako například pozadí památného koncertu v Budapešti 1986. Anebo podstatnosti, jako analýza povah a vztahů jednotlivých členů skupiny. Queen si zaslouží důkladnější dokument. ()