Most - Série 3

(séria)
Krimi / Thriller / Mysteriózny
Švédsko / Dánsko / Nemecko, 2015, 10 h (Minutáž: 60 min)

Tvorcovia:

Hans Rosenfeldt

Sofia Helin, Thure Lindhardt, Rafael Pettersson, Sarah Boberg, Maria Kulle, Dag Malmberg, Sarah-Sofie Boussnina, Nicolas Bro, Katrine Greis-Rosenthal (viac)

Tretia séria sa opäť začína po trinástich mesiacoch. Na švédskej strane mostnej konštrukcie, sa nájde telo mŕtvej ženy, naaranžovanej do obrazu tradičnej rodiny. Obeť je identifikovaná ako Helle Ankerová, dánska občianka, známa lesbická aktivistka, ktorá mala za manželku švédsku ženu. Známa bola tiež ako priekopníčka prvej dánskej škôlky, založenej na neutralite pohlavia. Dánsko-švédske prepojenie opäť privedie k sebe medzinárodný tím vyšetrovateľov na čele so Sagou Norenovou. Tá bude so svojím novým dánskym partnerom vyšetrovať ďalší zložitý prípad a nateraz sa možno bude musieť pozrieť hlbšie do svojej minulosti. (STV)

angloumene

Třetí série opět nabízí fungující psychologii mezi hlavními postavami, vyšetřování samo je relativně záživné, tentokrát hodně temné (trochu se nabízí srovnání s první sérií True Detectiva). Nový vyšetřovatel se hodně povedl a snad ve všem překonává tak trochu vyhaslého Martina. Naneštěstí mě ale vůbec nebavila linka s matkou Ságy. Koneckonců s tou souvisí i to, že se Sága začne projevovat emocionálně a to mi přijde trochu škoda. Přeci jen první série stála hlavně na její emoční disfunkci. Celkově se ale jedná o sérii, která nabízí řadu fungujících situací a překvapivých zvratů - 77 %. ()

J.Lajner

Třetí série severského koprodukčního seriálu Most, již klade daleko větší důraz na rozvoj osobních dějových linií hlavních protagonistů. Pořád je tu pochopitelně stěžejní propracovaná kriminální zápletka, avšak úplně stejný, ne-li větší prostor, dostává i Saga a její nový dánský kolega Henrik Sabroe (Thure Lindhardt). Neděje se tak na úkor samotného vyšetřování, neboť případ samotný se vysloveně dotýká i výstřední švédské kriminalistky, ale podzápletky pramenící z minulosti hlavních postav, jsou ve finále natolik přitažlivé, až si pro sebe kradou ty nejlepší momenty. Třetí série je v přeneseném slova smyslu nenávistné, krajně nihilistické monstrum, které Sagu donutí pokleknout a sáhnout si na úplné dno svých schopností. Uragán emocí. ()

easaque

+4* po zkouknutí třetí a zatím poslední série můžu bez pochyb ohodnotit 5 hvězdičkami tento severský kriminální seriál. Výběr hlavních i vedlejších postav je výborný a jejich charaktery jsou důkladně vystiženy. Napětí se dá krájet a nedočkavě jsem se vždy těšil na další díl. K tomu všemu děj osvěžuje správná dávka "humoru", který vyplývá především z chování asociální Sagy. První série byla nečekané překvapení a další pokračování na ni navazuje velmi slušně. I když jsem měl párkrát námitky k logice chování postav v ději, tak si všechny série zaslouží plný počet hvězd. Doufám, že se ve 4. sérii už konečně objeví Martin ;-) ... a neobjevil, ale i tak to bylo napínavé do posledního konce. Pokud 4. sérii můžu brát podle všech indicií za konečnou, tak můžu ji označit za hezkou tečku za parádní kriminální sérií. Jediné co snad ji můžu vytknout je snad trošku přehnaná míra náhod, ale to jí rád odpustím a dávám za 5*[ PŘÍBĚH: 3 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

Chmur

Třetí série je lepší než druhá, srovnatelná s první řadou. Nový parťák Sagy nemá charisma Martina, ale je to tak zajímavá postava, že mi to vůbec nevadilo. I v této sérii je spousta nelogičností a neuvěřitelností, ale příběh a atmosféra to vykompenzují. Naštěstí na rozdíl od některých csfd uživatelů nejsem tak bystrý, abych po prvním setkání s postavou vraha hned věděl o koho se jedná, takže jsem si seriál fakt užil. ()

Fr

,,PROČ BYCH MĚL TRPĚT, KDYŽ NETRPÍ TI, CO JSOU ZA TO ZODPOVĚDNÍ?“... /// Celkem dost postav (kam se sere Temnej případ). Samozřejmostí je všudypřítomná severská ponurost, ze který i ti, kteří nikdy nic v knižní podobě nepřelouskali, pochopěj, vo co přicházej. Bron nebude nikdy fenoménem jako třeba Temný případ. V mnoha věcech ho ovšem předčí. Nejen skromností… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu zjistit, jak vypadá severskej rapl. 2.) Spojuje nás most. Mám začít vraždit? 3. Thx za titule „jaCUBE“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** ()