Mike Finkel (Jonah Hill) bol úspešným a obdivovaným reportérom prestížneho amerického denníka New York Times. Rozmaznaný úspechom prestal byť dôsledný a pre pohodlné klamstvo prišiel o dôveru, česť aj kariéru. V súčasnosti je nezamestnaný a zvažuje, čo bude robiť. Fascinuje ho istý Christian Long (James Franco), zločinec obvinený z vyvraždenia vlastnej rodiny, ktorý v Mexiku žil roky pod falošným menom Finkel. Pod jeho menom. Prečo masový vrah ukradol práve jeho identitu? Finkel zo zvedavosti navštívi Longa vo väznici. Chce ho spoznať a napísať o ňom knihu, ktorou by potvrdil svoj talent a rehabilitoval sa v mediálnom svete. Nevinne pôsobiaci zločinec ho zaujme a začne ho pravidelne navštevovať. Obaja muži si čoskoro začnú vymieňať svoje najosobnejšie tajomstvá a intezívne sa spoznávajú. Zisťujú, v čom sú si podobní. Obaja majú motiváciu pre svoje podivné priateľstvo. Finkel chce napísať knihu o Longovi a snaží sa spoznať jeho skutočný životný príbeh, v ktorom sa spája láska, podvod a vykúpenie. Ale čo bude chcieť od Finkela zločinec Longo? (TV JOJ)

Agent006

Drama zaměřující se na vztah dvou protagonistů, z nichž jednomu ten vztah ale vůbec nevěřim. Nemám nic proti Hillovi, ale tady to silně neutáhl a jen se veze na skličující atmosféře a Francově scene-stealerství. A ono co si budeme nalhávat, atmosféra snímku je o několik řádů jinde, než u třeba Red Dragon, potažmo Murder by Numbers/Fracture/dosaď téměř libovolný film s touto tématikou, které mi to nutně evokovalo. ()

Druury

nebylo to špatný.. Franco mi v roli vraha nevadil, ba naopak myslim ze se na to hodil. Od pohledu nevinnej typek, vyrovnanej.. ale pritom zasranej vychytralej zmrd ktery si akorat se vsema hraje.. I hezouni uzou byt dementi. Film špatný nebyl ale něco tomu scházelo.. někdo v komentáři porovnával tenhle film se zodiacem.. ten kdo to porovnával je úplný dement, protože to jsou jabka a hrušky, nebe a dudy. ()

angloumene

Pravdivý příběh má potenciál, jenže by potřeboval režiséra, který ho posune o kus dál. V Gooldově podání sledujeme nepravděpodobně propletený život dvou osobností. Obě jsou vylíčeny až pedantsky neutrálně s celou šíří kladů i záporů. Tahle popisná struktura má diváka pobídnout k utváření vlastních závěrů, jenže pane Goolde, film přeci není odborný článek. S veškerou nezaujatostí snímku mizí i divákův zájem. Finále s celým odtajněním jenom vyšumí a zanechá pocit promarněného materiálu. ()

rikitiki

ASI I SE SPOILERY Zvláštní: váhala jsem mezi odpadem a plným počtem, což je neobvyklá rozpolcenost, a tak jsem zvolila kompromis v podobě čtyř hvězdiček. _____ Měla jsem sto chutí dát odpad za hrůzu nahánějící necitelnost příběhu. Vyvraždění celé rodiny a novinář s podezřelým vtipkují o věnování v knize, o tom, jak správně popsat své pocity, o tom, jak se díky knize vrátit k vysněné profesi….? Oba jsou necitelné sobecké zrůdy, krutí narcisové. Nad osudem mrtvých se nezamýšlí ani jeden z nich. ____ Ale je to důležitý příběh, právě proto, že je o téhle okoralosti, o sebestřednosti, která ničí vše kolem sebe. Oba se provinili – i když míra zavinění je různá – ale ani jeden sám sobě vinu nepřipustil. ____ OK. A napsala se o tom kniha. Autor zbohatl. Aktér příběhu se stal slavným. A co ti mrtví? ____ Truman Capote napsal Chladnokrevně taky o vyvraždění jedné nevinné rodiny, ale on neměl tak pokřivené pohnutky a jeho román promlouvá dodnes. Navíc za to zaplatil absolutním tvůrčím vyhořením. Tady oba protagonisté dosáhli svého. Svět je někdy všivé místo a nevinným někdy nedá ani právo obhajoby. Vyšla kniha, byl natočený film a mrtví zůstali mrtvými. K čemu to? Právě proto jsem ten odpad nedala. Jedině proto, jak je tohle burcující, když někdo bude číst i, co nebylo napsáno a zfilmováno, ale i to, co je za tím. SHRNUTÍ: Shnijte oba v pekle! ()

Mrkvič

Po dlouhé době jsem viděl film ze soudního prostředí, které mají často hodně dobrou atmosféru a zajímavé zvraty. Ani jedno se zde bohužel neděje. Všechno je vsazeno na ústřední duo a jejich herecké schopnosti a ani u jednoho z herců to není žádná sláva. A tak zbývá samotný příběh, který je hodně krutý. Bohužel o motivaci se nakonec nic nedozvíme. Škoda že film nezůstal tak poutavý, jako byl začátek při představení obou postav. ()

• Film se natáče ve Warwicku, na Long Islandu, v Piermontu, v Brooklunu a v Garnevill v New Yorku v USA. (rafix)

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

24.10.2017

Každá hollywoodská legenda se časem dočká biografie. A momentálně je řada na Judy Garland, hvězdě Čaroděje ze Země Oz, která vynikala hlavně zvučným pěveckým hlasem. Její filmová pocta se bude… (viac)