Agenti na odstrel

• Česko Kódované vysílání (viac)

Bývalý tajný agent Emerson Kenz dostane za úlohu chrániť šifrovacou operátorku v malej vysielacej stanici CIA, ktorá sa nachádza v opustenej oblasti. Emersonova misia je jednoduchá - udržať Katherine v bezpečí. Keď bomba nastražená v aute pred stanicou naznačí, že na nich niekto niečo chystá, dvojica je nútená použiť stanicu ako útočisko a Emersonove bojové schopnosti ako svoju jedinú zbraň. Stanú sa terčom skupiny neznámych smrtiacich agresorov a nemajú v rukách nič iné, iba nahranú správu od predchádzajúceho ochrankára. Emerson a Katherine sa dostanú do boja na život a na smrť s veľmi odhodlaným nepriateľom. V situácii keď je stanica ohrozená, cieľ je neznámy a únik nemožný, sa stáva prioritou tejto dvojice jediné – prežiť. (TV JOJ)

kaylin

No jo, John Cusack má asi moc velké pozitivní renomé, než aby si ho zkazil tím, že ve filmu zastřelí holku, vlastně ještě dítě. Tímhle si mě film rozhodně nezískal, protože hned na začátku jasně stanovil pravidla, která jsou daná, neměnná a očekávaná. Film pak není špatný, ale prostě průměrnost. Předvídatelnost, snaha tlačit na pilu, malý příběh, žádné velké rozuzlení, tohle z něj dělá jasného adepta na padesát procent. A v některých očích ještě méně. ()

MickeyStuma

Po delší době se v akčním snímku objevil herec John Cusack. A tak vznikla otázka, jak to celé dopadlo. Jeho jméno je převážně spojováno s romantickými komediemi a tak akční role v jeho případě jsou již nezvyklé, a tudíž velmi podezřelé. Příběh začíná dosti akčně, což automaticky vznikl dojem, že by to nemuselo být zase až tak špatné. Cusack se s pistolí ohání zručně a ostatním akčním hrdinům ostudu rozhodně nedělá. Scénář však jakoby nechtěl nic přehánět a tak ubral plyn. Akční atmosféra spadla do thrilleru a dramatu. Napětí však neopadlo a děj se snažil udržet divákovu pozornost. Dejme tomu, že se zdařilo, ale ne originalita a nezvyk vidět akčního Cusacka výsledek srážel na kolena. Neustálý úprk dvojice po vzoru muž žena s nějakýma neřádama v patách, kteří na ně neustále útočí už bylo zfilmováno nesčetněkrát. Špatné to však určitě není a dívat se na to dá. Jen nejeden divák bude hodně předvídavý s pocitem, že to už určitě někde viděl. ()

MartinezZ

Nešlo o nějakou předělávku staršího filmu? Po celou dobu mi totiž přišlo, že jsem TO už někde viděl mnohem dříve. Celý film jsem měl déjà vu, akorát tu byli jiní herci, zvláštní. Nicméně jde o levnou záležitost, které se do krámu hodil pozemek s "ničím" kdesi "nikde" a postavil se na tom příběh o něčem tak tajném, že o tom skoro nikdo neví a tudíž na to stačí jen pár herců. Všechno je to dost předvídatelné a divák tak jen čeká, kdy To už konečně docvakne i postavám. Délkou film připomíná spíš zbytečně protažený díl nějakého krimi-trhiller-špionského seriálu. A otevřený konec dává znát, že autoři jsou se svými očekáváními poměrně naivní. Film zralý na stejný úkon jako se šiframi - po přečtení spalte. ()

TommyDiamond

Johna Cusacka nemůžu skoro ani vystát, ale je to pan herec. Vyjmenoval bych tucet jeho filmů, které stali za starou belu a on jim díky svému herectví vdechnul alespoň trochu života. Podobně je to i kódovaného vysílání. Pojďme si rovnou říct, že děj filmu je slabý. Atmosféra není tak napínavá, jak si filmaři přáli. A celé to mohlo dopadnout i trochu jinak a líp (alespoň pro oko diváka). To co dělá film koukatelným je dobře posazená retrospektiva a právě výkon J.Cusacka a M.Akerman. Na průměr to dá. Hodnotím třemi hvězdami..... ()

Lina

Neurazí ani nestrhne. Pár herců, akce přiměřeně, tajná služba načrtnutá jen natolik, aby tvořila pozadí. Zápletka jednoduchá, scénář bez velkých ambicí, ale aspoň se vám režisér nesnaží vnutit do očí bijící nesmysly. Romantika vlastně žádná, jen její náznak (taky dobře), konec stručný. Standardně natočený kousek, jakým se můžete zabavit, když nemáte večer nic lepšího na práci. ()

• Natáčení probíhalo v Anglii v oblasti Suffolk. (Terva)
  • Film měl premiéru v roce 2012 na festivalu American Film Market, konaném v Santa Monice v americké Kalifornii. (Terva)