Biografický příběh zaznamenává zrod první pornohvězdy – neznámé Lindy Lovelace, která mimochodem za účinkování v tomto filmu inkasovala směšných 1 250 dolarů. Naivní děvče, vychované ve věřící rodině, se nechá úplně uhranout charismatickým Chuckem Traynerem, který se po objevení jejího „neskutečného talentu na orální sex" stane jejím manželem, manažerem i pasákem... (oficiálny text distribútora)

Dont

Nejedná se o žádnou velkou erotiku natož pornografii, film v první půlce až naivně, ale zároveň docela vtipně popisuje zrození legendy filmů pro dospělé Lindy Lovelace, druhá půlka je vystřízlivění z „nejlepší práce na světě“, jak ji definuje jeden z aktérů. Pravdou je, že Amanda Seyfried je s těma jejíma hlubokýma očima a pihami do téhle role až moc hezká. V jejím podání mě osud „nedobrovolné“ pornohvězdy ke konci nečekaně dojal, proto zaokrouhlím hodnocení nahoru na čtyři hvězdy. Ve filmu se sešlo až nečekaně mnoho známých tváří, zejména s ohledem na to, že řada z nich dostala jen naprosté minimum prostoru. ()

mcb

Film mnohých témat, paralel a možných výpovědí, který se smrskl na pouhý "dojemný" příběh hlavní protagonistky jako oběti. Zkrátka další zploštění zajímavého životního příběhu, jenž sice ozvláštňuje atypická vyprávěcí struktura, ale ve výsledku jde o zcela konvenční a ničím vybočující biografické drama s tradičně dobře zachycenou dobou pomocí kostýmů a rekvizit. V nich se ale neodehrává nic jiného, než jednotvárná story. Snad plánované Inferno půjde více "do hloubky". ()

smrt.ka

Bylo to bohužel zoufale obyčejný, plný klišé (alespoň na konci si mohli odpustit ty housle, obraz sám splnil vrchovatě povinnou dávku patosu). A vlastně ani nevidím důvod proč takový film natočit. Kromě toho vyprávět něčí osud. Ale proč takhle přiměřeně, nudně a konvenčně, obzvlášť s přihlédnutím k hlavní postavě a prostředí. ()

dr.horrible

SPOILERoidný komentár: Niekde medzi dvoma a štyrmi hviezdami. Prvá polka je skvelé, zábavné, luxusne vypiplané retro s nahou Amandou ktorá hrá (!!!), dobre obsadenými vedľajšími postavami a pár zábavnými štekmi (u mňa vedie Reems pred Hefnerom, Franco totiž nehral Hefnera, ale len sám seba v župane). A polka druhá, to logicky následne posere. O tom ako to bolo v skutočnosti s istotou rozprávať nemôžem, ani keď ten príbeh poznám, pretože to vedia naisto iba dvaja ľudia a či Lindinej verzii veriť alebo nie... To je ťažko! Dokonca tvorcovia tohto filmu v tom asi nemali úplne jasno, keďže Chuck začne Lindu týrať až od určitého okamžiku a pred ním Linda ani raz, ani len neprotestuje. Na Psa samozrejme tiež nedošlo, možno teda v konkurenčnom projekte, (ak sa ho raz podarí dokončiť), každopádne by to mohlo byť o niečo menej tendenčné ako táto hollywoodska verzia. Odkedy sa totiž z Lovelace stane chudinka, film stratí väčšinu čara a zaujímavosti a stane sa v podstate obyčajným Tv skutočným príbehom. Vlastne celá dejovka s Lindinými rodičmi je absolútne zbytočná a nudná a najhoršie je, že neviete ako to bolo v skutočnosti a zvyšok filmu len sledujete jednostrannú verziu príbehu, bez oboznámenia sa s motiváciou niektorých dôležitých postáv. A hlavne tej Chuckovej. Žeby šlo len o prachy?? PS: Zaujme aj obsadenie Juno Temple, vzhľadom na povesť jej otca :) ()

Mertax

Vzhledem k atraktivnímu námětu jde paradoxně o značně krotký film. Erotika zde působí poněkud mdle - a to jsem samozřejmě nečekala, že tvůrci nám ukážou hlubokou felaci. Seyfried však dokázala věrohodně zahrát Lindino osobní inferno (domácí násilií) stejně jako její touhu stát se skrz porno skutečnou herečkou. Nesporným kladem Amandy jsou také plné rty, jež se pro tuto roli hodí víc než jakoukoli jinou…/// Dvojí flashbacky (zdánlivě štastné a aktualizované) pozvedají film z průměru, ale někdy jsou scény matoucí - není zcela jasné, co se odehrálo před čím. Pokud jde o technické aspekty filmu (a nemyslím teď přehlídku bobrů a kotlet v Hlubokém hrdle), je třeba ocenit jeho autentický retro vzhled. Kulisy, těsné kalhoty, směšně barevné vzory na tričkách a natupírované účesy jsou významnými pomocníky při ponoru do filmu. Do toho hrají hudební fláky let 70. a člověk se tak rychle ocitá o desítky let zpátky. Rekonstrukce tehdejšího natáčení Hrdla však působí až příliš velkolepě – přece jenom se jednalo o amatérský film, byť s autorskými ambicemi./// Škoda, že scenárista se více nezabývá "posthrdelní" érou Lindy a vynechává také několik zcela zásadních informací, mezi které patří např. to, že Lovelace natočila porno už před Hrdlem, a to dokonce velmi nechutné i na dnešní poměry. Obraz o zneužívané ženě se tak trochu rozpadá... Aby ne, když film vznikal s požehnáním Lindiných potomků. [Kino] ()

• Na simulaci scén orálního sexu se používaly nanuky. (Cheeker)
  • Během scény zasazené do roku 1970 se dvě postavy baví o filmu Francouzská spojka (1971). Ten byl ale vydaný až v roce 1971. (Cheeker)
  • Původně byla do role Gloria Steinem obsazena Demi Moore, musela však odstoupit z důvodu hospitalizace kvůli podvýživě. Jako její náhradnici tvůrci zvažovali Mary-Louise Parker. Nakonec byla týden před skončením natáčení obsazena Sarah Jessica Parker. (squella)