Vášeň

• USA Passion (viac)

Mladá žena, která pracuje v byznysu, se vydá na cestu pomsty poté, co jí její šéf a mentor ukradne její nápady. (Rosaviva)

Jara.Cimrman.jr

Tři pohledné ženy, jeden zmatený muž a nějaký ten ostrý nůž mi obvykle stačí ke spokojenosti, ale tady je vše jinak. Ani jednou jsem totiž nepocítil potřebu sáhnout si do kalhot a několika zručnými pohyby ohrozit monitor výstřikem, což mne uráží. Vždyť mi byl slibován erotický thriller a místo toho jsem dostal pouze podlost, pomstu, vydírání, trochu zmatku a tři politováníhodné kariéristky. Nefandil jsem ani jedné z nich a tak mi bylo zcela jedno, která z nich po závěrečných překotných dějových zvratech nebude čichat ke kytkám jenom od země. ()

jojinecko

Ono je to vlastne strašná sranda, aspoň chcem veriť, že De Palma to berie rovnako - hoci pri spomienke na jeho niektoré staršie "skvosty" napr. Dressed to Kill o tom pochybujem. Úvod alebo povedzme celá prvá polovica je podľa mňa výborná,najmä sympaťáčka Rachel McAdams hrá mrchu vskutku presvedčivo, De Palmovské trademarky sú úplne jasné, červená vládne, patetická hudba, rozdelený obraz... V polovici film naberá na aburdnosti, resp. sračkovosti, až do úplne prekombinovaného a trápneho záveru. Ale ako som vravel, je to vlastne jedna veľká old school sranda, tak aké sťažovanie!:) ()

RickDeckard

Už teď vážný kandidát na WTF roku. První polovina je k uzoufání nudná a nezajímavá a když už se v té druhé začnou dít celkem zajímavé věci a je zaděláno na detektivní zápletku, postupně nám dochází, že si z nás buď De Palma dělá nehoráznou bžundu nebo u něj senilita dostoupila té fáze, kdy by měl přestat točit filmy a ničit svou filmografii. V závěrečné scéně možná někdo bude spatřovat sofistikované memento a pointu, která má diváka nutit přemýšlet a kombinovat, ale z mého pohledu je naprosto debilní, špatně natočená a vyloženě k smíchu. Navíc mi Noomi Rapace přišla v hlavní roli dost nesympatická (více než kdykoliv dříve) a v některých momentech svou postavu absolutně herecky nezvládala. Základní chybou ale spíš bylo, že se tomuhle filmu vůbec kdy upsala. Body si Vášeň připisuje víceméně jen za ukázkovou mrchu ztvárněnou Rachel McAdams. 20% (Febiofest 2013). ()

Radiq odpad!

Vášeň? A kde jako? Lesbicky polibky už sou dávno za zenitem a i kdyby ne, tak stejně tady má asi někdo led na koulích. Noomi Rapace vyloženě zklamala, protože jako Lizbeth jí to sluší mnohem víc - když se snaží vypadat žensky, vypadá spíš chlapsky (a staře). Rachel Adams byla nudná dycky, což mi tady opět potvrdila. A tak sem si nejvíc oblíbil postavu Dirka, kteryho zajíma každá dirka, akorát nechápu, proč vybrali herce, ze kteryho stříká semeno nesympatičnosti (a ta role tomu nepřidá). Prostě pro mě nuda a odpad na plné čáře, děj mě deptal a krimi zápletka mě uplně mentálně postihla. ()

sedm.1

Já se musím přiznat, že filmy, ve kterých nevím, na čem jsem, nemám upřímně rád. A přesně právě tuto hru s divákem rozehrál Brian de Palma v Passion, snímku, který se sice slušně rozjede a zhruba až do poloviny mě držel v příjemném napětí a očekávání, až do jaké míry se bude vyvíjet vztah a rivalita mezi dvěma ústředními hrdinkami, ovšem právě po těch pětačtyřiceti minutách se poměrně slušně rozehraná žánrovka změnila v něco, co se mi ani trochu nezamlouvalo, neboť režisér začal z ničeho nic vymýšlet takové kokotiny, že jsem přesvědčen, že nejen mě přestala brát hlava, o co se tam tvůrci vlastně pokoušeli, čeho chtěli dosáhnout. No, ničeho jiného, než zmatku a spousty otazníků to každopádně nebylo. Něco se stalo, načež to bylo střihem do další scény popřeno, aby se to po chvíli zase vrátilo zpět, náhle se vynořil někdo, kdo už tam dávno neměl být, postavy se chovali chvíli tak, pak zase jinak, no bordel jako blázen a jak jsem zmínil na začátku, jakmile nevím, na čem jsem, ať to táhne celé do řiti. Závěrečná scéna pak tomu nasadila korunu úplně, a já jsem upřímně litoval stráveného času u této popleteně překombinované podívané. Jinak mi tu naprosto chyběla i atmosféra, stylově to bylo též zcela o ničem, napětí sice přítomno bylo, ale o jeho funkčnosti by se dalo diskutovat, a tak vlastně o jediném pozitivu, v souvislosti s tímto filmem, se dá hovořit o působivém obsazení dvěma velice výraznými a herecky skvělými divami, Rachel McAdams a především mou superoblíbenkyní Noomi Rapace, díky kterým se na to alespoň dobře koukalo, jinak ale skutečně hlavně díky záměrně, opakuji záměrně! zmatečné druhé polovině mě to fakt celé nebavilo a v podstatě závěrečnou pointou až nasr…, naštvalo :-). ()

• De Palma chcel film poňať spočiatku snovým štýlom s niekoľkými vrstvami, inšpirovaný filmom Počiatok (2010). Nakoniec však tú myšlienku na radu svojich režisérskych kamarátov zavrhol. (Arsenal83)
  • Noomi Rapace bola obsadená do roly Isabelle potom, čo Brian De Palma narazil v New Yorku na režiséra, ktorý mal záujem mať Rapace vo svojom filme, poslal mu niektoré Noomine švédske filmy a jej výkony na De Palmu naozaj zapôsobili. (Arsenal83)

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru