Nudíte se v posteli? Inspiraci můžete načerpat u režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Michala Viewegha. Ti spolu stvořili příběh o dvou párech, které se rozhodly vyřešit ubíjející stereotyp manželské erotiky poměrně originálním způsobem. To vše v exotickém prostředí karibského ostrova, kde se komedie Svatá čtveřice z velké části odehrává. Hrdinové Svaté čtveřice, kolegové elektrikáři Ondra (Hynek Čermák) a Vítek (Jiří Langmajer), dostanou nabídku na exotickou „brigádu“ na karibském ostrově, kde hurikán poničil elektrické vedení. Ondra s Vítkem jsou kamarádi a navíc sousedi z dvojdomku, ve kterém oni a jejich rodiny žijí v naprosté harmonii. Jejich manželky, Dita (Viktorie Čermáková) a Marie (Marika Procházková), se mají rády, Ondrovi dospívající synové chodí s Vítkovými dospívajícími dcerami, prostě všeobjímající idyla, kterou narušuje jediná věc. V úvodu zmíněná postelová nuda. Když tedy osud hodí mužům rukavici v podobě zahraniční služební cesty, zvednou ji i ženy a do Karibiku je doprovodí. A právě tam, v exotickém ráji, se v jejich hlavách zrodí plán, po kterém už jejich sexuální život nebude nikdy stejný. A nudný. (oficiálny text distribútora)

Dannysek4U

Muzi v nadeji v pseudoartovym kabatku plnym slunecnich pablesku a morskejch vlnek. Clovek se zasmeje, ne ze ne, stejne tak i zacervena, pokud neni rezistentni proti holejm zadnicim, ale stejne tak je to plny vaty a cely hrozne laciny. Ustredni herecka ctyrka super, paradni chemie, scenar spis mizerie. Vejdelek mi prisel uprimnejsi. I tohle je spis pohadkova hospodska anekdota, ale chvilema si to neumi priznat. Malej letni konzumni film, u kteryho si Jan Hrebejk snad oddechnul od vaznosti, a proto se k ni bude moct i vratit. Z tehle jeho socialnich zertiku mam porad nejradsi U me dobry, v ledascems podobny.a stejne nevyznamny. Davat odpad je samozrejme poza, ale zazrak se taky nekona. ()

Crawler-D

Některé filmy mají příběh, jiné jen ohmatávají téma, v tomto případě z pohledu průměrně českého, kterému nechybí humorné namísto hlubokomyslného ladění. Film o sexualitě, který není zbytečně prudérní, nesnižuje se ke zbytečné krizi romantických komedií, kdy do hry vstoupí zamilování, a bere sexuální záležitosti světské s obyčejností, bez trapnosti. Přesto by si námět od Viewegha (autora jednoho z nejhorších Hřebejkových filmů Medvídek) zasloužil ve vzájemných vztazích postav rozvinout, aby se už tak kraťoučká délka nenatahovala ještě nepodstatným párováním dětských figur. ()

eraserhead666

"Já přeci nejsem žádná hedonistka." "To nejseš, náhodou seš krásná." Už jsem dlouho nekoukal na nějaký současný český film a zrovna nedávno m známí vykládali o tomhle. Tak jsem to prubnul. Jenže mi neřekli, že v tom má prsty Hřebejk s Vieweghem, což je trochu odrazující kombinace. Nakonec to ale nebylo tak špatné, jak jsem při úvodních titulkách čekal. Přišlo mi to tak nějak lidské a svým způsobem přirozené, zápletka z nastavených reálií dokonce tak nějak logická, protože když už, tak jak jinak by to mělo proběhnout? Hodně jsem ocenil přirozený přístup k nahotě, žádné schovávání, skrývání ale ani násilné strkání před kameru. Byla tam, kde obyčejně bývá a byla tam tak, jak obyčejně bývá. Hrozně mě bavily obě herečky, docela se jim podařilo zastínit ústřední mužskou dvojici (která nebyla nijak špatná, jen by od nich člověk čekal trochu více). Kladem je i fakt, že to skončilo včas, než se to začalo utápět v nejednou klasickém nimrání v kravinách. Zaujala naprostá klasika, známá i z všedního okolí: čtyři lidi si něco užívají, mají to vychytané a všem okolo, místo aby po tom bylo hovno to hrozně řeší. Jak české. Přesto, přesto tomu filmu něco chybělo, nějaká ostřejší jiskra. Některé dialogy neskutečně smrděly papírem a připadalo mi, že i hercům je proti srsti je pronášet. Nebo je jeho kladem to, že je stejně všední a nejednou, i v těch vypjatějších situacích, prostě nudný a šedivý, jako skutečný život. Pravda, někoho úzkoprsejšího může zápletka filmu popíchnout, třeba stejně jako tu kostelní sboristku, mě ale to, co se ve filmu dělo přijde normální, a jak jsem už napsal, v rámci nastavených reálií dokonce logické. ()

kaylin

V sexu je někdy povoleno všechno, pokud jste opravdu hodně dobří přátelé. I čtyřka může fungovat, jen s menšími nedostatky, ale jinak si ji celkem užijete. Ten film je takový realistický, není podbízivý, ale on je vlastně v konečném důsledku naprosto o ničem. Luděk Munzar mě ale velmi příjemně překvapil. ()

hansel97

Slušná odlehčená komedie s poměrně svěžím a neotřelým námětem, která se však bohužel celou (naštěstí) krátkou stopáž line ve znamení průměr. Čtyři dospělí jsou herecky fajn, ale ty děti byly vážně na zabití, kromě Jenovéfy naprosto neherečtí a nepříjemní, ještě že tam nebyly nějak moc. Po stránce humoru mohl Viewegh trochu přidat, umí to, nějak moc jsem se nezasmál, ale neuráželo mě to a celkem i bavilo, tak proč ne aspoň tři. ()

• K této komedii Viewegh napsal svůj úplně první původní scénář. Všechny předchozí filmy, k nimž vytvořil scénář, totiž tvořil podle vlastních knižních předloh. [Zdroj: ceskenoviny.cz] (hippyman)
  • Hynek Čermák a Viktorie Čermáková jsou sourozenci, ve filmu však hrají manželský pár. (Harapes)
  • Scény z Česka vznikaly v jedné lokalitě s řadovými domky v Kosmonosech, zatímco jejich interiéry postavili na Barrandově. Hřebejkovi stačila dokonce jedna stavba dekorace, protože oba domy jsou uvnitř úplně stejné. [Zdroj: ceskenoviny.cz] (hippyman)