Ultimate Spider-Man

• Česko Dokonalý Spiderman (viac)
USA, (2012–2017), 38 h 8 min (Minutáž: 22 min)

Tvorcovia:

Duncan Rouleau

Predloha:

Walter Simonson (komiks)

Hudba:

Kevin Manthei

Drake Bell, J.K. Simmons, Chi McBride, Logan Miller, Tara Strong, Clark Gregg, Tom Kenny, Adrian Pasdar, Matt Lanter, Stan Lee, Rick D. Wasserman (viac)

Lokitre

Jako velký fanoušek Marvel komiksů jsem vyloženě zklamaná. Nikdy jsem neměla Spideyho v lásce, ale tohle se mi hnusí. Animace, herci - to všechno ještě šlo, ale TEN DĚJ ! Jistě jsou to pořád komiksy, ale i ty mají mít nějakou tu myšlenku. Trapné hlášky, kterými je propleten celý seriál vůbec nejsou vtipné ani trochu nápadité. Kdyby tam nebyl Coulson a Avengers, tenhle seriál by si nezasloužil ani tu jednu hvězdičku. Nicméně tam jsou, tak za snahu 2 hvězdy. ()

karlik4801

Jasně, je to určené hlavně pro děti. Ale já jako fanoušek Spider-mana a celého Marvelu, hodnotím ze svého pohledu. Spider-man je tak neskutečně dětský že si to snad ani nezaslouží, chudák jeden. Líbí se mi odkazy na jiné postavy a taky představení Novy. Dokonalý Spider-man ode mě dostává dvě hvězdičky za animaci. ()

vassil

Když jsem byl malý, miloval jsem ten původní kreslený seriál Spider-Man. Ale když jsem jej viděl nedávno se synem, nebral mě, prostě už jsem z toho vyrost. Na Ultimate Spider-Man se dívám taky se synem, a ten humor - i když je určen jiné věkové skupině - mě prostě nějak bere, a je to super podívaná. ()

LokiZombie

Po shlédnutí první série: Běžnému divákovi nemusí sednout styl vyprávění posílený českým dabingem, nicméně seriál exceluje ve vykreslování Spider-manovských dobrodružství v širším kontextu univerzaa ,,Co kdyby byl Spider-man teenagerem ve světě Avengers a Shieldu". A zatímco komiksový hrdina si vyšlapal za 50 let cestičku, po které se mu jde lépe sólo s klapkami na očích, tahle svěží mutace pavoučího hrdiny též funguje jak od začátku pro dětského diváka, tak postupem času i pro diváka dospělého. Absolutním vrcholem pro mě byly epizody 13(s Dr. Strangem), 25 a 26 (povedené zkombinování goblinských mytologíí dvou různých univerz- hulkoizní Ultimatní skřet na mainstream vznášedle byl dokonalý). ()

toi-toi

Infantilné. Seriál je zameraný na mladšieho diváka vychovaného na anime pre deti. Akcia nechýba, no vtípky čoskoro začnú otravovať a zbytočne naťahovať dej. Každopádne big up za zameranie dejovej línie viac na Parkera a jeho školské roky, i keď pôvodná mytológia sa rúca vďaka SHIELDu a "parťákom" ako domček z mokrých kariet. ()

• Když Spider-Man zachraňuje lidi, kteří vypadli ze vzducholodi, řekne, že to viděl u Iron Mana. Jedná se o narážku na film Iron Man 3 (2013), kde Iron Man musel zachránit lidi padající z letadla. (Knowho)
  • Herec Drake Bell, ktorý prepožičal hlas samotnému Spider-Manovi, túto postavu predtým parodoval vo filme Superhrdina (2008). (Macejko)
  • Když Spider-Girl kvůli dámské verzi Green Goblina padá z Washingtonova mostu, jedná se narážku na komiks „The Amazing Spider-Man  číslo 121“, kdy Gwen Stacy padá ze stejného mostu kvůli Green Goblinovi a Spider-Man ji zachytí a tím i omylem zabije. (Knowho)