Cam sa živí ako kuriér na bicykli. Snaží sa tak zarobiť si na splatenie dlhu, ktorý má u vietnamskej mafie. Zhodou nešťastných náhod stretáva Nikki, členku organizovanej skupiny, ktorá vykráda vopred vytipované miesta. Pri úniku členovia jej gangu používajú parkúrové triky, ktoré všetci perfektne ovládajú. Cam si nutne potrebuje privyrobiť, a tak neváha a pridá sa k Nikki a jej zločineckej partii. (TV JOJ)

skeptic

Tento film má pár dobrých akčných scén (parkour, bicykel,...). Na druhej strane má aj Taylora Lautnera! Ten sa od filma k filmu, len zlepšuje, za jeho výkony, by sa (ne)musel hanbit nejeden komparzista. Myslím si, že práve týmto smerom by sa mala uberať Taylorova kariéra, mal by upustiť od hlavných a vedľajších rolí a dať sa na komparz, nehovorím, že by to mal zo začiatku ľahké, ale keby sa aj naďalej zlepšoval.. no, kto vie...,ale v tomto filme mi vážne nevadil, fakt od tvajlajtu robí veľké pokroky. Keď sa vrátim k filmu, mimo akčných scén je to prevažne plevel a všetci vieme čo by sa malo robiť s plevelom. 50% ()

maddy

Rozhodne nijako nefandím tejto mladej generácii hercov z young-adult adaptácii, ale zase voči ním nemám ani prehnanú averziu, aby som vopred zatracoval každý film v ktorom sa niekto z Twilight osadenstva objaví (napríklad taký Pattinson natočil niekoľko slušných kúskov). Lautner v hlavnej úlohe preto pre mňa nepredstavuje výrazný problém. Akurát ten parkour bol „in“ tak pred desiatimi rokmi, takže pokúšať sa ním ohurovať v dvetisícpätnástom už nezaberie. Tracers je tak taký mix nedávneho remaku Brick Mansions s Paulom Walkerom a Premium Rush s Joseph Gordon-Levittom. Totiž akčná pobehovačka po veľkomeste obalená do značne priblblej béčkovej zápletky, v tomto prípade navyše s vynútenou teenagerskou romantikou. Pobehovačka však natočená celkom efektne a prehľadne, vďaka krátkej stopáži svižne utečie, akurát keď film odbočí od toho skákania po uliciach a na rad príde záverečná vysvetľovacia tretina s hlúpymi motiváciami postáv a tými najklišoidnejšími zvratmi, tak sa nad tým celým radšej neradno zamýšľať. Ako taká akčná jednohubka bez akýchkoľvek ambícii by však Tracers nemal výrazne uraziť. CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

VanTom

Dokud se jen volně běhá, film nepostrádá šťávu i určité kouzlo. Jakmile však jeho otěže převezme ubohý lupičský příběh spolu s instantní romancí a občas ještě přihodí úsměvné "zenové" free-runnerské moudro, upadá hluboko do nudy. Za výborné akční / parkourové scény však tu třetí hvězdičku nechám. Jo a Lautner překvapivě drží krok, i když tedy spíš v přeskocích než herecky. ()

RedAK

Předem chci upozornit, že než abych se dobrovolně díval na nějaký film, ve kterém figuruje kdokoliv z obskurního ansámblu homokládského Tvajlajtu, tak bych raději holýma rukama odrodil mládě mrože. Nicméně jakmile jsem se dozvěděl, že film je o parkouru, tak si moji pozornost získal, neboť já mám pohyb tuze rád, zejména pokud se ho nemusím účastnit a mohu si ho dopřát s miskou mastných česnekových brambůrek z pohodlí své propocené postele. Nebudu lhát, páč pokud jsem se zrovna nebrodil patetickým, nudným a předvídatelným balastem, tak jsem se u akčních sekvencí docela obstojně bavil. Zejména mě pobavila scéna, v níž se onen vlhký sen každé zdravě heterosexuální ženy do deseti let snaží vymámit info z nějakého vietnamského prodavače kočičích párků, který však jeho hysterické žádosti nakrásně ignoruje, proto se Tejlor vůbec s ničím nemaže a na důkaz toho, že to myslí vážně, střelí do televizoru! Upřímně, mně nějaký šílenec zabít televizi, tak vyklopím všechny nepřátelské polohy, včetně poloh svých a mých děvčat, protože příště by to mohl odnést třeba mixér a to už bych se strachem skutečně posral! Je to neuvěřitelné, ale ten herecky toporný připálený manekýn, z jehož pubického ochlupení by si nejedna nezletilá školačka vášnivě upletla permanentní paruku, se mi vůbec odporně nehnusil. A za plus považuji také fakt, že film měl jenom únosnou hodinku a půl, čili jsem nemusel příliš dlouho snášet ten jeho těžce svůdný pohled, poněvadž ke konci jsem se stával obětí nevysvětlitelných tužeb ho namočit do vazelíny a zasunout si ho do rekta až po paty. Čtyři rozhodně nedám, abych si zachoval nějakou tu imaginární důstojnost, ovšem i přesto to mohu jako nenáročnou akční sračku vřele doporučit. ()

PP66

Příběh chudýho kluka, kterej vybředává z dluhů změnou povolání - z kurýra parkuerem - tj. odnáší mrštně po vlastních nohou to, co jiní někde jinde potřebují. Dráhu zločince provází love story se spolupachatelkou a šťastný happy and - návrat k ctnostnému životu. Obehranný scénář proveden v zajímavé komunitě a proto za 3 - 4 hvězdy. ()

• Původní koncept scénáře zpracoval Jacob Sullivan. (oje)