Helena

Komédia / Rodinný
Česko, (2012–2018), 25 h 3 min (Minutáž: 23–27 min)

Predloha:

Matt Williams (kniha)

Hudba:

Daniel Fikejz

Sandra Pogodová, Leoš Noha, Martina Kavanová, Kristýna Belzová, Jan Maršál, Martha Issová, Petra Hřebíčková, Jaroslav Plesl, Pavlína Mourková (viac)

Helena se snaží čelit strastem a radostem rodinného života s velkým nadhledem a optimismem. Jenže k tomu všemu chodí do práce a vychovává tři ratolesti. Tak se nejednou stane, že jí jde ze všeho hlava kolem... (TV Nova)

MEL

Jak Nova mohla na české poměry něco tak geniálního, jako je Comeback, nahradit něčím tak tuctovým a neoriginálním, jako je tento sitcom? Humor je trapný, v lepších případech ohraný. Jediné (malé) plus patří dvěma hlavním představitelům (Sandra Pogodová, Leoš Noha), kteří si označení ,,odpad" za své herecké dovednosti zkrátka nezaslouží. ()

duklak2

Moje hrůzostrašné očekávání se nenaplnilo. Myslel jsem si, že tento "seriál" bude naprosto o ničem. Sice některé vtípky působí opravdu trapně, až se divák stydí, co to tvůrci vymysleli, ale je tu i několik opravdu vtipných momentů, kdy se lehce pousmějete a náladu si po těžkém pracovním dnu opravdu zvednete. ()

ivishka odpad!

Příčí se mi, když mi někdo říká kdy se mám smát - je to něco jako ukázka demence lidu,že musí poslouchat co "je" vtipné.Bohužel tohle je "seriál" u kterého mi to extrémně vadí,jelikož COKOLIV co uslyšíte slovo od slova - tudíž každé druhé slovo v dialogu je podloženo smíchem "živého publika".Jsou i známé seriály u kterých to není na škodu např. Přátelé nebo Will a Grace, jelikož tyhle seriály jsou samy o sobě vtipné díky brilantním scénářům - což se o české tvorbě říci nedá.Všudypřítomná a přehnaně ukecaná Sandra Pogodová(která je bohužel rodačka z naší krásné Olomouce)situaci nezachrání-ne že by jí to nějak šlo.Situace ve které malá holka cca 13 let s blond vlasy řekne o jakémsi klukovi po shlédnutí porno časopisu: "Proč se jim chce dívat na hromadu holek,který neznaj??" - proč asi proboha?????Nohácký(novácký) herec pan Noha je ztělesněním typicky vyhlížejícího nechutného hloupého Čecha,který chlupatí na všech viditelných částech těla a hrdě vypíná pod bílým pocintaným tílkem svou chlupatou obtloustlou hruď.Vážně si někdo z vás myslí,že je to vtipné, vkusné a zajímavé???Kdyby alespoň šlo jen o mizerné herectví ale tady je mizerné VŠE počínaje scénářem. ()

Movie Maniak odpad!

Nový sitcom - dobře, kopie americké Roseanne - no proč ne, výsledek - hrůza děs. I přes celkem známa jména je herecký výkon tragický. Nakolik je to způsobeno samotnými herci, režisérem nebo scénářem to nevím, ale jako celek je to nevermore. Dokážu pochopit autory, že míří na určitou skupinu diváku, s tím je spojen i určitý okruh problémů, které řeší. Ale musí to vyznít vtipně a bezstarostně. Ne tak, že se člověk chce odreagovat a nakonec jde od bedny s ještě větší depkou. Jo a nejvíc mě na tom všem štval ten přidávaný smích v místech, které asi měly být vtipné! ()

Olík

A vlastně to všechno nezačalo tak úplně špatně......nebyl to si sice Comeback (a už v žádném případě nějaký zahraniční seriál), ale něco z něho jsem tam stejnak cítil. Celé by se to vlastně dalo rozdělit na dvě části ohraničené událostí, kterou jsem pracovně pojmenoval "škatule, škatule hejbejte se". Výměna Marthy Issové za Petru Hřebíčkovou, Jana Maršála za Filipa Antonia a Martiny Kavanové za nikoho znamenala nakonec i výměnu snahy za rezignaci......když už jsme si koupili lístek, tak vydržíme až na konečnou, ale o dobrou náladu v kupé ať se starají jiní. ()

• „Sitcom je mi herecky velmi blízký. Při natáčení se navíc sešel skvělý tým, složený převážně ze známých a kamarádů. Role Heleny, tedy matky, která má tři děti, byla pro mě zcela novou polohou,“ řekla Sandra Pogodová, která ztvárnila roli Heleny. [Zdroj: topvip.cz] (SONY_)
  • Leoš Noha má podle svých slov se svou seriálovou postavou společnou lásku k pivu a „gaučink“. (Olík)
  • Ve 24. epizodě pouští Marek (Filip Antonio) televizi, ve které hraje úvodní znělka k sitcomu Přátelé (od r. 1994). (fiLLthe3DD)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj