Od producentov filmov Krvavý diamant (2006) a Posledný samuraj (2003) prichádza dramatický vojnový triler, sledujúci cestu Jacka Farmera (Luke Moran) z malého mesta v Spojených štátoch do neslávne vychýrenej irackej väznice Abú Ghrajb, kde má za úlohu strážiť armádnych väzňov s najvyššou prioritou. Pod nátlakom svojho nadriadeného Tannera (Sean Astin) musí používať skutočne drsné metódy na zdanlivo nevinného väzňa Ghazi Hammouda (Omid Abtahi). Prvotné kúzlo vojny sa rýchlo zmení na strašidelnú realitu.
Príbeh je založený na skutočnej udalosti, ktorá šokovala svet v roku 2004. (figliar)

JohnSmith

O tom, že se v Iráku a nejen tam, mučili vězni, aby něco řekli, se vědělo dávno a všem to bylo jasné. Tajné služby tak prostě pracují a není to jen záležitost USA. Když už někdo chtěl natočit film, který by to odsuzoval a ukázal to znovu všem, poprvé to bylo ve zprávách, tak to měl udělat zajímavěji. Nebo snad šlo o to ukázat, že vojáci plní ideálů by to nikdy neudělali, kdyby nebyli donuceni okolnostmi?Blbost. ()

FFilipCZ

Jeden z těch filmů, do kterých jsem šel takzvaně "bez přípravy" - tedy bez přečtení obsahu, komentářů, zhlédnutí traileru, pouze na popud zajímavého plakátu. A taky jeden z těch filmů, u kterého se rozhodně vyplatí vydržet až do konce, i přes počáteční nudu. Film zpočátku nemá moc, co nabídnout. Máme tu další klasický drama z prostředí armády, řekl jsem si, ale vše změnilo závěrečných 10 minut, kde se všechny kousky puzzle poskládaly dohromady. Díky tomu se mé hodnocení vyšplhalo až na 4*. ()

TomStrom

Tak slibné téma a vyšla z toho taková rozplizlá kašovitá hmota. Ten film absolutně ničím nezaujme a má naprosto neuvěřitelnou schopnost nudit. Dlouho jsem neviděl takhle zabitý potenciál. A to už vůbec nemluvím o tom, že to v podstatě omlouvá zločiny amerických vojáků v Abu Ghraibu. Vždyť si to zasloužili, no ne? Škoda mluvit, radši se tomu filmu obloukem vyhněte. ()

Lewisek

WTF is this shit about ...? Škoda, že někdo zvoře tak ambiciozní téma a poměrně slušnej začátek. Film strašně plave sám v sobě, jakoby autor nevěděl kudy kam a při snaze obsáhnout do těch 100 min všechny zajímavý myšlenky, zapomněl že film musí být trochu konzistentní, aby byl pro diváky koukatelný. To se moc teda nepovedlo. Ale na to, že jde o debut, tak to dopadlo ještě celkem slušně. "You're fucking soldier, it's not your job to think. You follow orders!" ()

Malarkey

Tak nějak u takových filmů člověk může tušit cokoliv. Když už nic jiného, tak alespoň všelijaká akce by to mohla zachránit. Tady mi ale přišlo, jak kdyby někdo...ten někdo je Luke Moran, přišel čerstvě z Iráku a měl nápad. Ten by si sám sepsal a jelikož nechce, aby mu do toho někdo kecal, rozhodl se ho i sám zfilmovat. No a je vlastně úplně jedno, že do té doby nemá žádné filmové zkušenosti. No a když už si to napsal a sám se to rozhodl zfilmovat, také se rozhodne uvést hlavní roli, protože kdo to zvládne lépe, než člověk, který má celý příběh v hlavě. Jen, kdyby to nebylo tak strašně amatérský a nudný. ()

• Film se odehrává v letech 2003 až 2004. (Johnny.ARN)
  • Film se natáčel ve skutečné staré a opuštěné věznici. (Johnny.ARN)