Děj se odehrává na ostrově v tropech. Nezdařený pokus o odcizení nebezpečné chemikálie skončí nezdarem. Vojáci střílejí po muži nesoucím schránku s chemikálií. Kulky zasáhnou svůj cíl a neplánovaně i onu schránku. Postřelený, infikovaný muž se odpotácí do bezpečí, kde brzy zjistí začínající infekci. Vojáci pročesávají kraj a najdou infikovaného muže již mrtvého a jeho tělo spálí. Při kremaci se však kromě dýmu do ovzduší uvolnila i nebezpečná látka. Tento fakt způsobí masivní úbytek živých jedinců, ze kterých se stávají zombies. Člověk v boji proti tomuto nepříznivému stavu začíná vítězit. Je však v té chvíli ještě živý, nebo nemrtvý? (folklorman)

Campbell

Dobrej trash. Nevím z jakýho důvodu jsem film nezkoukl dříve. Hlavně v době kdy jsem na Fulciho filmy koukal každý týden a na Italský horory z 80 let pro který mám slabost jsem koukal každý den. Nějak mi to unikalo a tak jsem to chtěl napravit. A musím říct že jsem se bavil skvěle. Plno masek, plno gore a zábava. Jediné co mi trošku chybělo byla atmosféra která byla třeba v Zombi 2. Gore bylo parádní. Masky byly též parádní ale ke konci mi přišly slabší, možná to bylo kvůli dotáčkám který film musel udělat, ale masky vypadaly ke konci hodně slabě. Nicméně to nevadí protože film je dostatečně trashový a hlavně zábavný. ()

MM_Ramone

Zombie je asi mojim najobľúbenejším horrorovým subžánrom. Najradšej mám americkú produkciu, najmä tituly z dielne neprekonateľného George Romera. Ale z času na čas mi príde vhod aj béčkové gore spestrenie z Talianska. Spracovanie tejto témy európskymi režisérmi je povrchnejšie, často krát nelogické, ale podstatne krvavejšie a nechutnejšie. "Zombi 3" tieto kritéria spĺňa. Klišé príbeh o úniku nebezpečného, armádou vyrobeného, vírusu (Death1), ktorý mení ľudí v oživlé mŕtvoly. To celé v exotických, tropických lokáciach. Za najoriginálnejší nápad, použitý v tomto horrore, považujem útok zombie-vtákov. ** ()

Gorehound

Takže...Upravený komentár. Samozrejme, tento film nemôže konkurovať legendárnej Fulciho pecke Zombi 2, ale ako sám o sebe funguje čobi taká odľahčenejšia pozdná 80s style italo zábava. Najlepšie funguje keď je v pohybe a neustále sa niečo deje, aj keď opäť, gore nie je na nesmrteľnej úrovni Fulciho klasiky, masky taktiež nie. Ale vnímané samostatným objektívom sú pomerne solídne a bavia. Pomalšia atmosféra tvorcom taktiež veľmi nejde, Zombi 2 bol aj v tomto ohľade oveľa lepší film. Suma sumárum, ak človek zabudne, že by to malo byť pokračovanie Zombi 2, pokochá sa parádnymi lokáciami Filipín a zoberie to ako často pomerne cheesy late 80s italo zombie film(mimochodom, aj gore by mohlo byť kľudne viac), bude sa dobre baviť. ()

Tsunami_X

Skupina teroristů, díky své zaslepenosti a nevydařenému pokusu o loupež biologické zbraně, způsobí nákazu civilního obyvatelstva tropických ostrovů, která s postupem času přerůstá v extrémně nebezpečnou epidemii. Nemrtví se rozmnožují jako na běžícím pásu a malé skupinky nešťastníků bojují o holou existenci a to jak s nemilosrdnou a tupou armádní složkou, tak s věčně hladovými a rozpadajícími se těly, které nenašly pokoje. Konfrontace těchto tří uskupení je hlavním motivem spíše akčního trashe, který si nebere servítky s nějakou logikou, gradací či sebemenší psychologií hrdinů. Ti jsou zde bagatelizování pouze na pohybující se krmení, bez špetky představivosti a invence. Je to jenom dobře, protože režie či scénář, místo dějové ekvilibristiky, klade důraz na zběsilý boj o přežití, přičemž je velkým překvapením, že k některým postavám si lze vytvořit i jakýsi divácký vztah a se zájmem sledovat zakončení jejich osudů. Škoda jen, že Zombie chvílemi pobíhají závratnou rychlostí, aby se v zápětí vrátily ke klasické šouravé chůzi, při které je možná jejich pohodlnější eliminace. Masky nejsou nikterak dokonalé, ale v klíčových scénách nejsou ani odsouzeníhodné, tudíž si v celkovém kontextu filmu nemůžeme příliš stěžovat. Najde se i pár zajímavých scén, které stojí za zapamatování svou morbidností, které však mohlo být o něco více. Překvapením zůstává, že při veškeré horké a vlhké atmosféře, kterou prostupují klasické propriety žánru a to lehce obnažené a dle doby upravené ženštiny, prakticky nedojde k žádným erotickým scénám... ()

kaylin odpad!

„Zombi 3“ je jeden z těch filmů, na které se prostě špatně kouká. Mám rád filmy v podstatě jakéhokoli žánru, ale když je to jen takové plácání se na místě bez toho, aby ve filmu bylo cokoli, co člověka zaujme, tak v tom případě jsem nespokojený i s těmi filmy, u kterých většinou vím, co očekávat. Tady nemá smysl očekávat nic, protože nic nedostanete. Otázkou zůstává, jestli by to dopadlo lépe, kdyby Fulci setrval u kormidla. ()

• Natáčelo se na Filipínách, a to konkrétně ve městech Los Baños a Pagsanjan. Dále se filmovalo v prostorech CBK Power Company, což je elektrárna ve městě San Juan. (fiLLthe3DD)
  • V pôvodnom scenári, lebka, ktorá zletí z mrazničky vôbec nebola. Vymyslel ju a neskôr natočil Fulci. Po natáčaní poznamenal, že šlo o jedinú vec vo filme, na ktorú bol skutočne hrdý. (Paldiny)