Takoví jsme

• USA We Are What We Are (viac)

Zdánlivě spokojená a laskavá rodina Parkerových byla vždy uzavřenější, než je zdrávo. A má k tomu dobrý důvod. Za zavřenými dveřmi totiž vládne svým potomkům patriarcha Frank pevnou rukou a je odhodlán udržovat starobylé rodinné tradice stůj co stůj. Když jejich oblast zasáhnou přívalové deště, tragédie na sebe nenechá dlouho čekat a Frankovy dcery Iris a Rose jsou nuceny převzít povinnosti, které nejsou pro jejich rodinu úplně běžné. Nejdůležitější úkol, s nímž se dívky musejí vypořádat, spočívá v servírování masa – ovšem nikoli takového, které je v místním obchodě běžně k dostání. A protože neúprosný liják nepřestává zaplavovat jejich městečko, místní úřady začínají odkrývat stopy, které vedou k tajemství, jež se Parkerovi snaží dlouhá léta držet v tajnosti. (Cinemax)

Morholt

Po většinu stopáže se jedná o táhlé rodinné drama, kde je kanibalismus sice přítomný, ale neřekl bych, že by byl úplně tím hlavním motivem. Jen se tu ukazuje, jak se jedna poněkud zvláštní rodina vyrovnává se ztrátou matky. Postupem času se ovšem chuť na lidské maso dostává do popředí, v časových skocích je vysvětleno proč je steak z dobře propečené brunety tak důležitý, přidá se mírně kriminální zápletka a na konci přichází vrchol, který mě donutil koulet očima. Rád bych ještě vypíchnul výborné výkony obou hlavních představitelek. Zejména Julia Garner zahrála výborně. 70% ()

Carol Pifková

Tak od tohto filmu som čakala naozaj naozaj veľa. Bohužiaľ to hodne dlhú dobu bola mysteriózna nuda. Čakala som viacej krvavých scén. Miesto toho však tam bolo zase len samé bla bla bla. Prekvapila ma Julia Garner, ktorá hrala Rose, naozaj som si ju obľúbila. Chvíľu mi pripadala strašne škaredá, potom zas strašne zaujímavá ale tak či tak, svoju postavu hrala naozaj dobre a vo filme som jej fandila. Myslím, že keby je tam menej toho nazaujímavého bla bla a čo ja viem viacej by sa film zameral na vraždy alebo riešenie prípadov a zistili by, že to celé dáko súvisí asi by to malo viac šťavy. Ale tak to si myslím ja, neviem ako ostatný. No a záverečná papacia scéna mi pripomínala zombie film. Bola divná ale tak či tak hustá. Dúfam, že si mi o tej ich polievke snívať nebude, pretože naposledy keď som pozerala jeden dokument sa mi snívalo o paštéke z ľudského mäsa a najhoršie bolo, že sme jej mali ešte strašne veľa a musela som sa s ňou ešte dva dni napchávať. Nič príjemné. Zrazu chutila naozaj nechutne. ()

rollman1

Nevím jestli se mi to zdálo, nebo zda-li to tak chtěl osud, ale měsíc zpět jsem asi viděl trailer na něco jiného. Žrasovali se tam lidé co 5 minut a hráli tam mexikánci. S domněnkou, že si dnes pustím právě tento film, jsem byl velice zklamán a koukal na tento film úplně zděšeně. Neříkám, že to byla nuda, ale já to píšu. Do 80 minuty se se nic neděje, jen kromě toho, že se seznámíme s hodně divnou rodinkou a pomalu postupujeme ke konci, kde se odehraje jedna dobrá scéna a pak už jen běží jméno chlapa co roloval kable u kamer. Takže shrneme to tak, že příběh dobrý, ale nuda. Stopáž zbytečně dlouhá a rozpočet mohl jít klidně níž, když se tam nic nedělo. ( Rozpočet šel asi na na ty kable, nebo na segedín, který jedli herci při natáčení). ()

Adrian

Mexický originál som nevidel, ale podľa slov režiséra vzali si z neho ústredný motív, zamenili bratov za sestry a príbehu dodali širšie pozadie hlavne v motiváciach konania postáv. Viac ako samotný príbeh či vyobrazená brutalita ma zaujala pomalá, ťaživá atmosféra a zaujímave výtvarne spracovanie. Stakeland sa mi ale páčil viac. 7/10. ()

hous.enka

Finální scéna u rodinného stolu umocnila jen to, co je celý film poctivě připravováno. We are what we are se mi líbilo zejména jako thriller (detektivní zápletka funguje dobře), méně pak už jako horor. Co film zbytečně posílá ke dnu je jeho odkazování k minulosti - zejména rodinné večeře a lá 19. století mi trochu lezly krkem. Mají mobily a nikomu nepřipadá divné to oblečení? A tak si myslim, že právě ta poctivá propracovanost tomuhle filmu škodí. Jako by do něj chtěli nacpat všechno, ale ve výsledku je to právě jen taková lepší americká detektivka s morbidním koncem. ()

• V 83. minúte, keď otec číta v Andersovom (Wyatt Russell) mobile SMS od doktora (Michael Parks), nečíta žiadnu SMS, ale dopredu napísanú poznámku v pripomienkovači. Zároveň si je možné všimnúť, že telefón je bez signálu. (gfrusvk)