Kráska a zviera

• Česko Kráska a zvíře (viac)
USA, (2012–2016), 48 h 50 min (Minutáž: 39–43 min)

Kristin Kreuk, Jay Ryan, Nina Lisandrello, Brian White, Nicole Gale Anderson, Lara Jean Chorostecki, Rachel Skarsten, Peter Outerbridge, Rob Stewart (viac)

Půvabná vyšetřovatelka z newyorského oddělení vražd Catherine se už devět let snaží zjistit, kdo zabil její matku. Během toho incidentu ji zachránil tajemný tvor, napůl člověk, napůl zvíře. Catherine přestává doufat, že by záhadu někdy rozluštila. Pak ji ale vyšetřování vraždy zavede na stopu bývalého lékaře, který údajně zemřel během vojenské mise v Afghánistánu. On jediný jí může dát odpovědi... (oficiálny text distribútora)

natalie15

Mnohokrát dokážem porozumieť nízkemu hodnoteniu, najmä keď je súčtom odpadov a štvorhiezdičiek, ale teraz nerozumiem. Beauty and the Beast je skvelý seriál. Kto chce vidieť surovo reálnu detektívku, alebo (druhý extrém) prvoplánovú romantiku, je na zlej adrese. Kto chce však vidieť omnoho dospelejšie Vampire Diaries, reálnejšie V, a k tomu sa chce aj pobaviť, našiel to čo som našla ja. Kráska a zviera je o postavách. Je o príbehu. Je o vžťahoch. Je o akcii a zábave, je aj o romantike, aj o dráme. Je to thriller, je to sci-fi. Obľúbila som si sympatickú, bystrú a súcitnú Catherine v podaní krásnej Kristin Kreuk (vedela som že Smallville nebude jej koniec), vtipnú a občas nekompromisnú Tess (Nina Lisandrello), a najmä Evana (Max Brown). No a na hlavného mužského hrdinu (Jay Ryan) sa dobre díva (pokiaľ teda nie je v metamorfóze). Odporučila by som, aby ste tomuto seriálu dali šancu. Síce mu trochu dlhšie trvá kým sa rozbehne, ale od 10 časti to začína byť drsné. Navyše, na IMDb má 71%, to je na seriál tohto typu celkom dosť. 80% Hodnotené po videní celej 1 série. ()

Mišísek

Abych pravdu řekla, moc jsem od toho nečekala, a také jsem moc nedostala. Kriminální stránka je zajímavá, ale co se týče hlavního plotu, nuda až hrůza. Neustále "Nesmíš chodit ke mě domů, mohla bys mě prozradit." a hrdinka samozřejmě nedělá nic jiného, než že za ním neustále leze 24 hodin denně, a to třeba jen aby se zeptala, jak se pan zvíře dneska má. Ha ha. ()

REBARB0RKA

Zklamání, a to moje očekávání byla nízká. Detektiv Chandlerová/pseudo-Beckettová je sice kráska, ale zároveň nesmírně otravná a být zvíře ono mnohokrát zmiňované monstrum, případně bestie, tak ji bez meškání rozsápe během prvního setkání po devíti letech. Vincent Keller alias zvíře je až děsivě nevýrazný a nevýrazně děsivý. Z dialogů by se dala vytvořit příručka pro začínající scénáristy: Jak rozhodně ne. Atmosféra - kde nic, tu nic, romantika nulová, akce totálně zvoraná. Druhá série se točí kolem toho, že Cat všem mužům, kteří o ni stojí, neustále připomíná, že nepotřebuje chránit/zachraňovat, muži nejčastěji používají hlášku: „Udělal jsem to proto, abych tě chránil.“ Zůstávají přiblbé dialogy („I know, she knows, you know?“) a stupidní děj. Odpad si schovávám na třetí sérii, určitě mě nezklame. ()

xxxLussyxxx

Pilot mě strašně nadchnul. Neskutečně jsem se bavila! Musela jsem si okamžitě pustit druhý díl. Avšak jaké bylo mé zklamání. Nudila jsem se snad od začátku až do konce! Kdyby nebylo sympatické herečky Kristin, tak bych se na to snad aňi nedívala. Chtěla jsem vědět, jak to bude mezi "kráskou" a "zvířetem" tak sem koukala. Až do cca sedmého dílu zachraňoval seriál J.T "Pan vtipný chemik". Od cca 8.dílů jsem se začala bavit! Konečně jsem se těšila na nový a nový díl. Konečně akce, napětí...Seriál mě baví až doteď! Snad mi to vydrží :D Pokud se kouknete na pilot a aspoň trochu vás něčím zaujme, tak určitě vydržte do toho osmého dílů. Bude to stát za to ;) Edit 8.12.2013 - Druhá série je naprosto božská! Už se tam neřeší vraždy. Už je to úplně o něčem jiným. Konečně to není kriminálka, ale pořádnej Drama seriál! :) ()

Pajky3

Loni se pohádkové seriály podařily, jak Grimm tak i OUAT se zalíbilo a tak si CW řeklo, zkusíme to taky. Jenže ne každá pohádka se podaří a stejně tak je tomu i u seriálů. Záležitost tak nezáživná, nudná, neoriginální a přitažená za vlasy, že se divím tomu, že jsem jí dokoukal. Když ale na něco koukám, tak alespoň do hořkého konce série. Jedinou jistotou je, že druhou sérii už zkoušet nebudu, vlastně se hodně divím tomu, že druhá série vůbec bude. To je pro mě to pravé překvapení. Kristin Kreuk se mi před lety líbila ve Smallvillu, ale ani ona to tady nezachrání. Navíc se svojí kolegyní vůbec nepůsobí jako policajtky. Vlastně mě ani nenapadá co pochválit, snad jen vznik "zvířete". Celkový dojem je tedy špatný a pochybuju, že by se měl někdy nějak zlepšit. ()

• Na začátku dílu, když má Vincent (Jay Ryan) sen o Catherině (Kristin Kreuk), hraje v pozadí skladba Heaven (2013) od britské hudební kapely Depeche Mode z jejich třináctého studiového alba s názvem „Delta Machine“, které bylo vydáno v roce 2013. (Trajektt)