Oko dravca

• Česko Oko dravce (viac)
Akčný / Mysteriózny / Thriller
USA / Nemecko, 2008, 118 min

Réžia:

D.J. Caruso

Kamera:

Dariusz Wolski

Hudba:

Brian Tyler

Shia LaBeouf, Michelle Monaghan, Rosario Dawson, Billy Bob Thornton, Ethan Embry, Michael Chiklis, Anthony Mackie, Fahim Fazli, Cameron Boyce, Marc Singer (viac)

Rachel je slobodná matka osemročného syna. Práve ho pustila na výlet so školským orchestrom, takže ju úprimne vystraší telefonát neznámej ženy, ktorá jej ponúkne jednoduchý obchod – život chlapca za plnenie jej príkazov.
Jerry drzý výrastok, jedného dňa objaví vo svojom pôvodne prázdnom byte zásoby teroristickej skupiny. Aj jemu neznáme žena zavolá a varuje ho, aby utiekol. On jej neverí a zatkne ho FBI. Jeden povolený telefonát a ten istý hlas dá Jerrymu druhú šancu na útek. Tentokrát sa šance Jerry chopí a stretáva sa s Rachel. Dvaja neznámi ľudia spojení neznámym hlasom pochopia, že ich osud je v rukách niekoho, kto sleduje každý ich krok a dokáže ich prinútiť aj k tým najšialenejším akciám. Otázka je prečo to neznáme žena robí? (TV Markíza)

DaViD´82

Chladný hollywoodský kalkul "na jeden týden" bez jiných ambicí než rychle vydělat a ještě rychleji upadnout v zapomnění? Jednoznačně. Na druhou stranu i tak to mohla být dobrá podíváná. Ano, Caruso má evidentně rád Hitche, pravděpodobně viděl Vesmírnou odyseu a zhlédl se nejen v Nepříteli státu. Což sice ukazuje, že má vkus, ale o jeho talentu to pranic nevypovídá. Rozjezd není vůbec zlý, ale dech Carusově sprintu dochází již před polovinou tratě. A během pravého amerického finiše páchá Oko dravce harakiri ve chvíli, kdy cíl je ještě v nedohlednu. Shia tradičně výborný, byť již dobře po sedmé hraje úplně tu samou roli. Ovšem je tu pár momentů kdy to šlape jak má (v první půlce), takže na nezapamatovatelnou takřka solidní rutinu to stačí. O chlup z vypelichané krátkosrsté čivavy. ()

B!shop

Tak po povedeny Disturbii natocil Caruso dalsi film s Shiou a opet to je slusna zabava. Samozrejme musi se prekousnout fakt, ze kolikrat to je spis jak sci-fi, pribeh neni nic kdovijak originalniho a clovek to nesmi brat tak vazne, jak to berou tvurci. Pak, i kdyz jsou 2 hodiny lehce prehnany, si to az na par hluchejch mist perfektne uzijete, pac je to v podstate nepretrzita akcni honicka. Se slusnejma trikama, slusnou hudbou a slusnym obsazenim. Ktery je ale v tomhle pripade celkem zbytecny. Monaghan ma urcite na vic, nez delat sidekicka pubertakovi, Dawson se tu jen parkrat mihne a Thornton tu nema moc co hrat a navic pusobi stare a unavene. Ale aspon, ze vypad z tech stupidnich komedii. Ale stejne tu de o Shiu, kterej hraje celkem solidne, sem tam prohodi nakou tu hlasku a akci opet zvlada uveritelne. Ale stejne furt pusobi jen jako kluk, i kdyz mu tvurci na hubu nalepili to chmyri. Ale film jako celek je fakt zabavna jizda, takze jsem si ho paradne uzil. ()

somnar

Oko dravce pro mě představuje vzkaz všem režisérům-břídilům, kteří nás zásobují akčními thrillery, jež připomínají řidiče, který úspěšně absolvoval autoškolu, papírově má vše na správném místě, když ale dojde na praktické využití a první kolizi, ukáže se jako tuctový rutinér, který své dovednosti nedokáže použít. Eagle Eye takové není. Ač uvedené v říjnu, pokračuje v nejlepší tradici letních blockbusterů. Nezabývá se logikou děje, nepohrává si s rádoby propracovanými charaktery – jen do puntíku plní účel, kvůli kterému bylo vyrobeno. Akce, napětí, dějové zvraty, všemocný a vševědoucí hlas, bouračky v tunelu a nezbytné sourozenecké drama. Bez jediného zaváhání, spíš se stále stoupající hladinou adrenalinu. Je to rychlé, sexy a cool. A Shia s Michelle jsou vítané třešničky na dortu, jehož známá chuť neomrzí. Takových filmů není nikdy dost. 80% ()

KarelR

Aneb jak Nepřítel státu potkal Muže, který věděl příliš mnoho. D.J. Caruso servíruje zatraceně intenzivní akční nářez, který díky chytře postavenému scénáři uhání vpřed málem rychlostí světla, abyste nestihli prokouknout všechny finty odkoukané nebo rovnou ukradené z tuny podobných filmů. Oko dravce sbírá plusové body hlavně za to, že většinou nevíte, co se stane za pět minut, za hláškujícího Billyho Boba Thorntona (kdy měl naposledy tak dobrou roli?) a za eye-candy záběry se Shiou, které by určitě pochválil i sám Michael Bay. Poslední slovo ale zřejmě měl strýček Spielberg, jenž filmu lehce srazí vaz v závěrečné tečce. Styď se, Stevene! 8/10 P.S. Soundtrack fakt nehorázně vykrádá Armageddon a x dalších bayovek :-) ()

Botič

I když nejste paranoidní neznamená to, že po Vás nejdou.......Intenzivní akční nářez aneb jak D. J. Caruso potkal Michaela Baye. Po celé dvě hodiny filmu je zábavné sledovat dva sympatické teroristy, kteří až do samotného finále nevědí o co kráčí. Perfektně promazaný stroj ve kterém funguje všechno na jedničku až je to děsivé. 7/10 PS: mozek protentokrát nechte doma:) ()

• Některé scény se natáčely na přísně střežených územích Pentagonu. (zigot7)
  • Při natáčení honičky hlavních hrdinů s FBI bylo zničeno 38 aut. (zigot7)

Honba za předělávkami

Honba za předělávkami

12.12.2009

Tohle bolí. Ne že bych si nedovedl představit remake Honby za diamantem, ale chtělo by to schopného režiséra a hlavní představitele, kteří alespoň vzdáleně napodobí chemii, jiskřící v té době mezi… (viac)

Praštit, či nepraštit kladivem?

Praštit, či nepraštit kladivem?

30.09.2008

Marvel teda umí překvapit. Když jsme naposledy psali o komiksové adaptaci Thor, ve které je student Donald Blake vlastně převtělením vikingského boha a používá k boji se Zlem své magické válečné… (viac)