Tridsiatnik Jacky Bonnot (Michaël Youn) je talentovaný kuchár a ctiteľ veľkého kuchárskeho umenia. Sníva o úspechu a o tom, že si jedného dňa otvorí vlastnú reštauráciu. Finančná situácia ho núti prijímať podradné práce, ktoré si však nie je schopný udržať. Život sa mu zmení vo chvíli, keď mu cestu skríži slávny šéfkuchár Alexandre Lagarde (Jean Reno), ktorého ohrozuje finančná skupina vlastniaca sieť jeho reštaurácií... (TV Markíza)

Junglista

Co se to stalo s francouzskou komedií? Já vim, zlatý časy sou v pr...yč. Kolikrát už sem tenhle scénáristickej mustr viděl? V dnešní době je to bohužel zápor, nevidim žádnej smysl, proč to bylo natočený. Na to, že si to řiká komedie, tak sem se od srdce zasmál pouze 3x. Ani Jean Reno to nezachránil, ale to neni jeho chyba. Můj dojem jakž takž zachraňuje překrásné dámské obsazení. ()

cachina

Tak žádný gurmánský zážitek se dnes nekoná. Film je rutinní záležitostí, snadno předvídatelnou a bez překvapení. Snímek je založen na vztahu dvou kuchařů, kteří mají tvořit výbušný komický tandem. Ale ne vždy se tak děje. Film občas vyvolá menší úsměv na rtech, ale také i pravý opak. Ve střední části tvůrci dávají vzpomenout na komedie ve stylu Lousie de Funese a film se trochu zvrhává do trapných bláznivých komedií (převleky za Japonce, vědecké vaření apod.). Tyto scény působí jako by vypadly z jiného filmu. Snímek nezachrání ani bohužel nevygradovaný závěr, který proběhne celkem hladce, bez větších konfliktů a napětí. Prostě nemastné, neslané. ()

Spooner

Celkem milá jednohubková komedie made in France, která sice nenabízí nijak odzbrojující vtipné momenty. Na jeden příjemný večer to s těmi několika fajn scénami bohatě stačí. Jeden z těch filmů, který bych se kdykoliv nebál pustit rodičům, i když z něj budeme mít všichni hlad. Jenom je škoda, že Jean Reno už pomalu vypadá, jak kdyby vyžral všechny zásoby tamní kuchyně. ()

Flego

Poznáte ten stav, keď sa v duchu usmievate a zo sledovaného filmu máte hrejivý pocit. Tento nenápadný snímok vám ho dopraje celým priehrštím. Kulinárska komédia nejde v šľapajách klasických francúzskych komédií, ani sa nebudete od smiechu chytať za brucho. Ale pobavite sa. Mohlo to byť ešte lepšie, keby sa látky ujal skúsený režisér a scenárista mal lepší deň. ()

Speedy01

Už je toho vaření trošku moc ne ? Ano šéfe, prostřeno, Babicovy dobroty, kluci v akci - atd. atd. atd. Když zapnu TV mám co dělat, abych nenarazil alespoň na jednom programu na to, aby tam nějaký kuchtík vařil. Nerozumím tomu co se v dnešní době z kuchařského povolání dělá ? Někdy mi připadá, že kuchař je více než jaderný fyzik. Kuchaři jsou v drtivé většině obyčejní lidi s obyčejným vzděláním a je zapotřebí si to uvědomit a nedělat z nich HOGO FOGO SUPER EXTRA machry.. Film nudný, už bych si ho dobrovolně po druhé nepustil. ()

• Michaël Youn musel kvůli natáčení absolvovat kurzy vaření. Jeanu Renovi naopak stačila jen návštěva kuchařské školy Alaina Ducasseho, aby se naučil, jak se kuchaři pohybují, jaká mají gesta a jak se k vaření staví. [Zdroj: Deník Metro] (hippyman)
  • V Polsku je snímek uváděn pod názvem Faceci od kuchni, což lze přeložit jako „Kluci z kuchyně“. Španělští diváci zase do kin půjdou na El chef, la receta de la felicidad, tedy „Šéfkuchař, recept na štěstí“. (Beer Ceps)
  • Režisér Daniel Cohen si chtěl původně ve filmu i zahrát. Na radu producentky však od tohoto záměru raději upustil. [Zdroj: Deník Metro] (hippyman)

Dny francouzského filmu

Dny francouzského filmu

10.02.2013

Ve dnech 14. až 20. 2. v kině Lucerna a 21. až 24. 2. v kině Atlas proběhne přehlídka Dny francouzského filmu. V Lucerně ji odstartuje jeden z nejskloňovanějších snímků posledních dnů, film Michaela… (viac)

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

08.12.2012

Volné seskupení čtyř klasických artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 13. do 19. prosince tohoto rokuBEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů… (viac)