Hana a Tomáš tvoří komorní duo. Jsou mladí a všechno je před nimi. Ona zpívá a on ji doprovází na klavír. Vítězí v prestižní soutěži a okamžitě je o ně zájem. Agentura je posílá na koncerty po celé republice. Někde je to skvělé, jinde hrozné. Hlavně ale musí jezdit rychle, než je vytlačí laureáti z jiných soutěží. A Dan s Hanou jezdí a hrají a jsou šťastní. A pak se jedné noci, na zpáteční cestě, všechno zastaví. Vteřina nepozornosti a kolo štěstí se zadrhne. Můžete láteřit, plakat, prosit ? všechno je marné. Neexistuje žádná spravedlnost, žádná omluva, nic. Existuje jen příčina a následek... Herci Máša Málková a David Švehlík hrají jako o život. A o život opravdu jde. I když se ke všemu přiznají, i když se cítí vinni, i když se oba snaží všechno vzít na sebe, jejich kariéra se hroutí, agent mizí a jejich neštěstí přitahuje už jen bulvár. Z vítězů se stávají poražení, z milenců - vrazi. Televizní film Aplaus, to je jedna velká herecká exhibice ústřední dvojice Máši Málkové a Davida Švehlíka. Ostatní, Jitka Smutná, Svatopluk Skopal, Lenka Vlasáková, Oldřich Vlach a další, jim skvěle sekundují. Scenáristé Věra a Václav Šaškovi napsali silný příběh a režisér Jaroslav Brabec potvrdil, že je stále ve skvělé formě. Za kamerou stál Petr Koblovský. Natáčení proběhlo v Praze a okolí na sklonku roku 2011. (oficiálny text distribútora)

patrikus

Hudebně mi to bylo docela blízké, skladatel Jan Jirásek napsal krásné písně, zvlášť jednu, která se mi vryla do paměti hned po prvních taktech. Scénárista Václav Šašek byl pro mě vždycky top a umí prostě skvěle rozepsat postavy dopodrobna. Místy mě ale přišlo jejich jednání příliš hysterické, ale to je určitě vina Brabcovy režie. Jinak herecké výkony Švehlíka a Málkové byly skvělé... Pamatuji si Mášu, ještě když před léty hostovala v Pardubickém divadle a věděl jsem, že z ní brzy bude i nadějná filmová tvář.... Vyhovovala by ale jistě kratší stopáž filmu. ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 4/10 Hudba 4/10 Prostředí 5/10/// +David Švehlík a jeho postava, celkově herecky dobře zahrané -afektovaná postava Marie Málkové a nepochopitelné chování její postavy/// Aplaus je místy nenápadný, občas pomalí nový český film. Svoji pomalost se snaží dohnat rychlejším střihem a ještě rychlejším přerodem postav. Herci to zvládli podle scénáře velice dobře. Ovšem scénář už je napsaný hůře a velice je na něm znát, jakoby se jednalo o rychlokvašku. Prostě zadání je jasné a něco k tomu napište. Výsledek se sice dá pochopit a divák ví co nám tvůrci tímhle filmem chtěli říct. Jenže působí to nepřirozeně. Jediný kdo z toho opravdu vychází s čistým štítem je David Švehlík, který svoji postavu zvládl přirozeně a uvěřitelně. Já bych se na jeho místě snad choval podobně./// Celkem 46%/// ()

Přemek

Další kousek do přebohaté sbírky ženských psychotických charakterů České televize aneb Když vám manžel hned na fleku neoznámí, že muž, kterého jste srazila autem, zemřel, protože vás má rád a nechce vás dostat na kolena, je to vyvrhel a je nutno ho okamžitě začít urážet a mazat ze života. Švehlík i Málková hrají dobře - jenže ono není v podstatě co. Bod za směšnotragickou postavu vdovy Vondrákové; jen škoda, že ji nehrála nějaká herečka, ale Jaroslava Obermaierová. Další bod za skvělou Jitku Smutnou v postavě matky. ()

igi B.

Tož to je teda Brabec v hrsti jednou zas! . . . Kvintesence telenovelové manýry, rádobyartistických re/kreací a z nudle v nosu vyextrahované story o... (?) Ano milí mojí, bylo to úplně o hovnu! Jojojo, "...peklo z nebe...", nebetyčné NIC, žádnej aplaus, jen ta vypocená klaka...! °-[ - - - P.S. Cituji doslova(!) slova oslova ze zdejšího "obsahu" (sic!) k filmu coby "oficiálního textu distributora": "Herci Máša Málková a David Švehlík hrají jako o život. A o život opravdu jde. I když se ke všemu přiznají, i když se cítí vinni, i když se oba snaží všechno vzít na sebe, jejich kariéra se hroutí, agent mizí a jejich neštěstí přitahuje už jen bulvár. Z vítězů se stávají poražení, z milenců - vrazi. Televizní film APLAUS, to je jedna velká herecká exhibice ústřední dvojice Máši Málkové a Davida Švehlíka. Ostatní, Jitka Smutná, Svatopluk Skopal, Lenka Vlasáková, Oldřich Vlach a další, jim skvěle sekundují. Scenáristé Věra a Václav Šaškovi napsali silný příběh a režisér Jaroslav Brabec potvrdil, že je stále ve skvělé formě." (Konec citace.) . . . Tož tomuhle říkám psycho o život! Jakže to je to přísloví? SAMOCHVÁLA SMRDÍÍÍ!!! - - - - - Mimo mísu k plku pana Pochtli na mou adresu: Ano Vavruško, tak ještě že se tak rád kocháš těmi "audiovizuálními žranicemi", že... ;o] - - - - - Mimo mísu k plku pana Dopitaka na mou adresu: Ano Dopito, než skončil, nedalo se na to totiž už koukat... Pyšnej nejsem, je to jen pro můj přehled... °-/ - - - - - (Poprvé viděno 27.5.2012 na >klkozní jebničce< , hodnocení nešťastně 13., komentář zde bez aplausu jako první - 27.5.2012) ()

Jizni Tlapa

Standing ovation rozhodně ne, ale Aplaus si lehčí potlesk jistě zaslouží. Svým příběhem a hlavní myšlenkou v samotném závěru rozhodně lehčí nadprůměr. To platí i pro líbivé tóny a opěrní pěvy, které diváka doprovází a dokreslují tak jeho procítění v jednotlivých pasážích. Švěhlík byl bezchybný. Zbývá tak výčet slabin, které vidím v hlavní představitelce Málkové a poněkud táhlejším úvodu. ()