Slavnostní zahájení XXX. Letních olympijských her 2012 Londýn

(relácia)
  • Veľká Británia London 2012 Olympic Opening Ceremony: Isles of Wonder

Amputace odpad!

Nebetyčná píčovina, která je naprosto zarážející hned z několika důvodů: 1) Režíroval ji Danny Boyle, tvůrce mého oblíbeného Trainspottingu; 2) i přes přítomnost veškerého myslitelného hudebního shitu anglické historie, včetně nejrůznějších hip-hopových a popových sraček, zde nebyla ani jediná zmínka o TNWOBHM, tedy New wave of British heavy metal a o ikonách žánru jako Iron Maiden, Def Leppard, Judas Priest; či jiných britských metalových klasikách typu Black Sabbath; 3) celá "show" se nenesla ani zbla v duchu anglických tradic či anglické mentality, celé to byla zkrátka jen zamerikanizovaná, rádoby pop-kulturní a postmoderní sračka bez zřejmého programu, smyslu či záměru; čtvrtým a nejvíce zarážejícím bodem zůstává nicméně skutečnost, že byl do této donebevolající frašky zapleten také jeden z předních mistrů svého řemesla a to sice současný šéfdirigent Berlínských filharmoniků sir Simon Rattle. - Hnus, kterému se máloco vyrovná, a rozhodně degradace sportu jako takového. ()

mcleod

Čekal jsem, že tam někdo půjde švihlou chůzí, když součástí ceremoniálu bylo mimo jiné shrnutí britské kultury, ale nevadí. Aspoň že tam byl Rowan Atkinson jako Mr. Bean nebo Daniel Craig jako James Bond. A spousta výborný muziky... ale bohužel i spousta blbý "muziky". Díky režisérovi Dannymu Boylovi, výbornému britskému humoru, kultuře a historii to bylo lepší než ostatní zahajovací ceremoniály, které mi většinou připadají nesmírně nudné a kýčovité. Tohle bylo relativně pěkné a hlavně to občas byla docela sranda :-) ()

Bukk

Bylo to úchvatné, takové fakt správně britské. Daniel Craig s Her Majesty to nandali všem, ale zároveň bych se na to znova dívat nemusela. Ale za vystoupení Paula a především mých zlatých Arcticů (i když mi Alex přišel nějak monotónní) jednu přidám. Každý si určitě našel to své, ale přiznám se, že závěrečná akce se mi líbila mnohem víc. Tam to vzali jako jeden velký koncert a to teprv museli lidi koukat, kolik hvězd i hvězdiček se sejde, když se zadaří. A Victoria (aka Posh) se neztrácela a nebyla zas tak pohublá, jak to všichni tvrdí. Lidi jsou jen zvyklí to říkat ()

DaViD´82

Jediný (do)koukatelný; a vlastně docela i sympatický; zahajovací ceremoniál v dějinách! Škoda, že stále zcela zbytečný, o ničem a pro nic... Proč prostě neprohlásit hry za zahajené a tečka? Když totiž Boyle pojme zahájení olympiády shodně jako svou adaptaci Frankensteina (nejen ta nemlich shodná průmyslová revoluce), tak něco není úplně košér a ani britský (a díky holinkám i český) nadhled to nespasí. ()

Hepy13

Danny Boyle to zvládl výborně! Nádherný pohled dívat se na anglický venkov, jak se pomalu mění v průmyslovou továrnu, a ukované olympijské kruhy se poté ve vzduchu propojí. I ukázka nejrůznějších hudebních stylů měla šmrnc. Všechny celebrity (David Beckham, Královna, Daniel Craig, Rowan Atkinson atd.) tam byly, takže naprostá spokojenost. ()

• Kvůli možným dopravním komplikacím, které mohly nastat po skončení ceremoniálu, byl program režírovaný Dannym Boylem zkrácen zhruba o 30 minut. Zcela byla vypuštěna akrobacie na kolech a motocyklech. (ČSFD)
  • Scénu, ve které vystupuje zdravotnický personál s dětmi na nemocničních postelích, hráli skuteční pacienti a skutečný lékařský personál. (FIBO)
  • Pořadatelská země měla právo bez kvalifikace postavit svůj národní tým ve všech kolektivních sportech, které jsou na programu příslušných olympijských her. V roce 2012 v Londýně tak došlo k historickému zlomu, neboť po dlouhých 52 letech z prestižních důvodů postavilo Spojené království svůj fotbalový tým. (MikeCool)