Série zasazená do časového období mezi událostmi prvního Tronu a jeho pokračování Tron: Legacy sleduje osudy Becka, mladého programu, který se postupně stává vůdcem revolty ve vnitřním počítačovém světě Grid proti dobyvačnému programu Clu a jeho přisluhovačům. Beck, původně naprogramovaný jako mechanik, se stane učedníkem Trona, největšího bojovníka, kterého kdy Grid poznal. Tron tak Becka trénuje nejen v boji a umění závodů na světelných motocyklech, aby se mohl postavit brutální vojenské okupaci města Argon, ale zároveň ho vede a učí jak být správným lídrem a jak ovládat svou bouřlivou povahu. Beck postupně přejímá Tronovy schopnosti a znalosti a stává se nepřítelem číslo jedna pro Generála Teslera a jeho okupační vojska, sloužící samotnému Clu. (Caszidy)

sskrblik

Uprising potěší všechny ty, kterým se líbil TRON: Legacy 3D. Je takovou obdobou jakou je seriál Clone Wars pro svět Star Wars. Líbí se mi detailnější výprava do future světa. Barvitá jízda skloubená s moderními efekty. Hodnotit komplexně zatím nemůžu (1-4: **** 5-6 *** 7 ****). Poslední díl opět vytáhl zábavu o úroveň výš. ()

kwoky

Perfektní seriál z Tronova univerza. Vkusně doplňuje film Tron:Legacy a animace je super - libí se mi po technické stránce i stylizací (i když ty postavy by mohly být trochu hladší). Typově je to podobné Star Wars: Clone Wars (které se mi taky strašně líbily). Vede k zamyšlení, pobaví svižnou akcí i vychytávkami a neodradí trochou patosu. Upravený soundtrack filmu se taky velice povedl. Nemůžu jinak, než za 5* ()

iXtr3m3

Škoda tej mixovanej animácie, kedy bombastické a efektné spracovanie všetkého neživého narúša komixové spracovanie toho živého. Ale ako rozšírenie univerza beriem všetkými desiatimi ba aj dvadsiatimi prstami a čerešnička na torte pre fanúšika je bombastický soundtrack, dokonca nielen na pomery animovaného seriálu. ()

iampatrik

Po pilotním díle není moc co vytknout, snad jen (pro mě) nevkusně nakreslené postavy v jinak ve výborném animovaném vizuálu s vkusnou hudbou. Příběh zajímavý, akce, co má spád.. samozřejmě se zatím jedná o první díl, který jsem viděl, ale tímto krokem si získal mou pozornost. EDIT: Hodnotím i poté, co jsem neviděl celou sérii, Tron si dával v určitých intervalech někdy i měsíční pauzy a já už nemám potřebu sledovat, jak se příběh vyvíjí dál, i tak se dá Tron hodnotit kladně. ()

zelvicka.

Zhltnul jsem co se dalo, neuvěřitelně vysoko nastavená laťka, ačkoliv animáky zrovna nepodporuji a nevyhledávám. Některé postavičky vysloveně sexy :) akce jako blázen, a i když člověk tuší, že to zase zmáknou, to že Trona stihne to, co je z něj v Legacy, a to že tam Beck a ostatní nejsou, nás nechává v napětí, kdy se tak stane. Věřím, že půjdeme i na pět hvězd. ()

• Grafiti používané Odpadlíkem a jeho následovníky - "Tron Lives" (podobné jako "Flynn Lives" neboli virální kampaň k případnému pokračování TRON: Legacy (2010)) využívá mnohočetných linek a odkazuje tak na původní spořič obrazovky operačního systému Windows 95. (Caszidy)
  • Kromě Purgosu jsou názvy všech měst zmíněných v seriálu prvky v periodické tabulce. Jedná se o města Argon, Bismuth a Gallium. (Adasin)
  • S českým dabingem bylo na televizi Prima uvedeno pouze osmnáct epizod místo původních devatenácti - pilotní díl s názvem Beck's Beginning totiž nebyl z neznámých důvodů nadabován. (Adasin)