Neviditelná válka

(festivalový názov)
  • USA The Invisible War

Režisér Dick Kirby se ve svých oceňovaných dokumentech This Film Is Not Yet Rated nebo Twist of Faith zabýval problémem zneužívání moci v ratingových úřadech a v církvi. Tématem jeho nového filmu je častý, ale dobře utajovaný jev znásilňování žen v americké armádě. Oběti sexuálních útoků podávají svědectví nejen o poměrech ve vojenské službě, ale také o nemožnosti domáhání se trestu a odhalení pravdy. (MFDF Ji.hlava)

Fr

,,ZNÁSILNĚNÍ JE RIZIKO VAŠEHO POVOLÁNÍ“..... /// …. ,,nikdo mi nepřišel na pomoc a kdybych něco řekla, zabijou mě“… Je třeba si položit otázku: Co se chci dozvědět? Fakta, příklady z minulosti (současnosti), pohled do zákulisí americký armády, jasný závěry a optimistický konce? Bohužel. Jen tak trochu vod všeho, bez těch optimistickejch konců. Hodně se tu vypovídá o traumatech (bez nějakejch ironickejch poznámek – vono bejt přejetá rotou nadrženejch bigošů asi nějakou šmouhu na duši zanechá…), o složitý cestě k léčení následků a taky o systému, kterej tohle všechno toleruje. Bohužel dlouho a vlastně furt vo tom samým. DOPADENO JE MÉNĚ JAK 5% PACHATELŮ …tohle už asi nebude problém jen armády. A tak předpokládám, že smyslem dokumentu bylo upozornit na neúnosnej stav sexuálního obtěžování v armádě a dát do povědomí internetový stránky. Všichni (včetně Baracka) můžou jen doufat, že neznáborujou další sexuální devianty (páč to by pak mohla třeba i nejedna generálská prdel poznat středověk. Ale třeba právě tohle by jim ty holky přály…) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Hodně diskutuju na www.notinvisible.org. 2.) Když se řekne Tailhoock, chce se mi zvracet. 3.) Jsem tvůrce kampaně: ,,Počkej, až bude střízlivá“. 4.) Thx za titule ,,reqiuem“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

gezper

Vážné nepříjemné téma zpracováno ne úplně vysloveně špatným, ale trochu chladným způsobem, a samozřejmě z amerického pohledu (nejvíce prolog a epilog). O něco kratší by to neškodilo, ke konci začne docházet dech a celkově to není (možná i díky velké rozmělněnosti do spousty hodně si podobných příběhů) tak úderné, jak by si to zasloužilo. Samotné příběhy jsou pochopitelně silné, smutné, ovšem jen obsah vždy nestačí. [50%] ()

neoBlast

Dokument silný hlavně sugestivními výpověďmi i palčivým tématem, kde je pevně dána "ta správná morální pravda" věci. Osobně mi vadila nesourodá vizuální stránka (některé rozhovory jsou správně vypulírované, jindy je segment natočen na domácí videokameru) a slabší druhá polovina okolo soudního procesu. 65 % ()

Hawaitypek

Dokument ktorý témou osloví široké spektrum divkov no jej spracovaním ich už nenadchne... Bol príliš sugestívny, pohľad na vec zobrazoval v podstae len z jednej strany (chýbali mi tam vyjadrenia "páchateľov" alebo aspoň nejaké základné informácie o nich a nie len kde bývajú teraz - aj keď chápem že by to asi nebolo moc jednoduché zverejniť takéto informácie lebo hlavnou priroritou pre USA sú jej vojaci a zbrane), ...pomerne dosť zle spracovaná tak závažná téma ako sú znásilnenia ()

Piggsy

Tento dokument opravdu nestál za moc. Věnuje se jen jedné straně konfliktu a po hodině a půl začnou být pořád stejné výpovědi poněkud únavné. A oč vlastně jde? Jedná se o zpověď několika mužatek či babochlapů, které se pro záchranu Ameriky rozhodly jít do armády. A protože jsou tak šeredné, že by si o ně normální chlap ani kolo neopřel, zvyšují si sebevědomí báchorkami o tom, že byly znásilněny. No a jako bonus se z toho snaží vysoudit nějaké prachy, chytré. :) ()

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky

25.02.2013

Letošní udělování cen Akademie máme za sebou. Diváci i přímí účastníci slavnostního večera zřejmě přežili ostrý humor letošního moderátora Setha MacFarlanea. Kromě tradičního vzpomínání na ty, kteří… (viac)

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

10.01.2013

Nikoho asi nepřekvapí, že se žádné překvapení nekoná. Letošní nominace na Oscary jsou opět nudně konzervativní a předvídatelné. Emoce opět budí spíš nenominování některých filmů – fanoušci Temný… (viac)