Dead Kennedys: The Early Years

(koncert)
všetky plagáty
Hudobný / Dokumentárny / Krátkometrážny
USA, 1987, 30 min

Titul Dead Kennedys: The Early Years je súborom videozáznamov živých vystúpení a klipov z raného obdobia americkej punk rockovej hudobnej skupiny Dead Kennedys. (MM_Ramone)

MM_Ramone

Šialený (anti)Američan s unikátnym pódiovým prejavom a divokou (panto)mimikou. Ukričaný rebel s radikálnymi politickými názormi. Punková individualita. Výrazná undergroudová osobnosť. Legenda. Tak ja vidím speváka a frontmana hudobnej skupiny Dead Kennedys, ktorý je všeobecne známy pod umeleckým menom Jello Biafra. Titul "Dead Kennedys - The Early Years" je súborom video záznamov živých vystúpení a klipov z ranného obdobia tejto punk rockovej kapely. Viva la Jello Biafra! **** ()

umbjaz

The Early Years a Jello Biafra jako takový (a kurva těžko uvěřit, že byl někdy tak moc mladej jako v klipu Kill the Poor). Abych to nastínil, jedná se o kapelu která mě provází celým životem. Abych parafrázoval Richmonda z IT Crowd: "Když jsem ve 12 poprvé uslyšel praskaví zvuk ze starýho kazeťáku a ozvaly se první dunivé, zmatené, disharmonické, přesto však něčím velice dokonalé rytmy a zastřený nasraný hlas, doslova to změnilo můj život!" No a to do písmene ve chvíli, kdy jsem ve 13 skrze stránky ošuntělího slovníčku překládal první texty, který se na tehdejším vytáčenym připojení v knihovně dali sehnat... ale teď k tomuto dílku. Uvidíte živé záznamy koncertů z různých let, ne však mladší 87. roku. Pro neznalé bych rozhodně doporučil si vzít ten text do ruky, protože je kvalita vážně pochybná, ale když už jsem dostával strach, že na všech záznamech bude jen šum a vypadávání zpěvu, objeví se ke konci studiovka jedné z nejoblíbenějších (Bleed for me) a jedné z nejprofláknutějších (Holiday in Cambodia) no a to kurva stačí vypovědět o celé jejich "práci"! Jakožto člověk jimi silně ovlivněn, nemůžu jinak, než 5*! ()