Šéf společnosti Gary Oldman vydíráním přinutí Liama Hemswortha stát se špiónem v konkurenční firmě. Adam Cassidy je vynikající vývojář moderních technologií, který pracuje pro společnost Nicholase Wyatta. Poté, co bez povolení použije firemní kreditku a na večírku s přáteli utratí čtyřicet tisíc dolarů, začne Wyatt Adama vydírat, aby začal pro jeho korporaci pracovat jako špion, jinak ho okamžitě udá za krádež peněz. Nutí Adama, aby pronikl do firmy Jocka Goddarda, což je jeho hlavní konkurent, který ho v minulosti podvedl. Chce, aby Adam ukradl prototyp vynikajícího smartphonu, jenž by mu mohl přinést zisk miliardy dolarů. Adam tak rozehrává hru, která se mu brzy vymkne z rukou. (TV Nova)

ceskyhonza

Začnete remake Dne D, kde, jako tomu bylo na ČT, jeden, či více ješitných darebáků, co už mají nakradeno a jsou za vodou, nevytřou s někým, co asi opravdu něco umí, podlahu, ale přímo zadnici, pak skoro hodinku koukáte na vcelku motivy docela solidního thrilleru, namíchaného z většiny chutí dnešní rozvinuté společnosti "plné charakterních pilířů ekonomiky" a vzorů pro omladinu, jak už vcelku známe i z našich krajů, to kořeněno nějakým tím šmírováním lehce nad rámec facebooku, aby vše vyvrcholilo jako limonádka. No, ale i limonádka se občas dá, tahle je opravdu nadprůměrně obsazená, což s přimhouřeným okem vcelku jistí slušné ***. ()

Marqta

Béčkový, plný klišé. Dostanete vše, co by vás, třeba i jen vzdáleně mohlo napadnout. Zajímavé na tom je, že přes to všechno mě film nenudil. Dokonce mě ani nepohoršovaly ony až ironické "hlubokomyslné" momenty, možná proto, že navzdory třpytivému a lacinému obalu měly něco do sebe. Samotnou mě překvapuje, že jsem se celkem bavila i když je možná potřeba mít na film tu správnou náladu a pociťovat nutnost na chvíli "vypnout mozek". Znovu si tohle dílo asi nepustím, ale mám pochopení pro všechny názory a hodnocení tady. Slabší tři hvězdičky. A ještě dodávám, že je to celkově takový "pěkně estetický" zážitek ať už člověk myslí prostředí plné luxusních aut a interiérů, nebo herecké obsazení. ()

kaylin

Rozjíždí se to docela dobře, že by to mohl být celkem zajímavý thriller. Začátek to má trochu jako "Social Network", ale mění se to spíše na mírně mafiánský snímek, což je dáno jen praktikami, které se zde uplatňují. Jenže bohužel v konečném důsledku je to celkem obyčejný, happy endový film o tom, jak jeden mladý frajer dokáže přemoct celou korporaci. Ach, ta Amerika má světlou budoucnost. ()

pakobylka

----- "Víte, co řekl Picasso ? Dobrý umělec kopíruje - velký umělec krade." ----- Snil svůj tajný sen - i když na něj tak docela nevěřil ... AMERICKÝ SEN - sen o úspěchu, který ho dostane tak říkajíc za vodu ... protože "světla na druhé straně řeky se zdají být vždycky zářivější". Jenomže v mladické nerozvážnosti jaksi pozapomněl, že každá mince má dvě strany ... a že existují různé druhy mincí: Jedny pro vyvolené - a druhé pro pěšáky ... přičemž jejich líce i ruby mají různou hodnotu. Nakonec ... asi je to hloupost - ale proč by v digitálním světě jedenadvacátého století nemohly existovat i mince vícestranné ? Nicméně - naštěstí je tady ještě jeden svět, který je na realitě našich dní absolutně nezávislý: SVĚT FILMU - svět klamu a iluzí, který může posbírat a znovu rozhodit do časoprostoru mince všech kvalit a velikostí ... takže někdy se i pěšákovi dostane druhé - nebo dokonce třetí či čtvrté šance. Jde jen o to, jestli ji dokáže správně využít ... třeba za předpokladu, že "někdo vždycky naslouchá". P.S.: A pointa ? Nechte ji být ... dostala, co chtěla - jako každá správná ženská ... a já jí to nemám za zlé. ()

VanTom

Ambiciózní "programátor mobilních OS" (či co) se bezhlavě touží vyšplhat mezi "jupíky", proto se propůjčí k průmyslové špionáži u největšího konkurenta - jenže vše samozřejmě nevychází podle plánu (protože láska, sympatie, vydírání, ohrožení… známe to). Film se tváří mladě a aktuálně, ale trpí stařeckou nevzrušivostí, schematičností a tematicky mne ani trochu nezaujal. ()

• Ačkoliv se film odehrává a byl převážně natáčen na Manhattanu, budova ve které sídlí Wyattova (Gary Oldman) korporace, se nachází ve Philadelphii a jmenuje se Comcast Center. Ve filmu ji poznáte podle velkého proskleného lobby. (singone)