Dvojhra

(študentský film)
všetky plagáty
Krátkometrážny / Dráma
Česko, 2012, 19 min

Tématem filmu Dvohra je zachycení rozvíjejícího se vztahu dvou pianistek – Rusky Zóji a Češky Jany. Ačkoli obě dívky sdílejí společný pokoj, chovají se k sobě chladně. Jana, která žije na koleji už třetím rokem, má v Praze vybudované zázemí, přítele. Zója se cítí nesvá, v cizím teritoriu, jediným únikem je jí hra na piano. Obdivuje Janin životní styl a když uslyší, jak brilantně dívka hraje bez jakékoli přípravy na piano, přeroste její obdiv v určité zbožštění Janiny osoby. Z potřeby po lásce přerůstá chladné přátelství ve vřelý vztah. (oficiálny text distribútora)

Morien

Myslím si, že chápu tu energii, která vedla ke vzniku filmu, ale už si nemyslím, že se ji podařilo ve filmu zachytit a zosobnit. ()

Sayko odpad!

Jestli jsou tohle dostačující výkony k udělání zkoušek bakaláře na FAMU, tak už jsem bakalářem minimálně 15x. Snímek prakticky bez příběhu a to, co se odehrálo, se dalo narvat úplně v pohodě do 3 minut, určitě ne do 20ti nudných minut, kdy jsem častokrát přeskakoval některé části, jelikož jsem už dopředu věděl, že se příběh nikam neposune. Opravdu mě ale zaráží, co vlastně ty žáky na té FAMU učí, když mají tak špatné ročníkové práce? ()