Jedného dňa sa milý, ale v podstate dosť jednoduchý vidiecky policajt Ludovic Cruchot (Louis de Funès) konečne dočká vytúženého povýšenia, čo však zároveň znamená, že počnúc týmto dňom musí neochvejne chrániť morálku v malebnom letovisku na Azúrovom pobreží, ktoré má na starosti – v Saint Tropez! Ako prvých si na paškál vezme tamojších nedisciplinovaných vodičov, ktorí parkujú, kde nemajú a... Otravných nudistov, ktorí mu už dlhšie pijú krv! Ibaže kým Cruchot so svojimi mužmi tyranizuje síce nezmyselnými, no tiež nekonečne zábavnými prepadovkami naháčov na miestnej nudapláži, jeho atraktívna dospievajúca dcéra Nicole (Geneviève Grad) využíva jeho neprítomnosť na, ehm, dosť svojráznu zábavu. Najradšej sa vydáva za dieťa z bohatej rodiny, čím si však väčšinou poriadne zavarí – a ani tentoraz to nie je inak. Je to však o to horšie, že tentoraz svojou ľahkovážnosťou naozaj extra zavarí aj svojmu nič netušiacemu otcovi – oboch ich totiž zapletie do krádeže vzácneho obrazu od Rembrandta... (TV Markíza)

Radyo

V 70. letech patřily "četnické" komedie k tomu nejlepšímu, co se u nás promítalo. Dneska už je jejich humor trochu vybledlý a ohraný, ale přesto ještě dokážou pobavit další diváky z mladších generací. Já se u nich spíše jen shovívavě usmívám, i když se přiznám, že dabing F.Filipovského je stále nakažlivý. ()

Frajer42

Jedna z nejlepších komedií s Louis de Funésem. Bohužel více než trošku mi zde překážely všechny scénky s Funésovou dcérkou a její partou. Byly více než nudné a dostávaly velmi mnoho prostoru. Samozřejmě když zrovna úřadoval de Funés, tak to byla paráda. Obrovskou pochvalu si rovněž zaslouží František Filipovský za naprosto kultovní dabing. Bohužel už byl film v televizi tak často, že se již dávno stal okoukaným, takže když si ho po delší době zopakujete, tak už nemá takové kouzlo jako poprvé. 3* ()

Cival

Skvělá bláznivá komedie s nezapomenutelným géniem Funesem/Filipovským v hlavní roli. Určitě nejlepší kus celé série a snad i špička Funésovy filmografie. Další Četníci z jedničky už čerpají až příliš - humor se opakuje po kružnicích a jednotlivé osnovy skečů se až nepříjemně často opakují. Proto je St. Tropez jedničkou. ()

Tosim

BÝT ČETNÍKOVA DCERA JE TEDY HANBA. TO JE VRCHOL VŠEHO. LIDI NÁM ZKRÁTKA UBLIŽUJÍ. NENÁVIDÍ VÁLKU, ALE OSLAVUJÍ VOJÁKY. A NÁM, ČETNÍKŮM, KTEŘÍ TEN MÍR VLASTNĚ OCHRAŇUJEME, NÁM SE POSMÍVAJÍ. DOVOL, ABYCH TI TO ŘEKL, DĚVČE, ŽE JE TO DO OČÍ BIJÍCÍ NESPRAVEDLNOST. Pozor! Tomuto přespříliš svědomitému strážmistrovi je smát se potřeba! ()

Renton

Scénář: Richard Balducci, Jean Girault, Jacques Vilfrid .. Přichází léto (2005) a některá z televizí nám opět servíruje neopakovatelně komická dobrodružství osádky četnické stanice v Saint Tropez. Upřímně jsem se ale letos těšil spíše na trilogii Fantomas. Přes spoustu vedlejších postav zde hlavní postavičku nikdo nepřehlédne - četník Cruchot v podání nezapomenutelného Louis De Funés. Napoprvé se zde se všemi hezka seznámíme a poznáme i krásnou dceru Cruchota - Nicole - kolem ní se bude točit nejeden problém.. Neopakovatelné salvy smíchu a hlavně premiérové shlédnutí a poté dalších deset stojí za to. Prostě - v jednoduchosti je síla!.. :-) 90%. ()

• V 37. minutě filmu je v odrazu na dveřích auta vidět filmový štáb. (frolish01)
  • Četnická stanice Saint-Tropez se v šedesátých letech stala turisty nejvíce fotografovaným objektem v tomto letovisku. Za popularitu vděčí jednoznačně slavné filmové sérii. (WolfR)
  • Sekvenci v autě s jeptiškou natočil tehdejší kaskadér Gil Delamare. (Zdroj: Wikipedia.cz)