Skupina gangstrov a skorumpovaných policajtov je vydieraná ruskou mafiou, aby vykonala prakticky nemožnú lúpež. Jediný spôsob, ako to dokázať, je vyhlásiť kód 999, ktorý signalizuje ohrozenie niekoho z ich vlastných radov. Dômyselný plán je však prevrátený naruby po tom, čo nič netušiaci policajný nováčik, ktorý bol vybraný na smrť, zmarí ich útok. Nasleduje divoké a akciou nabité finále prešpikované podrazmi, chamtivosťou a pomstou. (TV Markíza)

classic

Drsná kriminálka na pohľad so zaujímavým, ale ničím prekvapivým hereckým obsadením, ale čo sa javí na prvý dojem, zákonite nemusí byť strhujúce vo vnútri. Scenár a Strih sú hlavne kazy ! Alebo Kate Winslet v rusko - židovskej mafii, kde jej sestra je Gal Gadot, tak to je ad absurdum, obidve sa maximálne strápnili, zbytočnosť nadovšetko ! Koho napadlo, aby si tu zahrala Kate s Gal, keď ani jedna z nich, tu absolútne nič nehrá ? Vidím to tak, že Winslet patrí už do starého železa ? Bodaj by som sa mýlil. Gal je pekná kočka, ale väčším hereckým potenciálom nedisponuje. Černosi, Mackie a Ejiofor, obidvaja známi, ale viac - menej, priemerný štandard, aké si skúšajú v poslednej dobe. Tešil som sa na Normana Reedusa, ktorého poznám zo seriálu - The Walking Dead, ale bohužiaľ, dlho sa nezdržal. Jedine, jeden z bratov Affleckovcov, Casey, sa snaží, ale ani on nemá dostatok šancí využiť svoj herecký part. Je to film, ktorý by som si dva - krát za sebou nikdy nedal, ale ani už repete do budúcnosti nehrozí. John Hillcoat je režisérom, ktorý zo všetkých týchto ľudí, je jediný, ktorý mohol urobiť žánrovú klasiku, čo sa mu nepodarilo... ()

verbal

Triple 9 je skoro úplně to samé jako tripl jednička. Nejdříve si to naprudko užíváte s jistotou, že to nebude infekční, a tak si při sledování ani nenatáhnete přes hlavu šprcku, pak to najednou začne trochu pálit při močení a nakonec je z toho nevzhledný žlutohnědý výtok. Maglajz, při kterém se sice scénárista snažil ostopéro kopírovat Training Day a End of the watch seč mohl, poněvadž ale u toho patrně čichal nějakou príma syntetiku, vcelku ubohá nosná pointa se utopila v ředidle a smysl a návaznost některých scén je řekněme kapku diskutoluenobilní. Nehledě na to, že to místy připomíná jihokorejské romantické drama, tedy petardu, vhozenou do opičího výběhu, a to jsem si myslel, že se v Indoevropanech a Afrolidoopech už orientuji vcelku bez problémů. Záněttrojklannéhonervu Afflek totiž vypadá úplně stejně jako Slizképoleno Paul, a kdyby si k vám po Mäkým Toníkovi přišel pro banán Číjejetel Unprofor, nedáte mu ho v domnění, že už před chvíli jeden měl. Takže pro ucelený zážitek opět doporučuji centrofix a dělat si na obrazovku křížky, kdo je kdo. Na druhé straně je to však rozkošně syrové, roztomile brutální, spodina Atlanty je nádherně odporná a hraje v tom dokonale mrazivá a až neuvěřitelně SEKSY Winsletka, kterou moderní plastická chirurgie přešila na opravdu jedlou MILFKu a konečně jí i zvedla kozy nad zábradlí Titaniku. Takže se to k těm trojkám nakonec jakž takž doškrábe. ()

Lucasion

"Out here, there is no good and there is no bad. To survive out here, you've got to out monster the monster. Can you do that?" Tohle je přesně můj šálek kávy. Ostatně jsem od Johna Hollcoata po Lawless (2012) nic slabšího nečekal. Hillcoat ukazuje špínu všedního života jak gangsterů, tak policie. Začínáme velkou bankovní loupeží a skupina herců se představuje. Jistěže každý na to kouká, aby viděl Daryla (Norman Reedus) v další velké roli. Já možná k těm nadšencům nepatřím, ale přesto je milé ho vidět v jiné roli než z Walking dead (2010). Postavy jsou v Triple 9 značně poutavé a skláním se k pokloně, protože postav je hodně. Anthony Mackie je lepší herec než na pouhé komiksovky a Woody Harrelson dostává další dobrou roli. Tím, že jsou charaktery zajímavé, tak i divákovi na nich záleží. A proto je film svojí atmosférou napínavý až do konce. Nechybí pořádný policejní zátah a eliminování hlavních postav. Scénář je promyšlený a skvěle napsaný. Z akčního thrilleru je pak cítit intenzita a napětí. Tím, že Hillcoat točí drsnějším pojetím, tak nechybí i nějaké to násilí a těžké rozhodování postav. Nejvíce asi oceňuji mnoho odstínů šedé. A to tak, že nic není ve filmu černobílé. K scénám policejní razie a bankovního přepadení řeknu to, že dlouho jsem neviděl takhle dobře natočenou akční scénu. Skvělý střih i nasnímání. Herecky je film obsazený výborně. Kromě už vyjmenovaných herců se mihne i Gal Gadot a Teresa Palmer. První je nejvíce sexy herečka roku a u druhé jmenované jsem nedávno psal, že jsem se do téhle australanky zamiloval. Obě jsou tedy příjemným hereckým zpestřením. Nakonec vše uzavírá hlavní postava Chrise Allena. Jeho představitel Casey Affleck si tak střihl svojí zdaleka nejlepší roli. Chris je sympatickou postavou a do filmu mi zapadl. Takže sečteno a podtrženo. Trojitá devítka je velmi potěšila. Těšil jsem se na drsný akční thriller a přesně to jsem dostal. Jako u předchozího režisérova filmu, když jsem psal, že vše šlape jak má. Tak i Triple Nine je natočena z nejlepších kousků poctivé filmařiny. (95 %) ()

anderson

Slušne odvedené remeslo. Skvele obsadené (až na bezradného Aarona Paula). Lež čo z toho, keď zápletka je spracovaná príliš béčkovo a osud postáv je divákovi v podstate ukradnutý. Takže nakoniec si síce každý nájde tú svoju spravodlivú odplatu, ale zmysel toho všetkého žiadny. A napätie či aspoň zábava takisto žiadna. Takže priemer. (27.8.2016) ()

Happens

Konečně akční snímek, co má grády. Nadupaná akce nestandardní zápletky, která je čitelně rozklíčovaná v první minutě filmu a nechává tak diváka jen odhadnout, co se asi tak stane. Špinaví policajti, co dělají dvojí práci. Nikdo není ničí přítel. Všichni na jednoho, jeden za všechny, každý proti všem. Přežijí jen šílenci. ()

• Manželka ruského bossa, ktorú vo filme stvárnila Kate Winslet, sa volala Irina Vlasov. Jej priezvisko by sa však vzhľadom na jej pôvod malo správne končiť na -ova, čiže Vlasova. Táto chyba sa však vyskytuje veľmi často vo filmoch a seriáloch z americkej produkcie. (MikaelSVK)
  • Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v americkom štáte Georgia, predovšetkým v jeho hlavnom meste Atlanta. (MikaelSVK)

Mladší z Afflecků na odstřel?

Mladší z Afflecků na odstřel?

17.12.2013

Ambiciózní a už beztak výtečně obsazený kriminální thriller Triple Nine (tři devítky jsou kód pro situaci, kdy se v ohrožení života ocitl příslušník policejního sboru) našel hlavního hrdinu.… (viac)

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (viac)