Konečně se jí splnil dávný sen. Ale místo získávání drahocenných lékařských zkušeností se vydává po stopách temného doktorského spolku. Paula Henningová získá místo na exkluzivní Heidelbergské škole. Když objeví tělo kluka, kterého potkala na zastávce, znetvořeno. Začne pátrat po tajném spolku, působícím na její škole... (oficiálny text distribútora)

eraserhead666

Svého času jsem razil teorii, že Němci prostě neumí natočit film. I dneska se ještě objevuje spousta filmů, potvrzujících mou teorii, přesto se však už najde pár snímků, které mě nutí můj názor poopravit. Anatomie je někde uprostřed - skvělej nápad, kterej však nebyl zcela využit, pár dobrých scén, dobrých záběrů, Franka zřejmě jako tahák (ač to není hezká žena, tak se zřejmě vyplatil, herečka je to dobrá), ale jak už tady někdo napsal a já s ním/ní 100% souhlasím - jen krev a "brutální" scény horor neudělají, chce to nějakou atmosféru, scény, které vám zabrnkají na nervy (a ne jen na žaludek). Doufám, že to současný horor brzo pochopí a vykašle se na jen a pouze další a další kopírování Hostelu atd...... Shrnu-li to - od filmu mě trochu odrazoval už název, když jsem zjistil, že je to německá produkce, nečekal jsem vůbec nic (teda čekal, sračku) a byl jsem docela překvapen obstojně a koukatelně natočeným thrillerem (toho hororu tam fakt moc není), kterej mi místy (ani ale nevím čím) připomínal mnohem lepší "Přízrak univerzity". Rozhodně mě to zaujalo natolik, abych chtěl vidět dvojku. ()

Pokryvac

Veľmi slušný a celkom inteligentný nemecký thriller/horror z prostredia lekárskej fakulty. Trocha mi to pripomenulo film Diplomová práca z roku 1995, kde sa takisto mladá študentka púšťa do odhaľovania desivej pravdy, ktorá je ukrytá v temných zákutiach univerzity. Napriek tomu, že Anatómia nedosahuje kvalít Diplomovej práce (tá je scenáristicky prepracovanejšia ) vnímam tento nemecký počin ako dostatočne vyspelého nasledovníka tajuplných thrillerov, ktoré sa miesto vyšinutých jedincov sústreďujú na celé inštitúcie,ochotné pod istou zámienkou páchať neprístojné zverstvá. V hlavnej úlohe sympatická "lLola" Franka Potente,ktorá je opäť nútená bežať o život. ()

heyda

Aaaach jo. Já se z těch Němců jednou zblázním. Velice zajímavý a originální námět, ale to zpracování je jako vždy úděsné. Kamera a hudba dejme tomu dobrý, ale chování postav trapné a ty obrovské díry v logičnosti kazí dojem z celého horůrku. Nezájem policie, že by žádný z mrtvých neměl příbuzné??? Nechápu. No a ten konec??? Typicky Německy trapný. Dlouhá honička, pak dostane ránu elektřinou a pak se ještě probudí. Co to má být? Takže závěrem můžu říct, že tenhle horůrek má velký potenciál, ale na své zpracování a doladění celého děje by potřeboval určitě americkou, francouzskou či japonskou produkci! Němci to neumí. ()

Nediro

Průměrný horor, spíše thriller. Zápletka celkem originální, ač konec bohužel nepřekvapí ( já jsem hlavního pachatele/pachatelku objevil někdy v půlce ). Kdo se chce bát, tak tenhle film není nic pro něj, atmosféra tady naprosto nefunguje, i když pro někoho může být děsivé už jen samotné prostředí pievny plné mrtvol. Průměrný kousek za průměrné tři hvězdičky. ()

TheTrox

U tohohle filmu sem si říkal ... co to sakra má znamenat ? Naprosto nudný, nelogický děj. Naprosto směšné chování herců, nelogický scénář : Například jak chudák holka utíká před vrahem, uteče do skladu, zastaví se a pak se zeptá : "Je tu někdo ?" Opravdu zajímavá komedie, hned z toho skladu je další snímek jak odjíždí autem pryč, to by mne zajímalo, jak se tam odtud tak rychle a hlavne bezpečně dostala ... nehledě na to, už v polovině filmu víme, kdo je vrah ... Stačilo málo a dal bych odpad!Celkové hodnocení: 15% ()