Manželé Vavruškovi se v nesprávný čas ocitnou na špatném místě. Stanou se náhodnými svědky vraždy. Pachatelé se jich ale překvapivě nezbaví. Naopak jim nabídnou finanční úplatu za jejich mlčení, ale pro výstrahu jim také pošlou důkazy proti nim samým. Obavy z možných následků i stupňující se psychický tlak, kdy se záhy po nálezu oběti ocitnou v hledáčku policie, začnou rozkládat jejich vztah. Detektiv Mareš tuší, že Vavruškovým brání ve svědectví strach. Čím víc se ale manželé snaží uniknout podezření, které na ně dopadá, tím více se paradoxně nechávají pachateli zatáhnout do pozice podezřelých. Když si Vavruška uvědomí, že krytím zločinců škodí především sami sobě, je už pozdě… (oficiálny text distribútora)

TV spot

Radko

Otázky typu "ako by som sa zachoval ja?", či "zdôveriť sa polícii - tomu nedôveryhodnému skorumpovanému molochu?" sa príjemne prevaľujú v mysli aj po skončení dobre rozohraného, no v druhej polke slabšie ukočírovaného tv filmu. Akoby sa autori snažili vŕšením rodinných nezhôd a pracovných prieserov nasilu presvedčiť diváka, že podaním ruky zločinu sa zrúti celý doterajší profesný i intímny život a len myšlienka na spoluprácu s políciou dokáže veci prinavrátiť späť do tých správnych koľají. ()

snaked

Nelogické jednání postav (ok, v životě taky nejednáme ve stresu apod. logicky, ale tady se postavy chovají jak hovada), vyústění scén je směšné (dramatická hudba a zpomalení i tam, kde nemá co dělat, jakoby neví, do jakého žánru patří - skáče mezi thrillerem a hororem - úplně zbytečně). Jinak skvělí herci nemají co hrát. Zajímavé jen kvůli kameře. ()

ondrula

Vynikající herecký výkony Sokola a Lichého. Dialogy (zejména mezi manžely) jsou napsány skvěle a po dlouhý době jsem slyšel rozhovory herců, který zněly přirozeně. Film ale zcela potápí debilita příběhu, zejména to, jak mafiáni, kteří neváhají za normálních okolností vraždit, se (zcela účelově kvůli příběhu) můžou uštvat, aby přemluvili manžele Vavruškovy, aby zůstali mlčet. ()

ANTYCHRYST

Očekával jsem nějakej tuctovej nudnej biják a místo toho jsem dostal velice kvalitní detektívku:) Silně nadprůměrnej příběh s velice zajímavou zápletkou, kde září jak Sokol tak Stivínová. Česká Tv se poslední dobou nějak rozmohla a pneustále překvapuje. Dost reálnej příběh a je zajímavé si představit tuto situaci, jak by se člověk zachoval. Prachy řeší všechno... bohužel. 80 % ()

Big Bear

,, Zprávy z domova - prezident České republiky a - čtyřicetinásobný zlatý slavík Karel Gott - byl zadržen se čtyřmi kily heroinu '' --- No nevím, nevím odkud začít. Sokol je možná dobrý divadelní režisér, ale jako herec tady nic moc nepředvedl. Nevěřil jsem ani jeho strachu, ani jeho rozhořčení v momentech vzteku. Asi mu holt jdou lépe ty skopičiny s parťáky v ultratrapné Partičce.... U Stivínové jsem si zase uvědomil, že je to po čase s ní další film, kde je opět znásilněná... Na rozdíl od Pastiček ale tady násilníkovi po prudším ántré nakonec v klidu pěkně podrží a nikdo není vykastrován. Ústřední pár se chová idiotsky a nepochopitelně. Možná to dělalo zajímavé zápletky ve filmu, ale s reálným chováním to nemělo nic společného a to ani za předpokladu neracionálního chování ve strachu. Lichý, Čermák i Stránský jsou originálové a skvěle zapadli do svých rolí. Zajímavý byl místy i Franěk v roli bohatého majitele hotelu. Naštěstí konec filmu, kdy se mění vyšetřující policista případu a samotný závěr na hrobě rodičů emočně zachraňuje nestabilnost celého thrilleru. A hrdinský morální Sokolův závěr podbarvený Lennonovou písní Stand by me? Pche... Dvě nábojnice. Víc nedám. * * ()

• Filmový golfový areál a hotel se nacházejí v Ostravici. (rakovnik)
  • Occamova břitva je princip logické úspornosti, od 19. století nazývaný podle anglického logika Williama z Ockhamu. (Olík)
  • Když se dva hlavní protagonisté ocitnou na benzínové stanici, objeví se v záběru televizor, v němž běží film Výlet (2002). Následuje záběr na Libora (Ondřej Sokol) v autě, které projíždí myčkou, což evokuje scénu v myčce s Igorem Barešem ve zmíněném snímku Výlet (2002). (Přemek)