Bazén

• Francúzsko La Piscine (viac)

Alain Delon, Romy Schneiderová a bazén plný lásky, zášti a žárlivosti... Novinářka Marianne prožívá dovolenou v luxusní vile na pobřeží Středozemního moře s přítelem Jean-Paulem, neúspěšným spisovatelem, který nyní pracuje v reklamě. Vilu jim půjčili přátelé, kteří na léto odjeli do zahraničí. Marianne a Jean-Paul jsou spolu již přes dva roky a zdá se, a na první pohled je jejich vztah harmonický. Na neohlášenou návštěvu přijíždí Harry s osmnáctiletou dcerou Penelopou. Harry je úspěšný, modrooký krasavec, bývalý Mariannin milenec. Je přirozené, že se Jean-Paul neubrání žárlivosti. Napětí stoupá, zejména, když se Jean-Paul začne sbližovat s Penelopou. Ta mu otevřeně řekne, co si o něm její otec myslí: že je budižkničemu, který to nikdy nikam nedotáhne, že mu Marianne přenechal, když… Krásná letní atmosféra je pryč, je to návštěvou Harryho nebo si to Jean-Paul s Marianne nesou v sobě. (Česká televize)

selfesteem

Skutečně překrásný film. Nádherní lidé, úžasné místo, úchvatný bazén a hospodyně, co uklidí a připraví jídlo, to je prostě sen. Málem jsem se ukousala závistí, protože tohle mít, jsem tam naložená od rána do večera a dobrovolně nevylezu. Trošku mi ten snový zážitek pokazila ta špatná nálada, žárlivost a tak vůbec, dusná atmosféra, ale tak to mezi lidmi občas bývá. Skvěle zahraný dramatický snímek, zaneslo mě to někam zpátky, do minulosti, kde všechno jen tak plynulo a já si myslela, že budu žít věčně. Možná se k němu ještě vrátím. ()

sulimo

Asi to neni pro každého zajímavý film, ale jsem ráda, že patřím k těm pár dobře vadným jedincům, kteří v něm spatřují cokoli, jenom ne průměrnost. Nevzpomínám si, kdy jsem v poslední době viděla film, ve kterém by se nic nedělo, vše pomalu a nevýrazně plynulo a zároveň to nic bylo tak fantasticky uhrančivé a famózně obsazené, že by mě to nenechalo takhle mocně dýchat. Po konci jsem byla unavena sluncem, lidmi a emocemi, a to jsem se na to dívala za deště a sama ve svém pokoji. Bohužel pro onu" jentak tak tak ale přece jen pátou hvězdu" jsem zjistila, že jsem unavená i stopáží, škoda, o deset minut méně by k perfektnosti stačilo. Jinak asi miluju Romy Schneider. ()

Roman Albach

Od Alaina Delona to byl geniální tah zavolat své bývalé snoubence do Berlína a nabídnout ji roli ve filmu, který následně znamenal velký comeback Romy Schneider, která od narození syna Davida před dvěma roky nenatočila ve Francii žádný film. Jejich hrátky ve sluncem zalitém bazénu nebo vášnivé milování v altánu nám dokazují, že Alain a Romy si natáčení více jak užívali. Nemůžu souhlasit s názory, že film je nudný a příliš se vleče. Jacques Deray totiž nic nepřikrášluje, nic nezveličuje, "jen" vypráví, co všechno se může stát pod horkým sluncem v jedné vilce kousek od Saint Tropez, když přijede bývalý milenec vaší přítelkyně. Začnou vznikat situace, které všichni dobře známe, a to víc jsme do příběhu čtyř mladých lidí vtaženi... ()

LadyPupu

Film, ke kterému se ráda vracím. Je to totiž ten typ filmu, ve kterém je všechno, co mám ráda. Nádherné prostředí, krásní lidé, horké letní dny. Výborně vykreslená dusná atmosféra osobních vztahů způsobená žárlivostí a nevěrou. Film plyne pomalu, líně, což mně vůbec nevadí, neboť stále je na co/koho koukat. A spojení bývalých partnerů Schneider - Delon je zatraceně sexy... ()

Enšpígl

Já prostě podobný typ filmu miluju. Miluju, když dramatickou scénu nezvýrazňuje hudba, ale jen pohledy očí. Samozřejmě na tohle je potřeba herecký extratřídy, ale to v případě Alaina Delona a Romy Schneider je samozřejmost. Navíc jsou to nejen mimořádní herci, ale i krásní lidi. Při pohledu na Delonovu postavu jsem rád, že jsme se sprchoval před filmem, protože vidět se po filmu....no, prostě nerad chytám mindrák těsně před spaním. Stejně obdivuju holky, když koukají na Delona a pak jdou a dají pusu tomu svýmu nedelonovi v křesle, s lahváčem v ruce. A Romy ? Jak by řekl kůň "pffrrrr". Herecký koncert a dusnou atmosféru nedělají jen herci, ale i vynikající práce Jacques Deraye, vzpomeňme třeba na Povídku o policajtovi, on prostě tohle umí dokonale. Jacques Deray by totiž i z dvouhodinovýho záběru na hovno, dokázal udělat drasťák. ()

• Práve počas nakrúcania tohto filmu vypukla Markovićova aféra. Telo Stevana Markovića, Delonovho bodyguarda, bolo objavené na verejnej skládke v dedine Élancourt, Yvelines, 1. októbra 1968, pričom tlač Delona so smrťou spájala. (Arsenal83)
  • Úryvok z filmu bol použitý v kolínskej reklamnej kampani domu Christian Dior pre parfém Eau Sauvage, ktorá odkazovala na Alaina Delona. (Arsenal83)
  • Ako uvádza Jacques Deray vo svojom životopise, štáb prijal počas natáčania ako hostí dvoch francúzskych plaveckých šampiónov Christine "Kiki" Caron a Alaina Mosconiho, ktorí absolvovali priateľský 100-metrový pretek v bazéne proti hercom. (Arsenal83)