Peter Devereaux (Pierce Brosnan) je bývalý tajný agent CIA, ktorý si užíva pokojný život vo švajčiarskom Lausanne až do chvíle, než ho vyhľadá jeho niekdajší šéf. Ten ho presvedčí, aby sa vydal na ďalšiu misiu a z Moskvy eskortoval Nataliu Ulanovovú (Mediha Musliovic) – asistentku bývalého generála Arkadyja Federova (Lazar Ristovski) a horúceho kandidáta na ruského prezidenta. Natalia je totiž v skutočnosti agentkou pracujúcou pre CIA. Tej sa podarí získať tajné informácie z Federovho trezoru, ktoré ho usvedčujú z vojnových zločinov v Čečensku. Netrvá to dlho a Federov si túto zradu všimne a chce ju dolapiť. Peter sa k nej však dostáva skôr ako ostatní, ale počas úteku je podľa rozkazu zastrelená ďalším agentom CIA a Peterovým bývalým žiakom Davidom Masonom (Luke Bracey). Tesne pred svojou smrťou stačí dať Peterovi usvedčujúce fotky a povedať mu jedno meno - Mira Filipova. O nej však nie sú žiadne informácie a jediný, kto s ňou bol v kontakte, bola Alice Fournierová (Olga Kurylenko). Peter sa tak rozhodne Alice vypátrať, aby zistil, prečo musela Natalia - v skutočnosti jeho utajená láska, zomrieť. A aby to dosiahol, je odhodlaný vysporiadať sa so všetkými, ktorí mu budú stáť v ceste. (TV Markíza)

cheyene

Srovnání s Bournem a Bondem není zas tak od věci na rozdíl od zdejšího hodnocení! November Man rozhodně patří do červených čísel a osobně se těším na druhý díl a pokud mi nabídne to, co jednička, budu si přát další pokračování, z nichž by se nakonec mohla konstituovat série, jež by kontrovala těm se svrchu uvedenými hrdiny. Pierce Brosnan hraje přesně to, co mu nejvíce svědčí, tedy elegantního a perfektního agenta, který se ze sympatického muže ve vteřině změní ve vraždící nástroj. Zaujalo mě drsnější pojetí snímku, kdy není nouze o krev, ale také o pěkné souboje, z nichž je cítit určitá syrovina. Olga Kurylenko, další odpadlík z bondovské série, předvádí to, co se od ní čeká, ucházející herectví a své tělo modelky. Příběh je takový politický, což není zrovna můj šálek kávy, ale forma, kterou je servírován, mi chutná, tudíž dávám i tu pátou hvězdičku. ()

Martin741

Reziser Roger Donaldsson /Dante´s Peak, Worlds Fastest Indian/ natocil dalsi nadpriemerny spionazny film, v ktorom sa predstavil v hlavnej ulohe Pierce Brosnan /The Golden Eye, Thomas Crown Affair, Ghost man/. Brosnan samotny uz ma evidentne po 60 -ke a asi dost pozeral v klude svojho obyvaku Taken s Niamom Leesonom a tak sa rozhodol, ze este nepatri do stareho zeleza a ze este furt na to ma. A ono sa mu to da aj verit, hlavne ked sa mu neprelieva sadlo cez opasok, takze akcne sceny a suboje su dostatocne uveritelne. Rezia je vyborna, dialogy sice obcas nudia, a trochu aj dej, ale nudy je chvalaMentuhotepovi malo a po nudnych pasazach sa dej filmu opat rozbehne. A funda kvalitnej akcie si pride na svoje : o prestrelky, suboje popripade vybuchy nie je nudza. Atmosfera na urovni, film sa da dobre zniest a rychlo uplynie. A jo, jo rad sa pridam k vacsine, ktora tvrdi ze : luxusny pribeh, Brosnan ma charizmu, Rkova akcia, slusne napatie -- za seba spokojnost : 75 % ()

korbitch22

Taková soft Bondovka s old Bondem, ale pouze scénářem, jelikož se jedná o pořádně krvavé eRko. Roger Donaldson je velice zručný ´´rutinér´´ a dostal nápad oživit akční kariéru Brosnana a po vzoru Liama Neesona vypustit mezi nezkušené agenty na vybití jednu starou a nezničitelnou školu a všem ukázat, že na to nejlepší představitel Bonda pořád má, ale povedlo se mu to tak na půl.Akce co se týče přestřelek je skvělá, ale kontaktní fajty nečekejte, snad až na jeden mizerně sestříhaný a zoufale krátký.Scénář je postavený na hrozně hloupé a laciné zápletce a všechna ta špionážní kolečka nedávájí moc pořádný smysl.Motivace postav je velice, ale velice chatrná a tak se ve filmu dočkáte několika nesmyslných odboček a zcela hluchých míst, které jim dovoluje naivita scénáře, kdy akce nevyvolává reakci a opačně.Bylo sice osvěžující konečně vidět Brosnana v něčem jiném, než v nějaké upachtěné komedii či drámu a vidět ho zase kosit hordy nepřátel, bohužel scénář i příběh jsou velice slabé a místy opravdu nelogické.Oddychové akční béčko pro všechny, kteří těžce nesly přes srdce, že se novým Bondem stal blonďatý, vysvalený Gay z reklamy na boxerky od Calvina Claina.Pierce by na to pořád kurefsky měl, ale potřeboval by lepší scénář a konec konců i režii.60%. ()

Spiker01

Celkem milé překvapení. Leckomu to může připadat divné, ale jako nepamětníkovi je pro mě Pierce Brosnan stále nejlepší bond, ale co je důležitější, stále je to štramák s obrovskou porcí charismatu. To je základ a jednou ze dvou věcí, proč jsem z filmu velice spokojený. Tou druhou je režie. Podobných akčních thrillerů už jsme letos viděli několik (namátkou připomenu 3 days to kill a Toma Clanceyho), ovšem November man na mě zapůsobil zdaleka nejvíce. Je to možná dobrým střihem a kamerou, ale jednotlivé scény působí zkrátka líbivě a nenudí...a to mi tak nějak stačilo. Zápletka otřepaná, záporák ruského původu...zkrátka jsem nic moc nečekal a o to více příjemné překvapení...80% ()

S.Quentin QUALE

Lehce nadhodnocuju, ale tenhle listopádovej Brosnan i s mydýlkem Kurylenkouvou jsou mnohem lepší než většina Piercových Bondů. Škoda jen, že neměl k dispozici stejný rozpočet (nebo zručnějšího režiséra, protože na erkových efektech šlo zapracovat. Ale jinak v pohodě light akce v podobě špionážní naháněčky. 70% se zavřeným okem. ()

• Ve scéně v Moskvě, kdy Devereaux (Pierce Brosnan) likviduje agenty CIA z dodávky, používá po celou dobu pistoli zn. Sig Sauer, pouze v jeden okamžik, když střílí po řidiči dodávky, má v ruce pistoli zn. Glock. (JohnSmith)
  • Když se Peter Deveraux (Pierce Brosnan ) a Alice Fournier (Olga Kurylenko ) vloupají do bytu, Peter Deveraux otevře lednici, kde je možné si ve dvířkách všimnout českého piva Pilsner Urquell. (CrownThomas)
  • Videohra, ktorú hrajú ľudia v kaviarni, je "Heroes of Newerth" od spoločnosti MOBA. (m.a.t.o.)