Hezký, charakterní Ital v Austrálii hledá krajanku za účelem sňatku

• Taliansko Bello, onesto, emigrato Australia sposerebbe compaesana illibata (viac)

Amedea, jednoho z desetitisíců Italů, kteří pracují v Austrálii, ani na okamžik neopouští touha po rodné vlasti - zachovává její zvyky a touží po italské manželce. Není nad pravou italskou domácnost, byť by měla být tisíce kilometrů od domova! Ostatně - jen italská žena dovede uvařit ty pravé špagety! (oficiálny text distribútora)

farmnf

Jak mám hodnotit oblíbený film mé puberty s CC v hlavní roli.Už jako žák ZŠ jsem toužil být australanem. Rozhodně bych tam nekácel stromy ale byl bych velmi úspěšným technikem v nějaké nadnárodní firmě. Nepřeháním, vím to. No a pak bych si ten inzerát dal. Mladý úspěšný Čech v Austrálii hledá Italku za účelem sňatku. A připravil bych jí i zpáteční letenku. Třeba to nevyjde ale naděje, že přiletí z Kalábrie CC nebo něco podobného CC, no kurva, to by za ty prachy stálo, ne? Tragikomická ale milá záležitost Luigi Zampy s humorem opravdu italským. ()

Karlos80

Klasická taliánská tragikomedie, s výtečným Albertem Sordim alias montérkovým "Amadeem" v hlavní roli. Typický Sordi, výborný humor a komické scény, duší malého člověka ztvárnil brilantně a dokázal rozesmát, a to byl asi hlavní důvod tohoto filmu..Jak já jsem tomu Sordimu tu jeho půvabnou partnerku Claudii Cardinalovou záviděl ! Celkem pohodový film, v našich krajích sice ne moc známý, ale přesto je to přesně ten druh filmů na který si udělám vždy čas a který všem vřele doporučuji. ()

D.Moore

V původním znění a s titulky by se mi film možná líbil o něco méně, možná, ovšem dabing s Milošem Kopeckým (!), Janou Hlaváčovou, Václavem Voskou (!) a dalšími mě dočista okouzlil. Místy to bylo hodně ukřičené, ale na italské poměry nijak nezvykle, humoru bylo dost, ať už jemného nebo o něco hrubšího, australská příroda si zahrála jednu z hlavních rolí (krásná scéna s papoušky)... Hezký, charakterní Ital... atd. mohl být klidně o trochu kratší (asi přímá úměra mezi stopáží a názvem) a bylo by ještě lépe. ()

Arkanoid

Niekedy klamať znamená začať žiť lepší život. Lenže čo ak klame aj ten druhý? Vykorenený Talian v cudzine smúti za domovom a najlepšie, ako si ho pripomenúť, je oženiť sa s rodáčkou, tak pre istotu úspechu predstiera identitu niekoho omnoho príťažlivejšieho a bohatšieho. Ona zasa chce usť zo svoje vlasti kvôli svojej profesii, aby žila s úspešným bohatým mužom v cudzine, tak si tochu upraví životopis. Tým sa roztočí kolotoč vtipných situácií a o zábavu je postarané. ()

Javert

Ač se jedná o film s relativně hořkým koncem, sálá z něj tolik pohody a radosti, že se z nich dá žít týden. Ideální pustit si při teplém letním večeru. A musím říct, že tenhle snímek je dalším důkazem toho, jak geniální byl starý český dabing - excelují zde jak Hlaváčová a Voska, tak hlavně Miloš Kopecký. ()

• Claudia Cardinale získala v roce 1972 italskou cenu David di Donatello za nejlepší ženský herecký výkon. (Komiks)
  • Film se natáčel od února do března roku 1971 v Austrálii. (Komiks)