Vše, co řekneš, tě bude pronásledovat. Bude tě děsit všechno, co uvidíš. Vše, co uslyšíš, tě přivede na samý okraj. Jsou letní prázdniny a novopečený student Lewis Thomas se rozhodl s dívkou svých snů Vennou vydat napříč kontinentem. Ale jeho romantické naděje pokazí objížďka, když zastaví svému staršímu bratrovi Fullerovi a ten ho přemluví, aby si udělali krutý žert z osamělého řidiče nákladního auta. Nebezpečný Rusty Nail, kterého nikdy osobně neviděli a znají ho jen z vysílačky, se ale chce smát naposled... a hodlá se mstít. (oficiálny text distribútora)

ink flo

John Dahl servíruje překvapivě dobrej thriller odehrávající se v jeho oblíbených kulisách - tzn. texaské pláně a její nekonečné dálnice, kolem kterých jsou rozeseté hostely a benzínky. Dobrý je, že velkou část filmu vnímáme zloducha jen zprostředkovaně buď skrze vysílačku, nebo schovaného v obřím trucku, který je jakoby zástupným symbolem nebezpečí a zla. Má to fasádu i feeling horrorů z té doby alá "Vím, co jsi dělal minulé léto", "Vřískot" apod. ()

MM_Ramone

Vysokoškolák Lewis ide svojim novým autom vyzdvihnúť kamarátku Vennu do Colorada, aby spoločne išli na prázdniny domov. Cestou zoberie i svojho staršieho, problémového brata Fullera. Namontujú si do auta súkromnú vysielačku a začnú komunikovať s ostatnými vodičmi. Z jedného z nich si nepríjemne vystrelia. Myslia si, že je to ohromná sranda. Lenže pre svoje hlúpe žartíky si vybrali nesprávneho chlapa. Trpko oľutujú svoj nerozvážny čin. *** ()

Cheeker

Na to, že je v popisu Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller, tak první polovinu filmu jsem se náramně bavil, hlavně když Paul Walker mluvil do vysílačky, a vypadalo to spíš na komedii. Ale druhá polovina nezklamala a napínala mi nervy až k prasknutí. Ve své podstatě jde o normální road movie s hororovým podtextem. ()

Kingjiri

Lehce horrorovej thriller z dob, kdy i bijáky pro teenagery za něco stály. Vzhledem k žánru mě paradoxně zaujala svym způsobem pohodová atmosféra, která z týhle "bezstarostný" jízdy mladejch lidí sálala. Napětí se ale občas taky dostavilo a svý si odpracoval i sympatickej casting. Menší vadou na kráse zůstavaj velký náhody nebo až příliš velká rafinovanost záporáka, na kterou se scénář spolíhá (ačkoliv občas byly těžko uvěřitelný / proveditelný scénáristický počiny docela efektní - viz nápis "Podívej se do kufru"). V rámci žánru rozhodně zábavná a solidně nakroucená podivaná. Za finále a námět čtvrtá hodně slabá hvězda. ()

Chrustyn

Taková mladistvá a méně propracovaná verze na Spielbergův "Duel". Dva mladíci si udělají srandu z nadrženého řidiče kamionu a jelikož nejspíš nemá smysl pro humor jde jim po krku. V první polovině má film celkem slušnou atmosféru a režisér postavu řidiče neukazuje a film chvíli funguje jako Spielbergova prvotina avšak jen v první půli. Poté se film na chvíli zastaví, nechá hrdiny vydechnout a vše začne nanovo. Teď už se však z napínavého atmosferického thrilleru stavá naprostá tuctovka, kdy tajemný řidič ví o hrdinech úplně vše je všude kde jsou oni a ještě k tomu začne unášet jejich známé. Atmosféra jde do háje, příběh nabere akčnější podtón a už to prostě není ono. Je to celkem škoda, protože ze začátku film atmosfericky fungoval velice dobře a k tomu mu ještě pomáhaly slušné výkony hlavních představitelů. Když se to ale vezme kolem a kolem jedná se o slušnou thrillerovou jednohubku, která sice nepřekvapí ale dokáže zabavit. A navíc si režisér připravil na konec takový malý vtípek. ()

• Pro noční scény byly vyměněny světla kamionů a aut za přistávací světla letadel kvůli vysokému jasu. To pomohlo k absolutnímu ztmavení oblohy i při svítání. (Cheeker)
  • K filmu byly natočeny tři různé konce. (Holina)