Final Girl

Skupina chlapců loví, mučí a zabijí v lese mladé dívky. Do jejich školy nastupuje nové děvče, které vypadá jako perfektní oběť. Netuší však, že dívka je trénovaný zabiják a její finální zkouškou je zabít tyto mladé vrahy. (beba789)

EvilPhoEniX

Kletba letošních Hororů/Thrillerů stále pokračuje a ani tohle se nepřešoupne přes velmi hezký průměr. Film má slušný vizuál, je hezky stylový a moderní ( Chlapi v kvádrech, Abigail zase v červených šatičkách a v rudé rtěnce) vizážisté se bezpochyby vyparádili, ale že by zavolali na pomoc maskéry, aby šouply do filmu nějaké brutální scény to né a ne a to je sakra škoda, protože na tohle čekal snad každý v lesní vyvražďovačce. Plusem je i rychlý spád a zábavná hra Truth or Dare a to je vlastně všechno, co Final Girl nabízí. Takže ve výsledku zábavná jednohubka, ale opět nic, o čem by se za měsíc mluvilo. 65% ()

warrenur odpad!

Strasna blbost. Naviac, nic proti Abi, ale na stvarnenie role mladej "killerky" treba aj urcitu presvedcivost. A ta teda chybala na vsetkych frontoch. Pohybovej i hereckej. Celkovo, herci su hrozni, ze lepsi su aj v ochotnickom divadle. Pribeh takisto. A jeho stvarnenie to este zaklincovalo. Tento typ filmu by ma mozno nadchol ako pubertiaka. Totalna bieda. ()

Wacoslav1 odpad!

Ach jo to jsem si zase jednou dal. Nechal jsem se na to nalákat jménem Abigail Breslinové která mě zaujala ve filmu Maggie, ale měl jsem se na to vybodnout. Musím z velké části souhlasit z kolegou JASON_X komorní role nebohého postupně umírajícího zombie děvčete jakou měla v Maggie jí sedla dokonale, ale nebojácná hrdinka z ní fakt nebude. Začátek spojenej s tím výcvikem a různými psychotesty byla neskutečná pruda. Po pravdě abych byl upřímnej, tak v půlce jsem to chtěl vypnout. No nakonec jsem vydržel a v druhý polovině se to přeci jenom aspoň trochu rozjede, ale pořád velká bída. Kdo se těší na nějakej závěrečnej, výživnej a šťavnatej masakr, tak ten půjde asi domů z brekem. Popravdě ani pořádně nevím kam tohle zařadit, že by pokus o hrozně cool a hrozně nevšední teaneagerský psychothriller z prvky akce a hororu? Pokus o totální úlet??? No fakt nevím co si o tom mám myslet. Za mě každopádně prakticky nekoukatelné.5% ()

Bozvav

Snímek měl vlastně jen jednu vadu a to, že příběh byl předem znám, výsledek také a že vykreslení jednotlivých postav se nekonalo. Celé se to jen tak klouže na vlnách, ani centimetr se neponoří. To, že by se trénované děvče mohlo postavit čtyřem netrénovaným zbabělcům sociopatům, kteří si troufnou max. na jednu holku a ještě jí svážou ruce, tomu bych věřila. Zvláště když jsou tak debilní, že loví osamoceně, bez vysílačky, aby se domluvili a navíc jsou pod vlivem. Ale proč to dělají, jak na ně ten kdoví kdo přišel, jak to že zmizelo 12 a více holek a nikdo je nehledal atd. Prostě to celé vypadalo jak jeden díl seriálu, který vidíte bez předchozích dílů a ani se nedozvíte, co bylo v těch následujích. Přesto všechno dívat se na to dalo v pohodě. Snad jen Breslin moc neseděla ta blond a neměla by nosit krátké sukně, neb na to nemá nohy. Za mne 50%. ()

Marceloo

Mladé dievča je po smrti rodičov vychovávané chlapom, ktorý ju zároveň pripravuje na pomstu. Ich terčom je partia chlapcov, ktorá si v lese vytvorila lovecké pole, do ktorého vypúšťa bezbranné dievčatá opantané ich krásou a slušným vystupovaním. Následne ich v lese lovia a zabíjajú. Tentokrát sa však chlapci prerátali, pretože ich obeť vie, že na túto skúšku bola pripravovaná od svojho detstva, a tak sa z jednoduchej obete stáva lovec. - O Final Girl som sa zaujímal hlavne kvôli hereckému talentu. Objavili sa tu tri velmi výrazné mená, ktoré v poslednej dobe prichádzajú na chuť žánru číslo jeden. Všetci traja zahrali aj tu perfektne, lenže Final Girl má tak slabý scenár, že ani nemali priestor na hviezdny výkon. Úplne klasická zápletka, v ktorej sa z obete stane lovec. Ako tu už je viackrát spomenuté, efektívny je hlavne vizuál a správne kontrasty farieb spolu so zaujímavo osvetleným lesným prostredím, lenže tu chýba poriadna akcia a poriadne gore. Som dosť sklamaný, pretože takéto herecké zloženie a ideálny námet sa dávajú dokopy naozaj ťažko. + herečka z Zombieland, Maggie a Scream Queens + herec z American Horror Story: Hotel a Amnesiac + herec z The Final Girls ()

• Termín "final girl" alebo "posledné dievča" sa zrodil v počiatkoch žánru slasher, pretože poslednou, ktorá v týchto filmoch prežila alebo bola zavraždená, bolo veľmi často nejaké dievča. (beso74)
  • Název filmu se objeví až těsně před závěrečnými titulkami. (noelcoward73)