Malý Petr Mráz (Tomáš Holý) trávi prázdniny na vidieku u prarodičov Slámových (Bohumil Vávra, Věra Tichánková), pretože jeho rodičia (Jiří Hrzán, Hana Maciuchová) odišli na dovolenku do kúpeľov. A podobne ako predtým Vašek, aj on má po boku verného psieho kamaráta, waleského teriéra Bleka, ktorého mu tesne pred odchodom zverila do opatery mamina kamarátka Alice (Jana Břežková). A práve okolo zvedavého psíka sa rozkrúti sled vzrušujúcich udalostí. Malý hrdina musí zápasiť nielen so ziskuchtivým pánom Plavcom (Oldřich Navrátil), ktorý mu Bleka ukradne, ale zároveň si musí nájsť cestu k partii miestnych chlapcov, ktorú vedie súťaživý Jarda (Pavel Stránský). (TV JOJ)

Shit

Já myslel, že jsem viděl všechny tyhle filmy s Tomášem Holým a měl jsem pocit, že to jsou takový dobrý poctivý a pohodový český filmy, ale to bylo do chvíle, než jsem viděl tohle, protože něco tak trapnýho, kdy se herci doslova nutí do rádoby super vtipných keců a scén podporovaných groteskní hudbou, se jen tak nevidí. ()

sud

Sice na můj vkus chvílemi velmi ztřeštěná rodinná komedie, ale i tak je to velmi hezký film. Pohodová atmosféra z toho jenom sálá a spoustu zábavy pro děti i jejich rodiče zažijete hlavně kvůli skvělému hereckému obsazení. Tomáš Holý ve své poslední roli opět kouzlí, neuvěřitelně roztomilá je manželská dvojice Naďa Konvalinková a Oldřich "Já se o svůj chrup nemusím bát" Navrátil a znamenitý Vladimír Kratina jako Drtikol. Tohoto herce já měl vždy moc rád a je škoda, že nedostal více příležitostí. Jeho vysoká postava a ostře řezaná tvář ho předurčovala k rolím drsných chlapíků, jako v zahraničí třeba Eastwood nebo Bronson. Škoda. Ale to jsem moc odbočil. Milý rodinný film, který se na obrazovkách (kdoví proč) moc často neobjevuje. 75%. ()

nash.

Skvělé duo Tomáš Holý - Bohumil Vávra, úžasné dialogy Oldřicha Navrátila s Naďou Konvalinkovou, Drtikol, prázdninová pohodička, plno komických momentů, které jsou jako ze života (koupelna) i zcela neskutečné (parkování) a navíc je tu pořádná dávka skvělých hlášek... Je zvláštní, že mě při premiéře v roce 1981 nijak zvláť nezaujal a dlouho jsem ho pak nechával bez povšimnutí? No, tak teď už je mezi oblibenými rodinnými komediemi a.. "hlavně, že se nikomu nic nestalo." :-))) ()

filmmovier

Bože, zhřešil jsem. Dnes ráno, při procházení TV tipů jsem objevil, jaké chyby jsem se dopustil, že nemám ohodnocen tenhle film. Sice mám pocit, že už jsem ho kdysi hvězdičkoval, ale nevadí, dám to sem. Je to sice film dětství mých rodičů, ale i já ho v dětství viděl snad stokrát, takže pro mě hodně znamená. Tradičně vynikající Tomáš Holý, Kratina jako Drtikol, geniální Oldřich Navrátil a jeho vystoupení s kýblem, jiskření mezi Hrzánem a Maciuchovou, zejména scéna v koupelně a nezapomenutelná hudba... A samozřejmě kýbl (doslova) skvěle fungující legrace a zábavy, dětští a dospělí herci se skvěle doplňují, sálá z toho pohodová atmosféra, jen ta Molavcová je poněkud rušivý element, jako skoro všude, ale i přesto jí v tomhle žeru: Bravo, Pepo, Bravo - to je neodolatelné. Raz, dva, či hvězdy a ještě jedna navrch. Z dnešního pohledu asi 80% objektivně, dřív by to bylo za pět. A udělala to babička. ()

kingik

Typická letní komedie s trochu prkenným Tomášem Holým, ale s výborným Bohumilem Vávrou v roli dědy, Věrou Tichánkovou v roli babičky, bezchybnou Hanou Maciuchovou a nesmrtelným Jiřím Hrzánem. Postava Drtikola v podání Vladimíra Kratiny zkultovněla a křivák hajný Oldřicha Navrátila z paměti také nevymizí. Režisérka Jaroslava Vošmiková má talent v načasování a podání vtipných scén, odvedla výbornou práci s herci a celé to má švih i spád. V oblasti filmů pro děti a mládež jde o jeden z (nej)povedenějších počinů. ()

• Rosťa (Vlastimil Venclík) přijel ve filmu na návštěvu německým vozem Trabant 601 vyráběným mezi lety 1964-1988, Milan Mráz (Jiří Hrzán) jezdil vozem Škoda 100 vyráběným v Československu v letech 1969-1977 a Drtikol (Vladimír Kratina) Tatrou T813 S1. Všechny typy Tater se stejným podvozkem 8x8 se nazývaly Kolos s vyjímkou typu S1, která právě díky Kratinově filmové postavě získala přezdívku Drtikol. (JARDAHONDA)
  • Odjezd auta na konci filmu byl natočen hned po obraze příjezdu k dědečkovi a babičce. Auto je stejné, vyleštěné a nemá pobořenou střechu od pádu holubníku. V následném záběru, kdy je na korbě náklaďáku, už je to správně. (prezdivaka)
  • Po tomto filmu byl napsán i scénář k pokračování, který měl nést název Bouda na strýčka. Ale vedení Barrandova už pokračování nechtělo. Kopie scénaře je do dneška uchovaná a vlastní ji režisérka Jaroslava Vošmiková. (Skarface)

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová

26.01.2021

Ve věku 75 let dnes v Olomouci po dlouhé nemoci zemřela česká filmová, televizní a divadelní herečka Hana Maciuchová. Nejvíce diváku si ji jistě bude pamatovat z televizních obrazovek. Zahrála si v… (viac)

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Ve věku 93 let zemřela herečka Věra Tichánková. Manželka herce Jana Skopečka a dlouholetá členka Divadla S. K. Neumanna v Praze (1951 - 1982) studovala vysokou školu chemicko-technologickou, následně… (viac)