Počas 2. svetovej vojny odhalí oddiel amerických vojakov plán, ktorý môže zásadne zmeniť priebeh vojny a nakloniť víťazstvo v prospech nacistického Nemecka. Jednotka je poverená odviesť zásoby na štáb. Pri ceste sú napadnutí a ocitajú sa v tyle nepriateľa. Začína nemecká protiofenzíva. Aj napriek nebezpečenstvu, ktoré im na nepriateľskom území hrozí, sa skupina rozhodne nájsť nemeckého jadrového fyzika, zaistiť plány vývoja atómovej bomby a zabrániť nacistom zvíťaziť. (TV Markíza)

VanTom

Střílečkové tempo nasazené v prvních minutách dovolovalo tomuto válečnému béčku leccos odpustit. Samozřejmě dlouho nevydrželo, jak mise (ve skromných levelech – v lese, na nádraží, v továrně) pokračovala, vyjevovala svou hloupost. Ne že bych nějak trpěl, spíš si filmaři ukousli větší sousto, než na které měli – třeba v CGI efektech z videohry… ()

Fiftis

Tak toto rozhodne fanúšikom vojnových filmov neodporúčam. Budete naozaj sklamaní. Síce tam hrá Tom Sizemore, ale to na absolútnu stratu napätia v priebehu celého filmu nič nemení. Stopáž asi 96 minút by sa vošla do tridsiatich, z deju som začal byť nervózny, pretože už som dopredu tušil čo sa stane. Je to hrozný americký čajíček. Je vidieť, že americkí scenáristi nemajú vôbec páru, aké vzťahy majú medzi sebou národy Euroázie, isté zaužívané americké dogmy z pohľadu, za veľkou mlákou. Keď sa napr. pozerám na bondovku beriem to s nadsádzkou, ale toto je tak nalinkovaný scenár Hollywoodského béčka, až hamba. Vrcholom všetkého bola ukradnutá atómová bomba a to všetko v štyroch ľuďoch, plus mínus. Nevyhnutnosťou je aj záverečný, trápne pôsobiaci americký pátos. ()

Oxyuranus

Velice romantický název, až teď jsem se ze zdejších komentářů dozvěděl, že se jedná o adaptaci počítačové hry. Nejedná se o klasický válečný film z druhé světové války. Když se na place objeví Neal McDonough, tak to hned ve mně evokovalo Bratrstvo neohrožených a Tom Sizemore zase Zachraňte vojína Ryana. Tak pokračování v takto vysoko nastavených kolejích neočekávejte. Není to řemeslně špatně zvládnuté a výprava je skvělá. Hodně krve, střílení bez nutnosti dobíjet a v podstatě všudypřítomné hrdinství typu obětuji se abyste vy mohli dokončit misi je teda hodně otravné a toho hrdinství je jednoduše trošku moc (ovšem tímto filmem jsme se ocitli ve společnosti hrdinů, tak proč tak držkuji, co).  Očekávejte tedy řežbu, která ale tak nějak nefunguje po emoční stránce. Samozřejmě se ale i zde najde pár zapamatováníhodných momentů jako například když jde Vinnie Jones vymlátit místnost plnou opilých Němců. Když nebudete čekat Bratrstvo neohrožených tak se pobavíte. Asi tak. ()

Morholt

A přitom to začalo tak slibně. Úvodní přestřelka navnadila a já si říkal, že to přece nemůže být tak špatné. Byl jsem ochoten přehlédnout i nesmyslnost úkolu, kteří vojáci dostali, ačkoliv pořád nechápu, proč museli převážet šunku místo toho, aby šli třeba prozkoumat sektor A či B. Pořádné varování přišlo při přestřelce s obrněnou divizí SS, ale pořád jsem si říkal "Co chceš? Vždyť je to béčko." Jenže když se pak celá ta squadra vydala na špacír skrze Německo a aby šlohla atomovku, zachránila profesora, přičemž se k nim cestou přidali Vinnie Jones a Ivan, co byl vlastně Jacek, začalo toho být prostě moc. Že tito hrdinní vlastenci cestou vystříleli půlku wehrmachtu a SS netřeba rozvádět. Za Vinnieho a úvod 15%. ()

clara.bow

No, film jsem zkoukla po druhé, aby mi neunikly "špeky", které tu zmiňují válečníci, aneb odborníci na boj z blízka. Už vlastně z recese jsem filmu dala 5*, protože některé komenty mi připomínaly dětičky dupající a rozbíjející hračky, pliv sem a plivanec tam.  Rozhodně má každý válečný film co říct, i když se třeba mnohým právě z mnoha důvodů nelíbí. Jen jsem tak pouvažovala o tom, jak by se zachovali ti, co všechno tak  s vysokou odborností zkritizovali? Berme to jako historický příběh, který ve svých intencích nezapomíná na hlavní...boj o život, zbytečnou smrt, jak je to konec konců i dnes  a hlavně se zatím nezapomíná, co to bylo za hrůzy a kolik lidí za tu dobu zbytečně zahynulo. Nedá se popřít, že každá země  natočila své válečné filmy a tak, jako uznávám několik amerických, německých, českých, tak především ruských snímků, se nedá jejich kvalita zpochybnit. Jinak raději svět v míru.... ()

• Když se poprvé objeví německé tanky, americká skupina náhle začne používat jakýsi ramenní protitankový raketomet, který není ani americká bazuka z 2. světové války, ani německý panzerfaust. Není také uvedeno, jak toto zařízení nebo nálože získali. (Johnny.ARN)
  • V roce 2001 hrál Neal McDonough (Conti) poručíka Bucka Comptona v minisérii HBO Bratrstvo neohrožených (od r. 2001). Seriál se odehrával ve stejném časovém období a Neal v něm hrál důstojníka, který bojoval v bitvě v Ardenách. (Johnny.ARN)