Lucky Luke (Terence Hill), najrýchlejší pištolník Divokého západu. Iba on by dokázal dôkladne vyčistiť Daisy Town od všetkých zloduchov, ktoré v ňom doslova kazia vzduch. Teraz však mestu chýba vzrušenie. Aspoň to si myslia jeho obyvatelia. Z nevďaku sa rozhorčený Lucky Luke rozhodne ukončiť šerifstvo. Môže ho hoci aj kôň prehovárať, neostane tu už ani minútu navyše. Lenže sotva stihne opustiť mesto, už sa k mestu blížia iní. Starí známi bratia Daltonovci... (oficiálny text distribútora)

MM_Ramone

Lucky Luke ("Šťastný Luke") je komiksová postava, ktorú v roku 1949 stvoril belgický výtvarník a animátor Mauriece De Bevere, známy pod umeleckým menom Morris. Sympaťák Lucky Luke je osamelý pištoľník, ktorý sa túla po Divokom Západe a prenasleduje zločincov a desperádov. V roku 1991 zrežíroval Terence Hill filmovú adaptáciu tohto komiksu. Sám stvárnil aj titulnú úlohu. Podarilo sa mu natočiť vtipnú westernovú komédiu. *** ()

Gig

On to vlastně není plnokrevný Šťastnej Luke, on je to takový mix starého dobrého Terence z dob starých dobrých špageťáků s komiksem Lucky Luke. Tak tu máme staršího Terence v jeho klasickém bílém hávu, máme tu jeho humor. Nemáme tu úbor toho komiksového Luka, stejně tu nemáme jeho cigárko. Ale máme tu taky bandu tupých Daltonů, Sedmikráskov se svými obyvateli a milou milou Luka. No a nesmíme zapomenout na užvaněného koníka Jolly Jumpera. K tomuto filmu, stejně tak k celému seriálu se budu vracet vždycky rád. ()

Šandík

Přepisovat skvělý kultovní komiks do filmové podoby je hodně hloupý nápad a výsledek tomu zcela odpovídá. Samozřejmě ano, obsahuje to spoustu skvělých vtipů, ovšem v komixu i v jeho animovaných převyprávěních najdete totéž a to v daleko lepším podání. Fakt, že si můžeme užít slavného kresleného pistolníka bez bázně a hany takříkajíc "na živo" a se všemi detaily kalí fakt, že podobných filmových superhrdinů už jsme samozřejmě všichni viděli řadu. Ostatně komiks je do značné míry založen právě na parodování westernů. Přirozeně nejen literárních ale i filmových... Celkový dojem: 65% ()

tron

Hoci je Lucky Luke klasický európsky komiks, ktorý vychádzal už v 50. rokoch 20. storočia, v ČR sa prvý raz na scéne objavil až v r. 2005. Jeho duchovným otcom nie je nikto menší, než otec Asterixa a Obelixa René Goscinny. Sfilmovaný bol najskôr v 70. rokoch v animovanej podobe. Do hranej verzie ho na začiatku 90. rokov pretavil legendárny parťák Buda Spencera Terence Hill. Odohralo sa to v americko-talianskej koprodukcii a Terence okrem réžie zvládol aj hlavnú rolu (a scenár napísala jeho žena Lori). Hodí sa do nej, to musím uznať. Je to také prerastené decko, rošťák s vynikajúcou kondičkou. No a tým by sme pomaly, ale isto s plusmi končili. Humor, ktorý možno fungoval v komikse, je vo filme rušivou a miestami až nepríjemnou (!) kombináciou paródie, WTF, halucinácie, detskosti, detinskosti, rozkošnosti, neuveriteľnosti, blbosti, nepochopiteľnosti a láskyplnosti. K tomu kreslené oblaky, hovoriaci kôň (resp. nehovoriaci, jeho myšlienky počujú len diváci) a animovaná mucha. Na pesničku štyroch priviazaných banditov s pohľadom od budúcnosti nikdy nezabudnem. Nechcem tým povedať, že je to plus. Zvrhlé 3*. ()

lucijelucije

Dřív jsem tenhle film milovala, ale s postupem času, když člověk dospívá, vidí spoustu věcí jinak. Lucky Luke je fajn western, který v sobě skýtá prvky humoru, přesto je jasné, že o mistrovské kvalitě se mluvit nedá, a někdy jsou ty fóry dost vynucené. Aleee i tak bude T. Hill už asi na věky můj Luk s modrýma očima, výbornou melodií a se šílenými zvířaty =) 3,5 * Určitě. ()

• Ve filmu si měl zahrát i adoptivní syn Terence Hilla, Ross. Tehdy ani ne sedmnáctiletý mladík se vracel do školy, když jeho auto dostalo smyk na náledí a narazilo do stromu. Ross byl na místě mrtvý. (ČSFD)
  • Jedná se o pilotní díl seriálu Šťastný Luke (od r. 1992) a zároveň o samostatný film. (mar48)