Tři izraelští vojáci se vracejí po mnohaletých a složitých vyjednáváních domů na svobodu. V zajetí strávili sedmnáct let. Na jednoho čeká manželka a děti, které ho téměř neznají, na druhého otec a bývalá přítelkyně, které se vdala během jeho nepřítomnosti za jeho bratra, třetí se vrací v rakvi a truchlí pro něj sestra. Po shledání s rodinou jsou na určitou dobu posláni do vojenského centra za účelem rehabilitace a výslechů. Ale jejich výpovědi jsou zmatené, liší se, a když si psycholog všimne, jak se prozradí v tajné komunikaci, a zjistí, že vědomě lžou, objevuje se hlavní otázka. Co tají? Co se stalo v zajetí? Patří k nepříteli? (Lavinia)

Pavelkedar

4 až 5* za herecké výkony v obou sezonách. Možná, kdybych NEviděl nejdříve seriál Fauda,který je v této problematice bestof,možná by celkově hodnotil jinak. 2 sezona na rozdíl od 1. akční, ale bohužel se to z půlky rozjelo ve stylu brazilské telenovely křížené s českým VKV,Ulicí apod. A navíc zbytečně a najivně překombinované. Celobsahově věřím, že to mělo u nich doma /Izrael/ velký úspěch. Je to námět, který takřka vychází/el z jejich každodenní reality. Naprosto trefně a výstižně to popsal Tosi, až tedy na tu kvalitu. Celkovou...... ()

frenkie

První série tohoto velmi zajímavého izraelského seriálu mi přišla kapánek rozvleklá a proč to neřict, chvilkami i trochu nudná. Ale nimrání se tvůrců v psychologii všech hlavních postav mělo svůj důvod, chtěli, abychom je pochopily, abychom měly ty správné empatie k nim, abychom rozuměly jejich skutkům. Nejzajímavějšími chvilkami byly flashbacky z jejich věznění, to jejich zoufalství bylo až fyzicky přítomné v mém okolí. Druhá řada je rozehrána více přímočařeji, je dost napínavá a hlavně nekomplikovaná. Ano, zatím mě baví více. Uvidím, zda se vysoká uroveň seriálu udrží až do konce. Zatím 1.serie 70% 2. serie 90% ()

mira007

Uri, Nimrod a mrtvý Amiel se po výměně vězňů vrací po sedmnácti letech zajetí ze Sýrie zpět do Izraele. Po nadšení přichází zjištění, že výpovědi těch dvou se neshodují a navíc spolu tajně komunikují. První série (2009) je napínavý psychologický film s brilantně vykreslenými postavami, kde je skvěle ukázaný problémový návrat traumatizovaných vojáků, kteří se vrací do jiných životů. Druhá série ( 2012) převáží ve špionážní film, který je v závěru trochu nevěrohodně přestřelen do akční Ameriky, ale tento předchůdce izraelských seriálových lahůdek Kfulim a Fauda ( které jsou pro mne kapku výš ) je hodně dobrá práce. Krom toho je to hodně zajímavý náhled do izraelské společnosti a ikdyž je občas ve vyprávění na všechno hodně času, mne to udrželo v pozornosti celou dobu a navíc to bylo i zábavné - moje favoritka dcerka Dana (Yael Eitan) ()

VLADEK

1. řada - určitě velmi dobré, ale za nadprůměrné nebo vynikající bych to v roce 2020 neoznačil. Ale v roce 2010 možná ano. 85%. Uvidíme u druhé řady./2.řada - až do 11.dílu si to drželo předchozí standard, pak se podle mého názoru scénárista pomátl. Obecně si myslím, že potenciál toho všeho (na ploše 24 dílů) nebyl dostatečně využitý, resp. závěr hodně odfláknutý, ale nechci tady spoilerovat. ()

JohnCZ

--- PRVNÍ SÉRIE --- Je to Homeland, ale není to Homeland. Nejzásadnější rozdíl vidím v tom, že Hatufim není akční. Není akční prakticky vůbec. A ačkoli má Homeland stejný námět a pár hodně podobných scén, Hatufim jde na to jinak. Je pomalý, děsivě pomalý (což je ale nakonec dobře, protože rozhodně nenudí). Důkladně vykresluje své postavy, které jsou fakt bravurně zahrané (vyhublý Uri nemá chybu, stejně tak Nimrod). Linka zaměřující se na tajnou službu je spíše upozaděná, izraelská verze Carrie chybí úplně. Vůbec to ale není na škodu, Uri s Nimrodem mají pro sebe mnohem více prostoru a občasné hodně syrové flashbacky jdou občas až na dřeň. Ale aby diváka nepohltila naprostá deprese, máme tu Danu. Tahle Dana je ještě víc napřesdržku, jak ta homelandová Dana. Avšak její cynické poznámky a občasné eskapády s postaršími pány pobaví. Ve výsledku jsem fakt hodně překvapený. A to nejen seriálem, ale i samotnou Izraelí. Neměl jsem páru, že se jedná o až takhle moderně vypadající stát. Oáza vyspělé civilizace ze všech stran obklopená pološílenými opičáky, což dává tomuto seriálu ještě jeden rozměr navíc (oproti jeho nástupci). Seriál má v sobě hodně lidskosti, působí hodně uvěřitelně a já tleskám Gideonu Raffovi. Po všech těch americkejch seriálech je to hodně svěží vítr. A má to supr opening. Hodnocení série: 5/5--- DRUHÁ SÉRIE --- Druhá série pomalu opouští důkladný psychologický průzkum Uriho a Nimroda a zaměřuje se na trochu jinou postavu. První polovina řady se hodně podobá té první, zejména nesmírně pomalý způsob vyprávění děje mě začínal pomalu, ale jistě udolávat a já začal přemýšlet o snížení hodnocení - zejména během poměrně zbytečně natahované dějové linky s Michaelou. Avšak v druhé polovině se děj začne hýbat kupředu, celá skládačka se začíná rozmotávat a k mému překvapení závěrečný díl celý příběh dostatečně uzavírá (byť si přeci jen nechá otevřená vrátka pro případné pokračování). Hodnocení série: 5/5 ()