Pomsta netvora

• USA Revenge of the Creature (viac)

Desivý netvor z Čiernej lagúny nezahynul, ale vracia sa v ešte epickejšom príbehu. Hneď na začiatku ho zajmú ľudia a odvezú ho do floridského výskumného centra, kde ho podrobne skúmajú. Príšerina prirodzenosť sa nezaprie a v priebehu krátkej chvíle sa zamiluje do začínajúcej a zároveň očarujúcej vedeckej pracovníčky Helen Dobsonovej. Hoci sa mu podarí pretrhnúť putá a utiecť do mora, neprestane na svoju vyvolenú myslieť a chce ju za každú cenu získať pre seba. (macclain)

Němi

Vědci / dobrodruzi uloví v džungli monstrum, odvezou ho do civilizace, kde se z něj stane atrakce. Monstrum se zde zamiluje do blondýnky, uprchne, vydá se jí hledat... a když se jí konečně zmocní, je na útěku s ní zastřeleno. __ Ne, to nebyl King Kong, ale Arnoldův plagiát "Revenge of the Creature" s tím, že nejzásadnější rozdíl je pouze v béčkovém pojetí charakteru hlavního monstra a samozřejmě značné naivity universalovského monster-hororu. Místy je tím film zábavný, i tak ale skromných 85 minut stopáže působí veelmi rozvlekle. __ (Eastwood ve své minutové roli předvede, jak moc je lepší režisér než herec) ()

tron

„Tá beštia je silnejšia, ako evolúcia.“ Hoci „staré“ horory nemusím, prvý Netvor z Čiernej lagúny ma nečakane bavil, od fajn hercov cez sympatickú dobrodružnú atmosféru po príjemnú masku netvora a krásnu divočinu Amazonky. Dvojku nakrútil Jack Arnold len rok po nej. Je to „klasické“ pokračovanie: ak necháme bokom atmosférický amazonský prológ, tak nám zostane už len „zvyšok: udýchaný, bez prekvapenia, rozťahaný. Niektorí zúfalí distribútori s odstupom desaťročí nudne zaspatú snímku reklamujú z posledných síl aspoň na základe „prvej úlohy Clinta Eastwooda“. Kto ho objaví, je dobrý. Príbeh slabý, ustavične burácajúca hudba tiež nenadchla. ()

curunir

,,NIEKEDY MÁM POCIT, ŽE VŠETCI AMERIČANIA SÚ BLÁZNI." __ Už dlhší čas mlsám jazýčkom po Netvorovi z Čiernej lagúny, žiaľ doteraz som ho nemal možnosť vidieť no i tak som uvítal aspoň túto dvojku. Pre pozretie dvojky však znalostí ,,jednotky" zrejme príliš netreba, pretože všetko podstatné z nej sa tu niekoľko krát dôrazne zopakuje i tak sa ale čudujem názvu ,,Pomsta netvora", nakoľko som nemal pocit, že by sa nejaký revenge konal. Inak som sa s týmto sympaťákom vlastne už kedysi stretol, keď sa epizódne objavil v nevalnom seriálovom Tarzanovi. Nebudem sa ale dlho rozpisovať a komentár ukončím takto: film je typickým sériovým béčkom so všetkými neduhmi čo žáner prináša čiže by si vlastne zaslúžil 3*, mňa osobne však bavil (alebo nudil) zhruba rovnako ako rovnako stará Arnoldova Tarantula, ktorá má u mňa 4*, takže nemám dôvod byť ku človekovi-rybe ešte aj ja zlý. (60. hodnotenie, 11. komentár) ()

MM_Ramone

Skupine amerických vedcov sa podarí v odľahlej amazonskej lagúne odchytiť bizarného rybieho muža. Je to zvláštny prehistorický vodný živočích. Má humanoidnú stavbu tela a vlastnosti obojživelníka. Prepravia ho z Brazílie na Floridu do výskumného centra. Tam ho umiestnia do akvária ako atrakciu pre turistov. Pritom na ňom robili rôzne experimenty. Toľko ho skúmali a trápili až im rybí muž utiekol. Dostal sa na slobodu a chce sa pomstiť. ** ()

Karamanlis

Aj keď je Revenge of the Creature evidentne rýchlokvaska, snažiaca sa čosi vyťažiť z úspechu Creature from the Black Lagoon, vo všeobecnosti sa jedná o obstojné pokračovanie, ktoré aj napriek niekoľkých zbytočným chybám slávnejšej jednotke hanbu neurobilo. Zmena prostredia z domovského amazonského pralesa do osídlenej oblasti južnej Floridy Gillmanov príbeh trochu osviežila a tvorcovia sa pokúsili pritvrdiť aj čo sa týka akčnej stránky, čo vzhľadom na rok výroby filmu v praxi znamená, že rybí muž sa niekoľkokrát popasoval s dobre stavaným dobrodruhom. ()

• Film bol pôvodne vydaný v 3D. (westerns)
  • Film měl svou DVD premiéru v České republice až 55 let poté, co byl oficiálně uveden do světa. (ČSFD)
  • Natáčení probíhalo v americkém státě Florida, konkrétně v Marinelandu. (reich)