Green Street 3: Rváči nikdy nezlomení

• Veľká Británia Green Street 3: Never Back Down (viac)

Je to už štrnásť rokov, čo Danny (Scott Adkins) opustil prostredie futbalových chuligánov. Jedného večera sa po prijatí hovoru dozvedá, že jeho mladší brat Joey (Billy Cook), ktorý sa rozhodol pokračovať v jeho šľapajách, bol zabitý. Aby bývalý vodca chuligánov zistil totožnosť jeho vraha, vykonal na ňom pomstu a prinavrátil zašlú slávu firme Green Street Elite (GSE), vráti sa do jej čela a znova vstúpi do sveta hooligans, kde sa však pravidlá za ten čas zmenili. (Sufferer)

Marsik

Tak jako...Adkins je můj kůň, drtivou většinu jeho filmů mám v malíku, a tak jsem čekal, co předvede v Hooligans-movie. Nepředvedl toho sice tolik, jako např. v Neporazitelný 2 a 3, ale docela mu to tu šlo. Akční scény byly skvěle natočeny, po delší době akčňák, kdy může divák sledovat souboje bez nesmyslných prostřihů, efektů, zoomů kamer, apod. Za to dávám velké plus. Za co srážím procenta, je pochopitelně děj. To, jak Scott trénuje 4 maníky, kteří si do teď mysleli, že jsou největší bitkaři na světě, to mi přišlo trochu moc. Ale akční film má být hlavně o akcích, které tu byly v přijatelné míře. Takže se GSE u mě udrží ve 4-hvězdičkovém pásmu. 70% ()

Morholt

Že já se nepoučim. Třetí díl se pokusil navázat tam, kde skončila jednička, takže si klidně můžeme představovat, že Major jde pomstít Peta. Zprvu jsem si myslel, že půjde o klasický rubačky v ulicích a hlavní postava se nějak dopracuje k tomu, aby zjistila, kdo mu toho bráchu odkrouhnul. Jenže pak tam zakomponovali nějakou fan ligu v ultimátech a celkem záhy šlo všechno do kopru. Nuda, nuDA, NUDA! Už ty GSE a Millwall nechte na pokoji. Začíná jich mi bejt skoro líto. O 10% lepší, než dvojka. Takže 10%. ()

kaylin

Nemám rád Scotta Adkinse a po tomhle snímku se na tom nic nezměnilo. Nějaká návaznost s předchozími filmy je naprosto nesmyslná, ani nemá cenu ji hledat. Jsou zde akorát velmi podobné charaktery a více méně jde pořád o fotbal, i když to je celkem jedno. V první řadě jde ale o bitky, které jsou celkem drsné, to se musí nechat. Jako celek je ale snímek vlastně o ničem, což je docela smutné. Zanechalo to ve mě asi tolik jako druhý, tedy skoro nic. ()

ConanVJ

Tak mě Green Street 3 mile překvapil. Je to samostatnej film, kterej nenavazuje na původní Hooligans. Naopak si jde svou cestou a místo čistých pouličních bitek jsou zde zápasy v pětičlených týmech. Adkins není tak ultimátní řezník a dostane i pěknou nakládačku. Choreografie je pěkná, i když zdaleka nevyužívá Scottův potenciál. Souboje mohly být i delší, hlavně v části, kdy tým bojuje v lize z posledního místa. Jinak obsazení v pořádku (barmanka parádní :D) a celkem jsem i týmu fandil. Příběh je jednoduchej, bez nějakých zvratů. Hudba taky pěkně dokresluje atmosféru. Přemýšlel jsem dokonce i o plným počtu zvězd, ale zatím dávám 85% :) ()

The Viper

Ničím zajímavé a příběhově klišovité, tak že naprosto přesně víte jaká událost se bude dále rozvíjet, jaký bude mít dopad na našeho hrdinu a jak to vše vlastně skončí. Co ovšem musím vypíchnout je choreografie soubojů, které sice nikdy nebudou vypadat realisticky, zde se tomu alespon trochu přiblížily a myslím že Adkins coby tahoun filmu celkem obstál, i když já bych ho raději viděl v lepší 'image'. Popravdě není na škodu občas si pustit takovouhle ohranou záležitost, která bohužel toho s fotbalem má opoznání méně než jednička, opoznání více než dvojka a celkem dobrý nápad s ligou chuligánů. ()

• Za bojovou choreografiou stojí Joey Ansah, ktorý vo filme stvárnil postavu Victora. (Sufferer)