Vplyvný, ale idealistický politik Colin Pryce (Nicolas Cage) sa v roku 2010, počas devastujúcej ropnej katastrofy v Mexickom zálive, ocitá v ťažkej osobnej situácii. Musí sa totiž vyrovnať s vlastným zrúteným životom po tom, čo mu sexuálny škandál úplne zničil politickú kariéru. (TV Markíza)

castor

Nicolas Cage civí do zrcadla, Nicolas Cage otevírá lahev něčeho ostřejšího, Nicolas Cage řídí, Nicolas Cage se probouzí. A všechno mu docela dlouho trvá. Mezi tím vším vnímáme docela mdlé dialogy a příběh, kterak se chce jeden kongresman vydrápat výš. Ale jde na to poměrně bezzubě. Když si vzpomenu na Spaceyho manipulátora par excellence z House of Cards, což je látka dokonale zrežírovaná a scenáristicky vypiplaná, je tohle utahaný suterén. Austin Stark kupříkladu produkčně dohlížel na solidní feel-good kousek Infinitely Polar Bear, ve kterém Mark Ruffalo bojoval s maniodepresivní psychózou. Sympaticky ubíhal, ale Stark si z toho do svého filmu moc ponaučení nevzal. Jeho celovečerní debut je utahaný, nezajímavý, triviálně uchopený. Přitom mnohými odepisovaný Cage nehraje vůbec zle, občas dokonce lehce připomene své solidní role z osmdesátých a devadesátých let. Mít kolem sebe kvalitní spolupracovníky, myslím, že by ještě dokázal moc mile překvapit. ()

Rodriguez

Zajímavé politické drama, kde Cage předvádí hereckou kreaci coby vlivný politik. Jenže v nejméně vhodnou dobu, když mexický záliv drancuje ropná katastrofa se objeví další špína. Tentokrát z jeho soukromí! Bude záležet jak se k tomu postaví, protože na jeho rozhodnutí bude záviset živobytí několika desítek rybářů v zálivu. 60% ()

DEXTER099

The Runner je film od kterého jsem čekal nějakou hrůzu jako od Left behind nebo posledního času na pomstu.Tedy filmech co nám v posledních letech Nicolas Cage naservíroval a my se divili,že v tom opravdu hraje on,herec co dokáže předvést i výkon hodný Oskara.The Runner je naopak pro mě docela překvapeně povedený kousek z politického prostředí.Sledujeme zde příběh kongresmana co bojuje ve svém okrsku v Pennsylvanii z ropným únikem do oceánu.Když už se zdá,že za ním jde celé město a on touto událostí nasbírá politické body ,které se mu budou hodit pro boj o senátorské křeslo tak vyjde na povrch jeho milostná aférka.Snímek nám nabízí pohled na svět politiky a zároveň předestírá otázku jestli pro vyšší dobro i v běžném životě natož v politickém musíme někdy uzavřít dohody a kompromisy co se nám absolutně nelíbí jen pro to,aby jsme skrze ně došli k vytouženému cíli.Politika je odvětví plné kompromisu i za cenu vzdání se vlastního přesvědčení a to celé právě zde prožije Nicolas Cage.Film nemá kdovíjaké tempo a postavy a jejich charaktery by mohly být vyobrazeny ještě detailněji,ale opakuji po mém očekávání,že to bude další z řady nepovedených filmu s N.Cagem je to naopak vcelku dobrý počin.Všeobecně mam rád snímky z politického prostředí,protože nikdy není na škodu ,aby jsme viděli za oponu této hry.Za mě hodnotím hlavně ten příběh.Za mě celkově ty 70% a čtyři hvězdy. ()

mzss1

|70%| Nicolase mám rád, i jeho novější filmy. Nechápu takovou kritiku v jeho posledních filmech. Určitě už netočí pecky, co kdysi točil, ale i tak se na jeho nové a nové filmy vždy těším. Tento snímek rozhodně není nějak velkou peckou, ale já se bavil a to je důležité. Cage hraje dobře jako vždy. Celý film je uvěřitelný, jednoduché drama, které funguje. Scénář je v pohodě. Mohlo to být delší a trochu víc dramatičtější a pak bych byl ještě více spokojenější. Hudba byla dobrá. Ostatní herci mě bavili. I konec byl trochu moc jednoduchý, ale i tak jsem při váhání mezi 3*/4* nakonec zvolil tu slabší 4*. Co k tomu dál dodávat ? Na odreagování dobrá záležitost. Ještě se k tomu někdy vrátím. ()

sedm.1

Překvapivě vážně povedená podívaná, kterou mám v úmyslu rozhodně víc chválit než kritizovat a (opět) upřímně příliš nechápu zdejší dehonestaci tohoto snímku, který si to rozhodně nezaslouží, i když trochu tuším, kde je nejspíš zakopaný pes, a to ve jménu Nicolase Cage, do kterého je prostě jen populární kopat, a to ať natočí cokoliv. Každopádně fakt je ten, že se jedná o snímek povedený, s pevnou ústřední myšlenkou, kdy samotná zápletka je pak sice vzhledem k tématu podána spíše jednodušším způsobem, o to možná ale ve výsledku působí úderněji a efektněji. Tou ústřední myšlenkou pak není nic jiného, než že politika je největší svinstvo na světě a změní i ty nejidialističtější jedince, kteří se snaží změnit svět k dobrému, ale okolí je stejně vždy semele tak, jak potřebují jen ti nejmocnější a nejméně potřební. Celému filmu jinak trochu škodí tak trochu levnější televizní look, na což pak doplácí především atmosféra, na druhou stranu mě ovšem naopak The Runner hodně oslovil po emoční stránce, která je opravdu funkční a silná, a bavili mě i jednotlivé dialogy, které mají hlavu a patu. No a na závěr jsem si nemohl nechat nikoho jiného, než skvělého Cage, který svou postavu zvládl na podtrženou jedničku, přesvědčivě, věrohodně a především hlavně fakt výrazně a je to právě on, kdo celému filmu jednoznačně svým výkonem dominuje. Takže ano, vzhledem k tíživému obsahu je to sice celé trochu naivnější a hodně zjednodušené, trefit do černého se nicméně tvůrcům podařilo velice efektně, mě to bavilo a znovu opakuji, ten film je zde skutečně zbytečně podhodnocený, jelikož své nepopiratelné kvality určitě má. ()

• Nakrúcanie začalo v júni 2014 v New Orleans. (kacer4)