Noční směna

• USA Last Shift (viac)

Jessica Loren (Juliana Harkavy) je bežná, radová policajtka, ktorá dostáva počas prvej nočnej služby pomerne jednoduchú úlohu. Do nasledujúceho rána má postrážiť jedno z prázdnych policajných oddelení v mestečku Sanford, ktoré je úplne odpojené od núdzovej linky "911". Keď už sa zdá, že splnenie daného rozkazu od nadriadeného bude obyčajnou rutinou, nečakane zazvoní telefón, v ktorom mladá žena v ohrození žiada o pomoc. Rozkaz pre Loren znel ale jasne a stručne: policajné oddelenie nesmie za žiadnu cenu opustiť. Ani keby ožili "steny", ktoré boli svedkami mnohých, niekedy až krutých zverstiev. Odbitím polnoci sa mladá policajtka ocitne vo väčšom nebezpečí, než by bola ochotná sama sebe pripustiť. (*CARNIFEX*)

Eliott

U sledování jsem místy nedokázal určit co je skutečné a co není. Děj byl sice trochu komornější a nepřipadal mi příliš komplexní. Nicméně se jedná o výbornou a perfektně natočenou duchařinu u které se budete fakt bát. Díky závěrečné scéně ještě svitla naděje na 5 hvězd, ale nakonec jsem se rozhodl pouze dát o jednu méně. Dávám 82%, ale film jsem si neuvěřitelně užil. ()

eraserhead666

Debustrol v jedné písni o policajtech zpívají: "Noční šichta bejvá občas nuda." To pro tuhle policajtku ale vůbec neplatí. Ta se fakt nenudí. Last Shift je spíše záležitost nervů, než strachu. Ale působivá záležitost. Jen škoda té přemíry samoúčelných lekaček. Od jistého okamžiku jsem se bál, jak to dovedou ke konci, ale musím uznat, že z toho v závěru vybruslili hodně ucházejícím způsobem. Přidejte k tomu velmi sympatickou hlavní hrdinku, pozitivní střídmost a vyjde slušný kousek. 3.5* ()

Morholt

No jo. Ono když se to umí, tak stačí fakt málo. Třeba malá zaprděná stanice, jedna sympatická herečka a pár lidí do vedlejších rolí. DiBlasi sice dobrou polovinu filmu jen bouchal, skřípal a posouval nábytek, ale dělal to takovým způsobem, že jsem měl oči navrch hlavy a když do důkladně vybudované atmosféry nabité napětím a prokládané strašidelnou písničkou začal vypouštět přízraky, málem mi ty bulvy vypadly. Přesně takhle má vypadat správná duchařina. Jsem spokojen až unešen. 90% ()

A.Fish

Uf... Prvních 15 min mě to bavilo, člověk se chce dozvědět o co vlastně jde a co se vůbec děje, ale po chvíli kdy se film vlastně nikam nedostává to začíná nudit. Policistka pobíhá po temných chodbách za podivnými zvuky furt se někde něco objevuje a hned zase mizí, jakoby děj filmu vůbec nikam nevedl, a vlastně ani nevede. Asi je to jen cvičení práce se zvukem a světlem. Zvukové efekty jsou vynikající. ()

S.Quentin QUALE

Vymazlená halucinogenní takřka one girl show, ve které mladá oficírka zažívá doslova pekenlou první šichtu. Anthony DiBlasi ví jak na to, protože ve vybělené opuštěné policejní stanici nechává za asistence příjemně poklidné kamery pobíhat uniformovanou mladou kočku, která nahání creepy přeludy všeho druhu. Když občas bílou plochu zdí rozbije výrazně rudým krvavým šprycem, vzniká v skutku stylová white-red-black kombinace. Je vidět, že si tady dal někdo záležet opravdu na všem, takže já nemám problém i přes ne zcela neočekávanou pointu jít na plnej. Letos zatím jeden z nejlepších hororů. Doporučuju! ()

• Příjmení rodiny Paymonů je odvozeno od jména démona Paimona. Podle středověkého grimoáru Göetia se jedná o jednoho z pekelných králů, který je poslušný Luciferovi, a pod svým velením má dvě stovky démonských legií. (NiWi)