Nadpřirozený thriller, zabývající sa otázkami života, lásky a víry na pozadí apokalyptického světa. Skupina blízkých přátel se sejde na svatbě, ale oslava je zmařená sérií katastrofických událostí, které připomínají apokalypsu předpovězenou v bibli. Ti, kteří zůstali naživu, musí nyní čelit děsivé, nejisté budoucnosti. Podaří se jim přežít a vyrovnat se s otázkami víry a všudepřítomným chaosem? (Bontonfilm)

ti88na

V úvode som si myslela, že je to celkom dobrý nápad. Koniec sveta zastihne nič netušiacich svadobčanov v najlepšej zábave, pričom je to všetkých nepochopiteľné a neuveriteľné a len ťažko sa môžu dozvedieť, čo sa vlastne stalo. Žiadny vedci, univerzitní profesori alebo americký prezident, len obyčajní ľudia. Takže to by bol úvod, lebo ako to pokračovalo ďalej je už malá filmová katastrofa. Evanjelium podľa Jána v tej najstupídnejšej podobe, scenár tak tupý, že to nebolo ani vtipné a partia nejakých pseudo-hercov, ktorý neviem z akej sračky zase vyhrabali, ale myslím že ich uplatnenie je maximálne mŕtvola v kriminálke. Okrem toho sa na film zrejme zložili rozbitím prasiatka, takže tam nie sú žiadne efekty, hoci by o to takýto film priam prosil. Celé zle a už nikdy viac. ()

misterz

V úvode mi to trochu pripomínalo Cloverfield (2008) - máme tu oslavu/svadbu, potom príde tajomné trúbenie a preživších začne prenasledovať niečo tajomné a desivé. Atmosféra sa však s uvedeným snímkom nedá vonkoncom porovnávať, vlastne išlo iba o exhibíciu chaosu a vizuálnych efektov. Chvíľu ma to bavilo, potom to ale dejovo skĺzlo hlavne do rozoberania teologických otázok v spojení s hlúpymi dialógmi, čo zakrátko začalo nudiť. Koniec mi prišiel ako keby autor scenára nevedel prísť na spôsob ukončenia dejovej linky a tak to proste radšej hneď zabalil a uťal to v polke vety (to tiež moc nepoteší). Popravde, som rád, že je tento des za mnou, totálna strata času. 30/100 ()

Terva

Strašně mě odrazoval námět příběhu a některé komentáře. Avšak neodolal jsem a na film se podíval. Není to zas tak špatné, ale do kvality tomu hodně chybí. Už jen úvodní titulky jsou příšerné a následujících patnáct minut je peklo, vydržet koukat na přiblblé záběry různých čínských digitálních přístrojů a telefonů je za trest. Ale ještě jsem vydržel. Pak zazní první trubka a začnou se dít divné věci. CITÁT - Netoč mě, když čůrám........... Naštěstí nejsou ty RECfootage sračky používané furt a někdy se objevuje i normální kamerový záběr, ale i tak nás to doprovází celým filmem. Když už má být konec světa, chtěl bych ho vidět normálním objektivem. CITÁT - Jsou to mimozemšťani?......... Návštěva kostela pak film utopí v nudném dialogu, který trvá celkem dlouho. Naštěstí nezůstanou jen v kostele a původní skupina, kterou sledujeme se vydává dál. Následné scény z nemocnice jsou celkem povedené a některé i strašidelné. Ano je to velká náboženská agitace, ale ta myšlenka je dobrá. Jenže je to tak špatně natočené, že to celý příběh poslalo někam do apokalypsy. CITÁT - Musíme se rozhodnout......... ()

Morholt

Když se Apokalypsa spustila, neměl jsem co namítat. Oheň, kroupy, zničehonic umírání a podobné Boží vymoženosti byly ztvárněny na úrovni a mizerný rozpočet tu nebyl vůbec znát. Navrch se ta parta mládežníků, která se tu sešla, tvářila celkem sympaticky. Bohužel La Scala vyplácal všechny finance hned v úvodu a tak mu nezbývalo než se po většinu stopáže babrat v teologických otázkách a životních moudrech, což mu moc nešlo, popřípadě občas přejít do FF módu, což zase nevoní mě. Ale biblickému zúčtování ve filmu fandím, protože málokterý režisér se do něho opravdu pustí (většinou o něm všichni jen melou), takže za odvahu lehce nadhodnotím. 60% ()

Havaj8

Svatba, partička mladejch lidí a kamera v ruce. Doufal jsem minimálně v levnější Cloverfield a přitom ten katastrofickej nájezd nebyl zlej. Ale jak tu každej píše, od kostela to šlo do kytek. Žádná hrozba, žádný napětí, žádněj příběh. Vsadili na biblickou tématiku a jednak to nebylo dobře zpracovaný a druhak to stejně nikomu nic neřiká, takže se to vyloženě po žádný stránce nepovedlo. ()

• Natáčelo se ve Wilmingtonu v americkém státě Severní Karolína. (Terva)