Spongebob vo filme: Hubka na suchu

• Česko SpongeBob ve filmu: Houba na suchu (viac)

SpongeBob je mořská houba, která nosí kalhoty, bydlí v ananasu a dělá úžasné krabí hambáče u Křupavého kraba. Jeho dalším poznávacím znamením je, že ho milují děti na celém světě, protože je tělem i duší dobrodruh, který ke všemu přistupuje s humorem, někdy pořádně svérázným. Jak napovídá název, v tomhle filmu ho patrně humor přejde, protože se ocitne v pro něj naprosto šokujícím prostředí – tedy na souši. A přitom vše začalo tak idylicky, dalším báječným ránem v podmořském městečku Zátiší Bikin, kde u Křupavého kraba stála dlouhatánská fronta na mňamózní krabí Burgery připravované podle tajného receptu. U konkurenčního podniku, Kamarádského kyblíku, zase tradičně nikdo nebyl a jeho majitel Sheldon Plankton se, rovněž tradičně, pokoušel tenhle tajný recept ukrást, aby se fronta přesunula k němu. Idyla skončila ve chvíli, kdy se magickým trikem zmocnil návodu na ty nejlepší hambáče pirát Hambivous (Antonio Banderas), zaparkoval svoji kocábku na pláži a proměnil ji ve stylový stánek s rychlým občerstvením. SpongeBobovi a jeho kámošům nezbyde než rozpumpovat svaly, vynořit se, trochu oschnout a vybojovat si recept zpátky. Jejich spravedlivý boj bude komplikovat fakt, že souš je pro ně vážně nepřátelské prostředí, na druhou stranu získají nevídané superschopnosti. Takže se těš, piráte! (CinemArt)

MikO_NR_1909

Zatiaľ márne hľadám "normálnu" rozprávku z neterkinho USB kľúča animákov, ktoré som si prekopíroval na PC. A ani neľutujem, že som vyrastal v "normálnejšom detstve" alebo "normálnejšej dobe", bez týchto sugestívnejších a čudáckejších "príbehov". Teda no, na Cartoon Network seriálový SpongerBob ešte vzbudzoval istú nemohúcnosť a predstavoval skôr krátke skeče a zostrihy bez pointy, ktoré jeho divák ani neočakával. V plnom, 90 minútovom formáte je to do oka bijúce. ()

MartinezZ

Ten seriál neznám a nemyslím, že to kdy budu měnit, nicméně co nejde filmu upřít, to je značná míra absurdity a pošahanosti, kdy je na sebe navršeno prostě VŠECHNO. A já čekal, že to bude absurdně trhlé a pošahané, jenže nebylo. Ad absurdum je tu dovedeno mnohé a já cítil, že je tam humor, ale prostě jsem ho zaznamenal a jednou pórou houby to šlo dovnitř a druhou ven. Má to několik správně úchylně ulítlých nápadů, ale ne tolik, aby mi to přišlo natolik trhlé, aby to bylo zábavné a já mohl do okolí šířit povědomí o "Most-Weird Movie of the Ear!" Třetí hvězdu bych asi dal tak max. za finální song-battle mezi racky a obrazem Piláta vs astro-delfínem cestujícím časem, ale to by muselo být jednak o trochu delší a druhak by musel být kratší film. OK, udělal jsem si povědomí o pošahaném světě SpongeBobově a tím to u mě dofinišovalo. Jednotlivé animace a zastavené obrazy, které se leckdy nestihly ani zaznamenat během filmu, totiž byly zajímavější, než celý film (zpětné zrcátko, toaleťák na ploutvi, Sépiosaurus Rex snažící se sníst krabí burger atd.). ()

SOLOM.

Hm tak tohle je prý „nejlepší“ rodinný film roku...To už jsou na tom filmaři fakt bídně. K filmu jsem přišel jak slepý k houslím, díky nejmenovanému obchoďáku, kde jej rozdávali „zadarmo“ k velkému nákupu. Už vím proč. Párkrát jsem viděl několik epizod seriálu a ty celkem ušly, ale tento film byla jedna velká kokotina. Ty prvotní pokusy o ukradnutí receptu ještě OK, několik povedených hlášek – děcka se zasmějí – potom ovšem katastrofa. Své děcka bych na tohle určitě do kina nevzal – pokleslá úroveň podobných filmů „pro děti“ je neuvěřitelná. Zlatý Krteček. Banderas – si tohle určitě za rámeček nedá, páč i jeho výkon za moc nestál. ()

filmfanouch

Původní seriál SpongeBob v kalhotách vznikl už v roce 1999 a v roce 2004 na něj navázal celovečerní film, který byl tehdy plánován jako definitivní tečka za celým příběhem živé houby a jeho přátel. Nickelodeon si ale nakonec vydupal pokračování seriálu a tak seriál běží dodnes (tento podzim došlo na již jeho 13. sérii) a v roce 2015 došlo již na druhý film SpongeBob ve filmu: Houba na suchu. A i přesto, že se oba tyto celovečerní SpongBobové od sebe zásadně liší, základní kostra spočívající v šíleně funkčních nápadech, bravurně vystavěných přehnaných (v dobrém slova smyslu) gagů a zároveň skutečně zábavném dobrodružství zůstává v podstatě stejná. Druhý filmový SpongeBob je prostě a jednoduše filmová šílenost, která je procpaná tolika šílenými nápady, které ale záhadným způsobem drží pohromadě. Na kombinaci původní animace (která je navíc v tomhle případě okořeněna tak trochou animace počítačové, ale o tom až později) a reálných kulis se u druhého filmu staví podstatně více, což má za následek fakt, že hlavního záporáka Hambivouse hraje Antonio Banderas. A do toho všeho SpongeBob 2 obsahuje úvod vystřižený jako z válečného filmu (odkazování a parodie jde tvůrcům v tomhle případě nadále náramně), post-apokalyptický svět, cestování v čase a delfína, který hlídá soudržnost vesmíru. A do toho všeho se tu v roce 2015 šilo už do tehdy populárních komiksů a SpongeBob a jeho přátelé se tak ve finále stanou superhrdiny, kteří by se dost možná vyrovnali i Avengers. Je ale vůbec možné, aby tohle všechno drželo pohromadě a zároveň to nefungovalo jako strašná blbina? Překvapivě skutečně ano! Druhý celovečerák naštěstí vznikl ve vrcholné tvůrčí formě, kdy jsme i druhého filmového SpongeBoba obdarováni neskutečnou dávkou v tomhle případě až skutečně šílených gagů, ale gagů tak šílených, že jsou prostě neskutečně zábavné. I druhý SpongeBob za mně dodnes splňuje představu pro ideální rodinnou podívanou, kdy se budou bavit mladší i starší diváci. Při vší té šílenosti se zároveň film opět snaží procpat poselství o síle přátelství, důvěře či týmové spolupráci a i v tomhle případě to překvapivě funguje! Pořád je to film ve kterém je Delfín, jenž umí střílet lasery z čela a ve kterém zpívají CGI rackové. Jenomže tahle šňůra šílených nápadů opravdu funguje a tvůrci jsou schopni mnohokrát překvapit a už tak nastavené měřítko šílenosti posunout ještě výš. A zároveň mají ve finále veškeré ty šílenosti reálně opodstatnění. I proto je Houbu na suchu velmi nevhodné odsoudit jako nefunkční mišmaš. Druhý filmový SpongeBob se v roce 2015 vydal tak trochu jinou cestou než jeho o 13 let starší předchůdce a přesto základní DNA zůstalo stejné a opět to skvěle fungovalo- Druhý film vznikl ve vrcholné formě a i když nedorazil vrcholný milník animované produkce, dorazil alespoň dost dobrý zábavný animák, který vznikl dost možná též ve vrcholné formě celého SpongeBob fenoménu. Jde o poslední SpongeBob film jehož premiéry se dožil jeho tvůrce Stephen Hillenburg a a své slavné hrdiny zde představil v tom nejlepším možném světle. Jedna z nejzábavnějších šíleností posledních let! () (menej) (viac)

Grran

Na tendle film člověk musí jít už s tím, že počítá, že jde na hroznou hovadinu. Pokud je tento předpoklad splněn, vychutná si těch pár vtipných mikroscének, které jsou bohužel poslepovány nezáživným a utloukajícím bahnem špatného animáku. Ty mikroscénky sou fajn, ale to se člověk může kouknout jen na trailer a zas o tak moc víc jich nepřijde.... ()

• Když se natáčelo, musel Antonio Banderas jako Alameda Jack mluvit k tenisovým míčkum a ne k ptákům, jak je pak vidět ve filmu. (BOSSTFK)
  • Delfín Bubbles bol kompletne vytvorený technikou stop-motion. (mckika)
  • Film měl být původně uveden už v roce 2014, nakonec ale Paramount Pictures premiéru přesunulo na únor 2015. (JORDY)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2015

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Super Bowl je každoročním svátkem nejen pro fanoušky amerického fotbalu, ale také filmu. Studia totiž utrácejí miliony dolarů za to, aby mohla mezi reklamy procpat své půlminutové TV spoty, obvykle… (viac)