Dom kúziel

• Česko Dům kouzel (viac)

Opustený kocúrik Hrom si jedného dňa nájde útočisko pred búrkou v tajuplnej vile starého kúzelníka Lawrenca, alias Magického Lorenza. Jeho príbytok pripomína rozprávkový svet, kde žijú zvieratká spoločne s nevšednými postavičkami zo sveta fantázie. Lawrence sa vrúcne ujme osamelého kocúrika, no nie každý je z jeho príchodu nadšený. Králik Jack a myška Maggie začnú kuť plán, ako nezvaného hosťa z domu čo najrýchlejšie vyštvať. Keď Lawrence skončí v nemocnici, jeho chamtivý synovec robí čo môže, aby kúzelníka preľstil a jeho vilu predal. Avšak jej obyvatelia si tak ľahko nedajú svoj nádherný domov vziať. Spoločnými silami vymyslia chytrý plán, ktorý potenciálnych záujemcov o vilu zaručene odradí... (Itafilm)

Black-star

Krásná dětská pohádka, kde všechno je jak má v dětských pohádkách být. Dobro zvítězí nad zlem, zlo je po zásluze potrestáno a co nejvíc se mi líbí že zlo je tu zobrazeno adekvátně k věku dětí. Hlavní postavička kocourka je roztomilá a chytrá. A i přes nepřátelské prostředí bojuje. Jak říkám pro děti ideální a kouzelná pohádka :-) ()

spotczek

Protože je to film pro děti a těm se líbí (dcera ho na youtube sjíždí dennodenně), myslím, že splnil, co se od něj očekávalo. Myšlenkově je to prosté, ale nikoliv hloupé. Technicky více než průměrné. A já oceňuji především propagovanou estetiku: staré neznamená špatné! Naopak mě příjemně překvapil dceřin vkus. Lehký nádech vintage stylu v pohádce o milém starém pánovi, jehož domov před nenechavým synovcem zachrání jeho mechanické a robotické hračky pod vedením kocourka Bouřky. A hlavně to zvládnou díky tomu, že překonají vnitřní rozbroje a začnou spolupracovat! Kéž by nová generace s touhle strategií i zestárla😉 ()

brzozin

Vždycky, když čtu, že jde o pohádku pro nejmenší, začne mi běhat mráz po zádech. Pod tímto eufemismem se totiž většinou ukrývá bezduchá slátanina bez hlavy a paty s logiku postrádající zápletkou. Navíc doprovázená často plytkými, zcela nesmyslně definovanými postavami, které jednají a mluví tak, jak by nikdy žádný normální tvor nejednal a nemluvil. To ale naštěstí není případ tohoto filmečku, který se sice pravda určen spíše menším divákům, nicméně ani kritické oko dospělého tu nenajde ten šílený balast, o kterém se zmiňuji výše. Film je roztomilý, děj jednoduchý a snadno pochopitelný, animace doslova kouzelná. A hlavně tu chybí ta epileptická ztřeštěnost, úleťácká hip hop klipovitost a kupa vřeštících, poskakujících a po hlavách se mlátících degenů, jak je zvykem u řady dnešních cool animáků, které mají za cíl dokonale vymýt mozky malých neurotických capartů. A hlavně zaplať pánbůh tu na konci všichni sborně estrádně netančí, což z tohoto filmu dělá unikátní výjimku mezi dnešní produkcí. ()

baner

Dom kuziel :) je kuzelny :) vidieť, že tvorcovia animák milujú a preto odvádzajú poctivú prácu. Rozprávka bola farebna až čarovne, hlavný hrdina sympatický a príbeh zábavný a ľahko Vás pohltí. Bol som na tom na 3D a dávno som nevidel tak dobrý film, ktorému by tak dobre sadlo 3D. Dej je jednoduchý a v každom momente ho dopĺňa pestrofarebná mozaika fantázií umelcov. Nájde sa aj pár momentov ktoré sa Vám zapíšu hlbšie do pamäte ( lezenie po strome, letiaci drak atd). Takže berte svoje ratolesti a vyrazte s nimi na tento dobrodružný animák plný akcií a zabavy :) Čarovný deduško je svojím charakterom veľké plus tohto zážitku. ()

cheonsacz

Upřímně se přiznám, že jsem čekala, že půjde jen o další tuctovou animovanou pohádku, kterých jakoby poslední dobou bylo až přemnoženo. Protože se však snažím dávat všem animákům šanci rozhodla jsem se na film dívat s pokud možno nejmenšími předsudky. A dobře jsem udělala! Film se mi totiž opravdu líbil - bavil mě od začátku až do konce a už delší dobu jsem se u animáku tak upřímně nezasmála - většina animáků poslední doby totiž ve mě vyvolává povětšinou jen letmé úsměvy. Hlavní postava , tedy kocourek Bouřka je milý, roztomilý a snadno si ho oblíbíte. Bylo mi ho vážně líto i když šlo jen o smyšlený animák - nepochopím totiž nikdy lidi co dobrovolně opustí, vyhodí nebo dokonce ubližují zvířatům, ať už jsou skutečné nebo kreslené. Ale mojí nejoblíbenější postavou se nakonec stal čivavák á la Áďa Hitlerů (kdo viděl slovenské animované video o jorkšírech a jejich bojkotu, toto přirovnání pochopí), který mě bavil nejvíc a Edison :) ()