Britney Spears: Work Bitch

(hudobný videoklip)
Krátkometrážny / Hudobný
USA, 2013, 4 min

Videoklip k této skladbě se natáčel po dobu tří dnů (8., 9., 10. září 2013). Režisér videa je Ben Mor, který natočil i videoklip k Scream & Shout. Video vyšlo 1. října 2013. Děj se odehrává převážně v poušti, kde Spears s tanečnicemi tančí na parketu nebo i u bazénu a v moderním domě. V klipu je hodně sexy tance a tanečnic, které Britney i dokonce mlátí bičem. (Wikipedia)

Marek1991 odpad!

Už dávnejšie som si všimol, že hranie sa na šlapku je teraz nejaká móda, aj keď viem, že často to myslia najmä ironicky, cynicky, najmä s cieľom urobiť bláznov z moralistov, no o čom bolo toto zas? Podľa mňa ďalšia drahá elektronická zbytočnosť. Možno keby ju tí žraloci zjedli, tak by mnohým ľuďom nechýbala po tom, čo zo seba urobila. ()

fredisek odpad!

Čiré zoufalství producentů se tu zablýskalo, jak nejvíce mohlo. Zase má půl druhého milionu holek splíny, nesnídá cereálie jako obvykle a radši se zavře do skříně s porcí zmrzliny na nervy. Work Bitch je to nejhorší motivační video, které jsem kdy viděl, horší než "zapomněla jsi na okurku" (doufám, že tohle náborový video má svou čsfd stránku! Je to skvost). Tenhle Britney singl je sexistický (ale ne provokativně a vkusně jako věci od Lady Gaga), laciný a není vůbec kontroverzní (jak tu někteří píší). Je to prostě holka v latexu, který by doma měli vrazit pořádnou facku za to, že se kurví. Britney se už zase pokouší chytit prvoligového popu, který jí proklouzl mezi prsty už na začátku nultých let a který se jí na moment podařilo získat zpátky se singlem Womanizer. Zbytek její tvorby (no spíš papouškování) jsou totiž podprůměrné odrhovačky s podprůměrnými klipy, které kopírují aktuální trendy a nijak je nerozvíjí. Ne jinak je tomu s Work Bitch, který odpovídá svou nijakostí Aguileřinému Not Myself Tonight. Britney to svoje "nejlepší" už udělala, je mi líto. A to se tu ani nebudu pouštět do textu, který by si mohla nějaká neofašistická holčičí skupina vzít jako hymnu... ()

Hornet.CZ

40% / Je pravda, že jsem na tomto vyrůstal ale bohužel po letech mě stejně jako jiné písně od Britney prostě omrzely. Text o ničem, video taky, a hudební produkce je průměrná, nevím co na to říct, prostě jsem dospěl a podobně píč*viny mě už nelákají, proto si tak málo rozumím s moderní hudbou. Video: 46%, Hudba: 34% ()

haluska11

Miluju tě Britney ale prosím, nestoupej si před blikající auto a neříkej tomu videoklip. Ty bičíky a poušť jsou ucházející (co si budeme nalhávat, ty kostýmy jsou tak akorát odhalující, ale ne ponižující), ale proč se kamera snaží o vertigo efekt, jde totálně mimo mě. Závratě má člověk z Britney přece i bez toho. Tento počin si zaslouží hlubší analýzu, "určitě" jde o skrytou reflexi patriarchátu a kolonialismu, anebo je to velmi elaborovaná reakce na Komunistický manifest! ()

kingik

Britney je andělská mrcha. V kontroverzním klipu, ve kterém střídá outfity z mých snů (ještě jednou si někde přečtu, že se ta holka neumí oblékat, tak si toho stylistu podám:-) ) se popová diva vlní, kroutí, práská bičíkem, šlehá a metá sexappeal na všechny strany, a já nevím ještě co. Pokud mám za poslední dobu jmenovat klip napěchovaný sexualitou, tak je to právě tenhle. Jiné zpěvačky vedle ní, po tomhle hutném závaru a útoku na mužské smysly, vypadají jako asexuální trapky. A dobře jim tak. Britney to zase sexuálně ovládla. Mé hodnocení: 100% ()

• Kvůli kontroverznosti se klip v Anglii nesmí vysílat před 22. hodinou. (beddy)
  • Během několika hodin po vydání se singl dostal na první místa na iTunes ve čtyřiceti zemích. (Dlee)
  • Značka "BB" na Lambhorgini je zkratkou pro "Britney Bitch". (Dlee)