24 hodín

• Slovensko 24 hodín strachu (viac)

Někteří zločinci ovládají své řemeslo tak dokonale, že za sebou zanechávají pouze vyděšené oběti neschopné vypovídat. Mezi takové patří i Joe (Kevin Bacon) a Cheryl Hickeyovi (Courtney Love), kteří s Joeovým bratrancem Marvinem vymysleli bezchybný plán, jak vymámit peníze z bohatých rodin. Drze, brutálně a hlavně úspěšně vydírají bezmocné rodiče. Ale tentokrát si vybrali špatnou rodinu. Rodinu, která se rozhodla, že vezme záchranu dcery do svých rukou... (Magic Box)

Kvasekus

Nervydrásající hra o dítě v níž se vyskytnou hned tři dvojičky...z nichž ani jedna není povedená. Tluštík by holku nikdy nezabil, Theron je moc chytrá než aby ji takovej padouch přefik a nakonec hloupoučká Courtney, na krerý je jasně vidět, že je tam jenom proto, aby zradila svého manžela a občas nám ukázala jak vypadá ve spodním prádle. Konec s přistávajím letadlem na dálnici a jen jedním mrtvým, který to navíc schytá pistolí ani nemá cenu řešit. Atmosféra žádná...30% ()

Martin741

Neviem, cim to je, ze Kevinovi Baconovi idu velmi dobre zaporne role, ale budiz. V tomto filme opat exceluje, a to vsetko za doprovodu slusneho scenara, slusnej rezie Luis Mandokiho, krasnej sexice Charlize Theron a Dakota Fanning tiez nie je na zahodenie. Slusne, ale hranice priemeru to v nijakom pripade neopusti : 69 % ()

Aluska88

Po přečtení komentářů, které ve většině případů snímek zcela kriticky potopily a nešetřily negativy v každé větě, jsem přemýšlela, jestli se na něj mám vůbec dívat. Zvítězila touha vidět Kevina Bacona. Jeden z případů, kde nechápu slabé hodnocení a tak velkou kritiku. Mně se Hra o dítě líbila, a zvláště Kevin opět předvádí svého ukázkového "Bad boye," tak jak to umí jen on. Rovněž mě zaujala výrazně fungující chemie mezi ním a Charlize Theron. V některých scénách mě zkrátka dostal. Když spojí to své drsňáctví a nebezpečnost s sexy pohledy a sváděním, tak mě dostává pokaždé:) I když film jistě oplývá spoustou klišé, či, jak zde většina zdůrazňuje, haldou nelogičností (já si jich všimla jen v pár scénách) jedná se pro mě o, možná průměrně vydařený, ale nenudící film, který rychle uteče. "Napadlo tě někdy, že chlap jako já tohle nedělá pro peníze?" ()

tron

„Rád dávam rodiny dokopy.“ Neviem, aká je Charlize Theronová v civile a je mi to jedno - ako herečka je asi taká kvalitná, ako ja. Takže situáciu sa snaží spasiť aspoň chudáčisko Kevin Bacon. Záporné postavymu vždy išli na jednotku (DIVOKÁ RIEKA, SPÁČI, MUŽ BEZ TIEŇA), tentokrát ale dopláca na okolité problémy (rušivá dokumentárna kamera, blbá motivácia zlosynov, tradične mizerný Stuart Townsend, tradične nezaujímavá Dakota Fanningová a logické nedorozumenia – čo by sa stalo, ak by niekomu išli digitálky o tri minúty dopredu?). Naopak, svetlom v oceáne nudy je Pruitt Taylor Vince (IDENTITA, CONSTANTINE) na tému „Nemám rád, keď dievčatká plačú“. ()

Dever

Soundtrack John Ottman: 1. Main Titles [1:32] ,2. Goodbyes [1:27] ,3. Abduction [3:11] ,4. Plan of Seduction [8:15] ,5. Cat in Heaven [0:55] ,6. Inconvenient Girl [5:31] ,7. The Mood for Love [5:26] ,8. He Will Kill [4:42] ,9. Hotel Visitors/Screw Up [4:26] ,10. Like Mother Like Daughter [1:25] ,11. Paralysis [4:25] ,12. Does He Know?/Dust [2:16] ,13. It's Showtime [8:18] ,14. Temporary Reunion [3:20] ,15. Bad Game [2:20] ,16. Crazy Rescue [7:19], ()

• Během autonehody uvolňuje Charlize ženu z převráceného auta a potom běží přes hráz směrem k silnici, ale když se tam dostane, můžete si všimnout, že jí nechtěně podklouzne levá noha na mokré vozovce. Režisér v komentáři k filmu říká, že i když Charlize trpěla strašnou bolestí, přinutila se dojít zbytek cesty, aby dokončila scénu. Až ve chvíli, kdy se řeklo "střih", se zjistilo, jak vážně je její koleno zraněno a musela být hospitalizována. (HappySmile)
  • Film se měl původně odehrávat na jihu, ale kvůli filmovým lokacím se děj přesunul do Seattlu. (HappySmile)
  • Snímek byl natočen na motivy románu Grega Ilese „24 Hodin“. (Terva)