Bobo, najmladší zo siedmich trpaslíkov, nešťastnou náhodou pichol princeznú Ruženku do prsta, skôr než hodiny na oslave jej 18-tich narodenín odbili polnoc. Možno to bola nemotornosť, možno iba smola, v každom prípade však svojím činom naplnil kliatbu zlej čarodejnice Della Morty a nechtiac uložil celé kráľovstvo k storočnému spánku. Smoliar Bobo a jeho šiesti kamaráti musia chybu napraviť za každú cenu. Ale ako? No predsa bozkom z čistej lásky! Trpaslíci vedia, že Ruženka miluje Jacka a on jediný ju môže prebudiť zo zakliatia. Lenže Jacka uniesol strašný drak Chrlič a uväznil ho v pevnosti mocnej bosorky Della Morty. Naši siedmi statoční trpaslíci naberú odvahu a neohrozene sa vydajú Jacka vyslobodiť. A ako v každej správnej rozprávke, malí hrdinovia čelia nečakaným nástrahám a zažijú mnohé bláznivé dobrodružstvá. A keďže hrdinov je sedem, bude s nimi aj sedemkrát väčšia zábava. (TV JOJ)

DJ Kritik

Musím povedať, že Nemci sú uletení a preto aj táto rozprávka je iná, zrejme je to animák z filmovej rozprávky 7 Zwerge neviem to posúdiť lebo som to nevidel. Čo sa týka tohto podania je to pre deti príjemné nenásilné a páči sa im to. I keď mňa trochu zaráža sexistické podanie snehulienky, zlej čarodejnice a tak trochu Ruženky. To je v tejto verzii zbytočné. Inak pekné pesničky a humorné situácie pomotaných trpaslíkov. ()

Ryuuhei

Původně jsem chtěl hodnotit o mnoho hůř. Pohádka to není nikterak kvalitní. Okatě kopíruje nápad Shreka ve spojení všemožných pohádek do jednoho a vytvoření i takové spíš parodie. I přes kabátek určený pro dětské publikum se snaží cílit i na to dospělejší, hlavně některými (až skoro nevhodnými) narážkami, hláškami, či situacemi. Nakonec to ale nedopadlo tak tragicky a přes hloupou dějovou linii si přece jen nějaké maličkosti člověk během sledování oblíbí a nějak tu necelou hodinu a půl přežije. 40% ()

brzozin odpad!

Hodinu a půl v kině ve snaze jakkoliv ze zabavit, jsem usilovně přemýšlel, kdy naposledy jsem viděl takovou infantilní a nesmyslnou sračku. A nepřišel jsem na nic. Fakt na to nechoďte, je to opravdu škoda peněz. Moje skrblictví se celou dobu pralo s mou sebeúctou. Mít pevnější vůli, zvednu se a z kina odejdu před koncem tak, jak to udělala asi polovina diváků v sále. V recenzích jsem se dočetl, že po deseti minutách budete mít chuť zabít tvůrce, ale nebude to možné, protože kolem vás bude kupa chichotajících se špuntů. No, musím uznat, že pravda je to jen z půlky. Chuť majznout Aljinovice tupým předmětem do temen, ta by byla, ale ti chichotající se špunti se jaksi nekonali. V sále bylo po celou dobu doslova hrobové ticho. A moje sedmiletá princezna z filmu dostala dokonce migrénu, kterou jsme museli doma rozhánět nějakým normálním animákem. Vůbec netuším, proč, když je film totální kokotina, se mnozí snaží odbýt to slovy o "filmu pro nejmenší". Nemylme se, vážení. Ti malí caparti nejsou po lobotomii. Škoda, že jsem si včas nevšiml, že se jedná o další skvost německé produkce, který dokonale pokračuje v germánské kinematografické tradici. ()

Prometheus69

Záporňačka byla celkem kost... i nějaká kůže. Bohužel ten její hlas by i Doktora Lectera dohnal k šílenství. Pitomé až by z toho roztálo peklo, ale zasmál jsem se sem tam... nebejt to spíš muzikál.. nebylo by to až tak pitomý. Bohužel ten až neskutečně jednoduchý děj, doslova z bodu B až do bodu C... a zase spátky na začátek. I přesto že nabízená mapa je celkem obsáhlá a nabízí hodně možností ke kreativitě. bohužel, nic se nekoná.. plán je jasný, ale toho přiblého mrože toho tam daly.. to jo. Prostě Hrozně tupé a hluché. Do toho se asi 6x opakuje ještě ta přiblá písnička... No raději přestanu v nejlepším.. nebo bych ještě samím znechucením nad scénaristou a jeho kreativitou na bodu mrazu... chtěl jít o hodnocení níž. Vzhledem k tomu, jaké věkové hranici je tento nískorozpočtový animák určen a z jaké země tahle patlanice vznikla. 2 Hvězdy jsou až až: MirkaK aspol... Který normální doktor vám naordinoval takové zbožíčko? :D Ok.. a jsme na jedné hvězdě a prosím, přestaňte laskavě dělat z lidí blbce a především z dětí. Upřímně já mít dítě a nakrmit ho tímhle... to bych mu raději udělal pak lobotomii hesky po Majsku aby se netrápilo, děti jsou přece taaak citlivé. :I ()

zeromen

Takovou animovanou kokotinu jsem už léta neviděl. Dávám jen a pouze 2* za snahu a za to že to dělali sousedi ale i to si myslím že je to moc. Prostě animák nemá hlavu ani patu, nevěděl jsem jestli se mám smát nebo zlostí brečet za vyhozené peníze. Hrozný a ubohý děj, již několikrát opakovaný a děsná animace na dnešní dobu. To už je pomálu lepší česká kravinka Kozí příběh. Jinak se omlouvám za jisté slovíčko. ()

• Film má 80 postáv a 36 prostredí. Napríklad Dellamortina pevnosť je inšpirovaná chrámovou architektúrou v etiópskom meste Lalibela. (Zdroj: Eurotelevízia) (kacer4)
  • Jedná sa o tretí film z nemeckej série 7 trpaslíkov, avšak prvý animovaný. (figliar)