Reportérka

• Česko Reportéři a ti druzí (neoficiálny názov)

Série vypráví o dvacetileté Hedvice (Tereza Voříšková), která se chce stát novinářkou. Po přijetí do vydavatelství je přidělena k ostřílenému reportérovi Vlachovi (Jiří Bartoška), který "hulí jak fabrika", počítače považuje za nutné zlo, jezdí ve staré "kraksně", žije v paralelním vztahu s manželkou a milenkou, ale jinak je poctivý až k sebezničení. Scenárista Josef Klíma vybral pro televizní cyklus jeden z nejpozoruhodnějších osudů, s nimiž se jako dlouholetý novinář setkal, přičemž podobnost se skutečnými postavami současného mediálního prostředí je opravdu čistě náhodná. (oficiálny text distribútora)

IvcaSammet

Další rádoby kriminálka, které se České televizi prostě nepovedla. Kromě Jiřího Bartošky, který jako jediný celý seriál táhl, bych na seriálu hledala pozitiva asi velmi dlouho. Opiercingovaná a neuvěřitelně arogantní Tereza Voříšková mi sledování poměrně hodně ztěžovala, protože jsem na ni měla alergii jenom co se objevila na obrazovce. Stále nedokážu pochopit, kde přesně vznikl ten zlom, kdy se z absolutně neschopné reportérky stane profesionálka, za kterou budou všichni bojovat i kdyby je to mělo stát místa ... S každou epizodou šla kvalita úplně do kopru ... Nějak nedokážu pochopit význam komentářů na kameru a vnitřním hlasům, které plynulost ještě více roztříštily. Celkově Reportérku hodnotím jednou hvězdičkou, za Jiřího Bartošku ale přidávám ještě jednu. ()

Jaroslaf

1. díl - Zatim to působí dost divně a nevyrovnaně. zaujaly mě ovšem některé scény. Nerozumím proč má Voříšková všude ten piercing, asi to má symbolizovat její zranitelnost... na další díl jsem každopádně celkem zvědavý. 2. dí - tak bohužel jak měl první díl celkem našlápnuto k něčemu možná i dobrému, u dílu druhého šla kvalita ještě víc dolů...zcela nepochopitelný a smysl nedávající závěr...taktéž nepochopitelná linie mezi mladým klukem a Voříškovou, kdy mu Voříšková píše svá nejstrašnější tajemství, přičemž ho absolutně nezná. Už vidím jak si pracující holka okolo 25ti jen tak chatuje s neznámým puberťákem. Nácek jmenující se Julius Fučík je spíše trapný vtip, než cokoliv jiného. Stále se opakující pořád stejně vypadající noční můry Voříškové začínají být čím dál více otravné. Na díl třetí se kouknu už jedině z povinnosti. btw...že seriál nemá jediný dohledatelný a vyguglovatelný plakát, který by jej mohl reprezentovat, taky o lecčems svědčí. ()

Tommassi3

V součtu dvou třetin vnímám tenhle projekt se silně rozporuplnými pocity jako další podprůměrný seriál České televize, u něhož zřejmě nebudu schopen přimhouřit ani jedno oko, a to rozhodně ani navzdory do jistě míry chvályhodnému či pochopitelnému poplákávání tvůrců nad stavem ( nejen ) tuzemské novinařiny.. Když navíc tuhle plačtivou zpověď bulvárního paranoika Klímy jen dost těžko kdokoliv nezainteresovaný vůbec pobere.. V důsledku pak Reportérka platí bohužel i za velmi naivní a zplošťující rádoby krimisérii s únavnými a smysl postrádajícími narativními prvky, když zejména ty texty z mobilů až iritují, byť tedy režisér Dan Svátek zachraňuje, co se jen dá, respektive co na svých bedrech neutáhne skvostný Jiří Bartoška, jemuž bych rád na dálku popřál hodně štěstí, či spíš zdraví, do další léčby.. Co bych si naopak nepřál ani náhodou ?? Zcela jistě další epizody.. ()

zette

Prvni dil jeste nevypadal nijak hruzostrasne, druhy byl jeden z nejhorsich pocinu u nas za poslednich deset let a konecne zaverecny dil celou nemohoucnost jenom potvrdil. Krome postav dvou idiotu (Jiracek, Plesl), kteri me bavili, me zbyle postavy nicim nezaujaly. Voriskova me nejednou doslova srala-jeji postava tedy. Monology na kameru byly zbytecne, stejne jako Hitchcockovske zjeveni Josefa Klimy. Scenar toho chtel rict hodne, ale nerekl vlastne nic. Je teprve unor, ale zklamani roku mezi ceskymi serialy roku 2015 ziskalo velkeho kandidata. ()

dr.fish

První díl ve mně zažehl naději a zlepšil mi náladu. Bylo to vtipné, nápadité, padaly moudra a postavy byly dobře napsané. Zápletka dostatečná. Bohužel se v dalším díle ta čerstvost vytratila a změnila se v bezradnost. Není to vyložený průser, ale nakonec jsem měl i docela problém to dokoukat. Doporučuji první epizodu a dost...60% ()

• Sídlo vydavatelství fiktivního Expresu je v Dobrovského ulici v Praze - Holešovicích. Ve skutečnosti tam sídlí Hospodářské noviny. (hermiona)
  • Dan Svátek o svoje motivácii natočiť tento seriál: "Lákají mě příběhy, které mají reálnou bázi a které vnáší mezi diváky nějaký reálný konflikt. Třeba ve svém debutu Zatracení, což byl snímek o klukovi, co pašoval z Thajska drogy, jsem chtěl ukázat kontrast mezi veřejným míněním, které se pomalu obracelo v jeho prospěch, když tvrdil, že byl jen volavkou a nevěděl, co dělá, a skutečností. Protože ta byla podle mých informací opačná. O něco podobného se snažím často." (Arsenal83)
  • Svátek pochválil audiovizuálny výstup diela: "Já jsem hrdý, jak ho Jakub Šimůnek nasnímal, a díky dobře připravovanému prostředí pak měli herci prostor předvést co nejlepší výkon. Vizuál a děj zkrátka musí být na úrovni funkčního kompromisu." (Arsenal83)